Nečakané víťazstvo Vlašanov, konečne plný bodový zisk Rudniancov

RUDŇANY ŠACA 3:0 (1:0)P. URICHDomáci hostili na domácej pôde posledné mužstvo v tabuľke, no pred zápasom boli presvedčení, že tento zápas im

RUDŇANY ŠACA 3:0 (1:0)

P. URICH

Domáci hostili na domácej pôde posledné mužstvo v tabuľke, no pred zápasom boli presvedčení, že tento zápas im bodov nemôže ujsť. Pri umelom osvetlení, za chladného počasia, pre futbal dosť zákerné, hŕstku skrehnutých divákov zmrazila veľká gólová šanca hostí už v 3. minúte. Tú však Šaca nevyužila. Vzápätí domáci Červeňák z výhodnej príležitosti tiež nedal. V priebehu úvodných minút sa domáci začali presadzovať, hrali kombinačne, začali byť iniciatívnejší. Kombinácia v 30. minúte s finálnou prihrávkou na Dunku bola úspešná a kanonier OŠK hrajúci v bielych rukavičkách otvoril skóre stretnutia 1:0. Hostia napriek inkasovanému gólu šikovne kombinovali, no pozorného Franka do záveru prvého polčasu neohrozili.

V druhej časti hry si domáci uvedomili, že jednogólový náskok nemusí stačiť. Za padania snehových vločiek sa terén stával pre obe mužstvá náročnejší. Hráči OŠK sa snažili streliť druhý gól, blízko k nemu mal v 49. minúte Neuvirth, no jeho strelu brankár hostí s námahou vyrazil na rohový kop. Hostia mali príležitosť v 65. minúte vyrovnať, keď lopta po hlavičke skončila na brvne Frankovej brány. Domáci aj napriek tomu boli aktívnejší, chýbal však gólový efekt. V priebehu 68. minúte si domáci vypracovali dve veľké gólové príležitostí Vozárom a Neuvirthom, tie však obaja nepremenili. Prišla 77. minúta hostia v strede poľa stratili loptu, ale sólový únik Dunka nedotiahol do úspešného konca. Očakávaný druhý gól strelil v 81. minúte Stašík, keď odrazenú loptu po rohovom kope prudko trafil k pravej tyči. Rudniancom sa začalo po strelení tohto gólu dýchať ľahšie. Ďalší gól mal na kopačke v 83. minúte Dunka, jeho technickú strelu pozorný brankár hostí zlikvidoval. Zápas sa chýlil ku koncu a striedajúci L. Zajac v 90. minúte s prehľadom zvýšil na konečných 3:0. V nadstavenom čase hostia mali gólovú príležitosť, ktorú spoľahlivý Franko v bráne zlikvidoval. Záverečným hvizdom hlavného rozhodcu Kočiša dosiahli domáci svoje zaslúžené víťazstvo, čím pretrhli päťzápasovú smolu v zápasoch, v ktorých naplno nebodovali. RUDŇANY: Franko Stašík, Imrich, Bobko T. Zajac, Farkašovský, Červeňák, Neuvirth, Baluch Vozár, Dunka, striedali: L. Zajac, Kern.

ŠTÍTNIK SMIŽANY 8:0 (1:0)

V. LIGA

HARICHOVCE JAKLOVCE 2:2 (2:0)

J. KLAPÁČ

Na ťažkom teréne hostia v prvej štvrťhodine zápasu domácich zaskočili. Hrali veľmi dobre a Harichovčanov k ničomu nepustili. Domáci sa zamerali na rýchle protiútoky a po jednom z nich v 19. minúte Pukluš otvoril skóre stretnutia. O desať minút sa Harichovčania radovali po druhý raz, keď skóroval Karchňák.

V druhom polčase domáci zaspali. Po prísnom pokutovom kope hostia na dvakrát znížili a ešte stihli aj vyrovnať. Jaklovčania si hlavne za druhý polčas bod zaslúžili a domáci sa nakoniec museli ešte strachovať o výsledok. HARICHOVCE: Lipták Hric, Suchý, Soták Baluch, Pukluš, P. Hudáček, D. Hrušovský, B. Hudáček Ľ. Hrušovský, Karchňák, striedali: J. Hrušovský, Kaščák.

PRAKOVCE PLEŠIVEC 1:0 (0:0)

L. HAVRILA

Pred začiatkom stretnutia sa uskutočnila konfrontácia hráčov oboch mužstiev a zápas sa začal s desaťminútovým oneskorením. Postavenie v tabuľke oboch mužstiev signalizovalo, že to bude vyrovnaný zápas. Hostia už v 10. minúte zaútočili, ale ich snahu zmrazil domáci brankár. Prvý pokus domácich zaznamenal v 14. minúte Komara, ktorého strela preletela nad bránu. Na oboch stranách sa hralo opatrne, zväčša medzi šestnástkami a vytvorené šance na oboch stranách ostali v prvom polčase nevyužité, čo výsledkom bola aj bezgólová remíza.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci však postupne prevzali iniciatívu, ale ich snahu v pravý čas zastavila dobre hrajúca obrana hostí. V 63. minúte hostia kopali trestný kop tesne vedľa brány a v 67. minúte domáci Filický nastrelil pravú žrď, ale odrazenú loptu nedokázali domáci zasunúť do brány. S pribúdajúcimi minútami Prakovčania častejšie útočili, čoho výsledkom bol vytúžený gól, ktorý zaznamenal v 74. minúte Petrík. V posledných pätnástich minútach domáci prestriedali troch hráčov, ale stupňujúci tlak už nedokázali zúžitkovať. V 85. minúte ešte hostia nebezpečne zaútočili a získali rohový kop, ktorý však domáci odvrátili a tak sa tešili z vytúženého víťazstva. PRAKOVCE: Šebestyen Pisko, Filický, Kuchta Stoklas, Leško, Silla, Slovinský, Komara Petrík, Lapšanský, striedali: Kuchár, Šebestyen, Lipták.

HELCMANOVCE KR. PODHRADIE 0:0

ŤAHANOVCE MARGECANY 0:2 (0:1)

V. FOLKMAR KOŠ. NOVÁ VES 3:0 (2:0)

SP. VLACHY KRÁSNA 2:0 (2:0)

J. TOMAJKO

Zasnežené ihrisko pred zápasom vôbec nenasvedčovalo tomu, že za niekoľko minút sa má na ňom odohrať piatoligový futbalový zápas. Hralo sa. Na ťažkom teréne začali lepšie domáci. Už v 7. minúte vošiel do šestnástky Žiga a prekonal hosťujúceho brankára 1:0. Aj po tomto góle boli Vlašania aktívnejší. V ďalšom priebehu zostalo niekoľko šancí domácich nevyužitých, ale v 25. minúte sa Labaš v šestnástke nemýlil a vsietil druhý gól 2:0. Ako sa neskôr ukázalo, bol to aj posledný gól tohto zápasu. Hru mali do konca prvého polčasu v rukách vlašskí futbalisti.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Ich hra však bola bezzubá, nekoncentrovaná. Vlašania ich predčili nasadením, bojovnosťou, túžbou po víťazstve. S pribúdajúcimi minútami sa stupňovala aj nervozita, na čo doplatili červenou kartou domáci Žiga a hosťujúci Študenc. V závere hostia nastrelili pravú žrď Ferenčuhovej brány, ale aj domáci Labaš veľkú šancu nevyužil. Za predvedený výkon si Vlašania víťazstvo zaslúžili. SP. VLACHY: Ferenčuha Novák, Bilak, Tomajko Kolej, Žiga, Mišura, Gardošík, Repaský Medvec, Labaš, striedali: Biroščák, Dunka.

CHRASŤ n/H NÁLEPKOVO 2:0 (1:0)

M. ŠEFČÍK

Od úvodu boli hostia lepším futbalovejším mužstvom. Prvú vážnejšiu šancu mali Nálepkovčania, ale Jánoš mieril tesne vedľa. Vzápätí minul na druhej strane bránu Sopkovič. V 9. minúte z dvadsiatich metrov vyslal F. Jančár strelu "špicom" na bránu a na prekvapenie všetkých a hlavne brankára hostí, lopta skončila v sieti 1:0. Po góle hostia prevzali iniciatívu, hralo sa prakticky na polovici domácich. Tlak priniesol aj šance Gollner hlavičkoval do spojnice, Jánoš mieril vedľa. Stretnutie dosť ovplyvnilo vylúčenie Suslova v 35. minúte za urážku rozhodkyne.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Nálepkovo o jedného menej hralo útočný futbal a pokračovalo dobýjanie domácej brány. Lenže v tomto stretnutí si hráči hostí neobuli strelecké kopačky. Už v nadstavenom čase ušiel obrane S. Dirda a strelou popod vybiehajúceho brankára spečatil trochu prekvapujúce víťazstvo Chrasťanov. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Filip, F. Jančár Celec, J. Dirda, Sopkovič, Ľ. Jančár, Vojtila S. Dirda, Želonka, striedali: Tokarčík, I. Dirda. NÁLEPKOVO: Novotný Gollner, Kiššák, Jánoš Patz, Suslov, Geleta, Lapšanský, Opremčák Kašický, Staroň, striedali: Pacák, Fabiny.