neho pripomenul svetu brutalitu zvrhnutého lídra. Britský premiér na pravidelnej tlačovej konferencii uviedol, že Británia nesúhlasí s trestom smrti, "či je to Saddám alebo hocikto iný". Dodal však, že proces "nám dal šancu opäť vidieť, čo bolo v minulosti v Iraku, brutalitu, tyraniu, stovky tisíce ľudí, ktorých zabil, vojny".
Predseda Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PZ RE) René van der Linden včera vo svojom stanovisku taktiež uviedol, že "zločiny Saddáma Husajna sú hrozné a je správne, aby ho za ne súdili a potrestali". Ako však zdôraznil, "trest smrti je dnes nebezpečným odkazom pre región". "Nový Irak sa zakladá skôr na odplate ako na rešpekte k základným ľudským hodnotám. Irak dnes nepotrebuje viac mŕtvych. Trest smrti nie je správny - dokonca ani pre najhoršie zločiny - a apelujem na iracké úrady, aby trest nevykonali," uviedol van der Linden v stanovisku.
Taliansko a Francúzsko včera vyzvali irackú vládu, aby nedala popraviť exdiktátora Saddáma Husajna. Tento krok by bol totiž podľa nich eticky nesprávny a mohol by viesť k vypuknutiu občianskej vojny v Iraku.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.