Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Beľania získali v dvojzápase proti Hriňovej iba po sete

Spišská Belá - V druhom kole prvej volejbalovej ligy mužov Beľania vyhrali v Šaci obidva zápasy po 3:0. V strede týždňa hrali doma v Slovenskom

pohári s VK PU Prešov. S vedúcim extraligistom odohrali zaujímavý zápas. Aj keď prehra 3:0 vyzerá na hladkú, jednotlivé sety boli veľmi tesné, 26:28, 23:25 a 20:25.

Pod dojmom týchto zápasov sa čakalo, že už zabudli na prehru so Svidníkom z prvého kola a že s volejbalistami Hriňovej uhrajú víťazstvo aspoň v jednom zápase ako v predchádzajúcom ročníku. No ukázalo sa, že aj v tomto zápase boli skúsení hráči Vidiečan, Orolín, Roško, bývalí hráči extraligového Zvolena, doplnení mladými, nad ich sily. Odchod dvoch kľúčových hráčov z kádra Spišskej Belej je v hre cítiť. Tí ostávajúci sa s tým musia vyrovnať, tvrdšie pracovať a lepšie sa v zápase sústrediť, aby sa strata vyrovnala. Niektoré časti duelov ukázali, že na to majú! Po treťom kole súťaž bez prehry vedú Svidník a Hriňová. Volejbalisti Spišskej Belej s dvoma výhrami sú na piatom mieste.

1. zápas: Slavoj Spišská Belá - VK Hydrex Hriňová 1:3 (20, -20, -13, -21)

Za domácich v prvom sete nastúpili: R. Kušnirák, R. Stašák, R. Krett, Ľ. Bréda, M. Banczík, J. Dobeš, za hostí J. Vidiečan, M. Orolín, M. Roško, D. Tužinský, J. Divulit, J. Budáč. Hostia mali podanie a získali prvé dva body, domáci jeden, hostia ďalšie dva. Beľania vyrovnali na 4:4 a ujali sa vedenia 9:8 a potom to už bolo v réžii domácich. Postupne zvyšovali na 14:8, 17:9, 19:11, 20:15. Hostia to trošku stiahli, za stavu 23:19 Brédu vystriedal Milaňák. Hostia brali oddychové časy za stavu 19:15 a 22:14. Domáci set úspešne dokončili na 25:20. Zdalo sa, že to bude ľahká záležitosť na 3:0. V druhom sete, tak ako v prvom

zápase proti Svidníku, nastal zvrat. Hostia akoby sa oťukali, spamätali. Hra sa vyrovnala. Bolo tam niekoľko pekných momentov. Obe družstvá sa striedali vo vedení do stavu 20:20. Domáci pokazili podanie, smeč do bloku, nepomohli ani dva oddychové časy za stavu 17:19 a 17:22. Koncovka už bola pre hostí a vyhrali set 25:20. V treťom sete sa domáci rozsypali. Mali zlý príjem a z toho plynúce nahrávky. Kazili podanie. Hostia to využili a set hladko vyhrali 25:13. Štvrtý set sa podobal prvému. Po jednom bodíku sa družstvá striedali vo vedení až do stavu 10:10. Potom sa hostia utrhli, získali päťbodové vedenie na 12:17, kedy domáci vzali oddychový čas. Po ňom však zase pokazili podanie. Ešte za stavu 20:24 striedal u domácich Kretta Červenka. Získali ešte bod,

no pokazili podanie a prehrali ho 21:25 a celý duel 3:1. Zápas trval 1 hod. 27 min. Rozhodovali Toporcer zo Sabinova a Durkot z L. Mikuláša.

2. zápas: Slavoj Spišská Belá - VK Hydrex Hriňová 1:3 (-16, -20, 21, -15)

Aj v druhom zápase domáci pokračovali v nevyrovnaných výkonoch, striedali pekné momenty so slabšími a kazili veľa podaní. V každom sete ich bolo 5 až 6, čo malo vplyv

na konečný výsledok. Ďalšom slabinou bol príjem a z toho následne aj nahrávka. V tom zaostávali za hráčmi Hriňovej. Podanie v prvom sete druhého zápasu mali Hriňovania, ujali sa vedenia, ktoré postupne zvyšovali na 6:1, 8:2, 10:5. Za stavu 11:16 Červenka striedal Kretta, ktorý sa za stavu 15:19 vrátil na ihrisko. Hostia boli dobre rozbehnutí. Skúseného, štyridsaťročného Vidiečana nemohli udržať. Smečoval aj spoza útočnej čiary, čo sa ťažko blokuje. Ale taký je dnes trend moderného volejbalu! Úspešní na smeči boli aj Orolín a Tužinský a set vyhrali 25:16. Ten druhý začali lepšie domáci. Pri podaní získali prvý bod, vedenie 4:2, hostia neskôr vyrovnali na 7:7, ujali sa vedenia. Domáci len doťahovali. Zdalo sa, že bodovo môžu vyrovnať, no pokazili podanie, alebo príjem a hostia sa znova odpútali. Nepomohli ani dva oddychové časy za stavu 19:22 a 19:23, set prehrali 20:25. Domáci zabrali ešte raz v treťom sete. Hostia začínali podaním, ale bodovali domáci, získali malý náskok. Viedli 10:7, 13:8, hostia mali oddychový čas za stavu 21:18. Hra bola svižná. Na bloku mali niekoľko dobrých zákrokov Krett a Bréda, v útoku dobre momenty mal Stašák, Banczík, Dobeš. Hosťom sa podarilo stiahnuť na jeden bod, 19:18, no záver patril domácim, ktorí vyhrali set 25:21. Aj v tom štvrtom lepšie začali Beľania. Vyzeralo to na päťsetový zápas. Viedli 4:1. Znovu začali robiť chyby na podaní, príjme, aj na sieti a zrazu prehrávali 10:4. Pri dnešnom bodovaní, bez strát, každá chyba je bod a malý náskok sa hneď môže zmeniť. Hostia bojovali, vychytali množstvo lôpt v poli, málo kazili, domáci hrali nesústredene, dovolili hosťom zvyšovať náskok až do víťazného konca 25:15. Dá sa povedať, že Beľania odohrali nešťastný zápas s dobrými momentmi, no chyby na podaní a nepresný príjem ich pripravili o lepší výsledok.

Družstvá hrali v zložení - Spišská Belá: R. Stašák, R. Krett, R. Kušnirák, J. Dobeš, Ľ. Bréda, M. Banczík, striedali: J. Milaňák, a M. Červenka, tréner J. Kuna. Hriňová: hrajúci tréner J. Vidiečan, M. Roško, M. Orolín, J. Budáč, J. Divulit, J. Tužinský. Zápas trval 1 hod. 25 min. Rozhodovali Durkot a Toporcer.