Sportnet|8. nov 2006 o 00:00

UZOVCE - ŠTRBA 2:1 (2:0)V Uzovciach videli diváci stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Ten prvý patril domácim, ktorí na zasneženom ihrisku

UZOVCE - ŠTRBA 2:1 (2:0)

V Uzovciach videli diváci stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Ten prvý patril domácim, ktorí na zasneženom ihrisku predčili svojho súpera a získali, ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci dvojgólový náskok. Podtatranci pôsobili v úvode zaspatým dojmom a do prestávky toho veľa neukázali. Už v 17. minúte inkasovali prvý lacný gól po zlom rozohraní lopty v obrane. Domáci ich za to potrestali a strelou z hranice šestnástky otvorili skóre. Po necelej polhodine už vyhrávali hostitelia o dva góly, keď agilný Baran prešiel cez celú štvoricu hosťujúcich obrancov a nezadržateľne skóroval - 2:0. Až potom sa k slovu konečne dostali aj Štrbania, ale do vyloženej gólovej príležitosti sa dostať nedokázali. Až po obrátke sa obraz hry výrazne zmenil. Hostia upustili od laxného prístupu a svoj výkon zlepšili o sto percent. Domácich dostali pod tlak, ale dlho sa predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí. Najväčšie z nich mal Brezina, ktorý ani dve tutovky nedokázal využiť na rozvlnenie domácej svätyne. Za zmienku určite stojí aj výborná šanca Grünvalského, ktorá taktiež ostala nevyužitá, keď hosťujúci hráč z päťky prestrelil. Ďalšiu možnosť na zmenu skóre mal Marián Macko, ktorého hlavička letela tesne nad. Hostia stále búšili a bolo len otázkou času, kedy sa im konečne podarí prelomiť streleckú smolu. Žiaľ, podarilo sa im to až v 87. minúte, keď Grünvalský konečne rozvlnil sieť. Blízko k vyrovnaniu bol hosťujúci M. Levocký, ktorého tutovka však letela nad a Podtatrancom už neostal žiaden čas na vyrovnanie.

Góly: 17. Daňko, 29. Baran - 87. Grünvalský. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusčanský, ŽK: Miroslav Macko, Čunderlík, Brezina (všetci Štrba). ŠTRBA: Marušák - Otčenáš (67. Čunderlík), Milan, Miroslav Macko (59. Pamula), Marián Macko - M. Sabo, T. Sabo, Hurajt, M. Levocký - Grünvalský, Brezina (72. Michalko). (riso)

Milan SABO (tréner Štrby): Škoda prvého polčasu, v ktorom sme nehrali dobre. Až po obrátke sme náš výkon zlepšili a bolo len otázkou času, kedy sa nám podarí skórovať. Náš gól však prišiel až príliš neskoro. Nebyť laxného prístupu hráčov v prvom polčase, mohli sme získať v obojstranne dobrom zápase aspoň bod. (riso)

SP. BYSTRÉ - PODOLÍNEC 4:1 (2:1)

Podtatranské derby začali lepšie domáci a už v 5. minúte sa rútil sám na brankára Podolínca kanonier Pitoňák, no mieril tesne vedľa jeho svätyne. O päť minút neskôr sa po zlej rozohrávke a následnej strate lopty domáceho mužstva k nej dostal skúsený hosťujúci Kačmarčík a bez problémov otvoril skóre - 0:1. V 13. minúte si svoje sólo zopakoval Pitoňák, ale z uhla sa opäť nedokázal presadiť. Do listiny strelcov sa zapísal až na tretí pokus, keď po centri Michlíka po štvrťhodine hry vyrovnal. Aj ďalšie minúty patrili domácim, ktorí zatlačili svojho súpera na jeho polovicu ihriska. Podolínčania sa iba bránili a smerom dopredu neboli vôbec nebezpeční. Naopak, hostitelia si vytvárali jednu šancu za druhou, no bez presnej koncovky. V 25. minúte sa im ale podarilo ísť do vedenia po presnom centri a následnej strele Michlíka. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Kubašania boli aktívnejší a hostia sa zamerali na brejkové situácie. Po hodine hry sa do listiny strelcov zapísal domáci Kožuch, ktorý prešiel od polovice ihriska a tretím gólom ukľudnil svoje mužstvo. Záverečná polhodina sa už niesla jasne v znamení hostiteľov, ktorí však pozahadzovali niekoľko sľubných gólových príležitostí. Ujala sa až tá v 75. minúte, na konci ktorej bol kanonier Pitoňák, ktorý uzavrel skóre tohto priemerného podtatranského derby stretnutia.

Góly: 15. a 75. Pitoňák, 25. Michlík, 60. Kožuch - 10. Kačmarčík. Pred 100 divákmi rozhodoval Frimer, ŽK: Bombara (Podolínec). SP. BYSTRÉ: Bendik - Olexa, Vitko, Kožuch, Kubičko - Pekarčík, Rusnačko (70. Poracký), Lopuch (67. Šimonovič), Šavel (55. P. Herák) - Pitoňák, Michlík. PODOLÍNEC: Dragošek - Kačmarčík, Krull, Zima, Habiňák - Čižmarovič, Vychovalý (50. Bombara), Lipčák (65. Boleš), Sekelský - Šebest (70. Ferencko), Antoni. (riso)

Pavol ŠELENG (tréner Spišského Bystrého): Napriek prvému inkasovanému gólu sme mali hru pod kontrolou a už do prestávky sme otočili skóre. Opäť sme však nepremenili viacero výborných gólových príležitostí. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené a mohlo byť i výraznejšie. (riso)

Peter REĽOVSKÝ (tréner Podolínca): Myslím si, že to bol náš najslabší výkon v jesennej časti. Zlyhali sme v obrane, v zálohe aj v útoku. (mdc)

ŠIBA - HRANOVNICA 7:2 (2:1)

V stretnutí bohatom na góly odštartovali lepšie hostia. Tí začali na zasneženom teréne aktívne, no do vedenia išli domáci, ktorí otvorili skóre po prísne nariadenom pokutovom kope. Podtatrancov však tento moment nezaskočil a už onedlho Ebringerom z priameho kopu z hranice šestnástky vyrovnali. Potom spadol v pokutovom území hosťujúci Brož a hlavný rozhodca mu za údajné simulovanie udelil žltú kartu. Keďže v 25. minúte ten istý hráč po faule na súpera videl ŽK i po druhýkrát, musel ísť predčasne pod sprchy. Po tomto vylúčení sa na hracej ploche viac rečnilo ako hralo, na čo doplatil hosťujúci Smolár taktiež žltou kartou. V 35. minúte i tento hráč hostí videl po faule ŽK i po druhý raz a hostia takmer hodinu museli zápas dohrávať iba s deviatimi hráčmi v poli. To domáci pochopiteľne využili a ešte do polčasu získali vedenie. Po zmene strán to už s futbalom nemalo veľa spoločného, lebo Hranovničania, oslabení o dvoch hráčov, tento duel iba dohrávali. Domáci si schuti zastrieľali a svojich priaznivcov napokon potešili siedmimi presnými zásahmi.

Góly: Šima a Foriš po 2, Matej Rančík, S. Pavel, M. Pavel - 20. Ebringer, 70. Petruľa. Pred 150 divákmi rozhodoval Ondrášek, ŽK: Palša - Brož, Smolár, ČK: Brož, Smolár (obaja Hranovnica). HRANOVNICA: Polčin - Hlavčák, Oravec, Ebringer, Valluš - Lipták, Brož, Smolár, Knižka - Petruľa, Víra. (riso)

Jozef PETRÁN (tréner Hranovnice): Aj keď sa nerád vyhováram na rozhodcov, v tomto súboji nás jednoznačne hlavný arbiter poškodil. Najprv odpískal prísny pokutový kop po ruke, ktorá bola pri tele a potom nám ešte do prestávky vylúčil dvoch hráčov. Z futbalovej stránky tu je ťažko niečo hodnotiť. (riso)

POPRAD B - MIKLUŠOVCE 3:0 (0:0)

Za veľmi chladného a veterného počasia začali domáci dosť zakríknuto. V úvodnej štvrťhodine sa oba kolektívy akoby iba zahrievali a diváci z futbalovej krásy nič nevideli. Až v 15. minúte po prvýkrát pohrozili domáci, keď Kubesa strelou spoza šestnástky mieril tesne nad brvno hosťujúcej svätyne. O desať minút neskôr to bol opäť kapitán domácich, ktorý po rohovom kope hlavičkou ohrozil súperovho brankára, no skóre sa stále nemenilo. Hra bola naďalej obojstranne rozháraná a na tvrdom teréne jej chýbala plynulosť. V 35. minúte mali ideálnu príležitosť na strelenie gólu hostia, keď sa jeden z ich hráčov rútil sám na popradského brankára, no ten jeho úmysel skorým vybehnutím vystihol. Druhý polčas začali hostitelia náporom. Po akcii a koncovke skúseného Kavku sa tešili z gólu, ale len na chvíľu, lebo ten po údajnom ofsajde napokon uznaný nebol. Po ďalšej akcii sa už ale Smižanský zblízka nemýlil a bolo 1:0. Hostia v snahe vyrovnať otvorili hru. V 60. minúte mohol zvýšiť vedenie Popradčanov znovu Kubesa, no s jeho streleckým pokusom si brankár hostí bravúrne poradil. V 67. minúte však už nestačil na koncovku Kavku, ktorý po individuálnej akcii s prehľadom rozvlnil sieť. V 80. minúte bol blízko ku gólu po Sýkorovom priťuknutí Michlík, no nemieril presne. Dve minúty pred koncom však hostitelia predsa len prikrášlili svoje víťazstvo, keď Žemba po rohovom kope zblízka na dvakrát dostal loptu za chrbát hosťujúceho gólmana.

Góly: 59. Smižanský, 67. Kavka, 88. Žemba. Pred 100 divákmi rozhodovala Mihaliková, ŽK: bez kariet. POPRAD B: Oprendek - Ondruš, Kubesa, Polakovič (25. Žemba), Oravec - Šuster, Gajan, Compeľ, Kester (35. Smižanský) - Michlík, Kavka (74. Sýkora). (riso)

V. LOMNICA - ZÁBORSKÉ 2:3 (1:1)

Po nešťastnej prehre v derby stretnutí spred týždňa nastúpili domáci hráči do zápasu s úlohou odčiniť toto zaváhanie, ale ako sa ukázalo, i napriek statočnému výkonu opäť nepochodili. Začiatok duelu bol pre Lomničanov ľadovou sprchou, keď už v 1. minúte darovali hosťom gól vlastencom Langa, ktorý nakopnutú loptu jedného z hráčov hostí do pokutového územia usmernil za chrbát Kužela. Prekvapení hostia si však po tomto bleskovom okamihu dostatočne neuvedomili núkajúcu sa možnosť dostať sa do psychickej pohody gólovou poistkou a domácim prenechali viac priestoru na tvorivú hru. Hostitelia mohli svoju územnú prevahu zúžitkovať vo vyrovnávajúci gól po štvrťhodine hry Bellerom, ktorý ale nedokázal usmerniť loptu do odkrytej brány hostí. S pribúdajúcimi minútami Lomničania postupne zvyšovali tempo hry a v 20. minúte pohrozili znova Precákom, ktorý postupoval sám na gólmana hostí, ktorý však jeho úmysel pri zakončení v rozhodujúcej chvíli vystihol. V 23. minúte sa ale domáci už predsa len dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď jeden z obrancov hostí zastavil v pokutovom území nedovoleným spôsobom Babiáša a nariadenú penaltu Solár bezpečne premenil. Lomničania po strelenom góle ešte viac pridali na dôraze v ofenzívnej činnosti, no zbrklá koncovka ich pripravila o prípadný ďalší presný zásah do siete súpera. Po obrátke sa hra obojstranne o čosi viac zrýchlila. Hostitelia začali veľmi aktívne a hneď v 50. minúte sa im podarilo zo svojej iniciatívy strhnúť vedenie na svoju stranu, keď Lacušovu presnú narážačku zúžitkoval Beller. Podtatrancov tento gól upokojil iba na určitý čas, pričom vôbec nič nenasvedčovalo tomu, že skóre stretnutia dokážu hostia otočiť vo svoj prospech a prakticky vyťažiť z minima maximum. V 65. minúte sa totiž vyrovnávajúcim gólom Markuša z bezprostrednej blízkosti dokázali znova vrátiť do duelu, to keď domáca defenzíva úplne zabudla pokryť autora tohto presného zásahu. Lomničanov tento okamih viditeľne zaskočil a na ich kopačky sa postupne očividne vkradla nervozita. Hostia v ostatných fázach hry vycítili príležitosť uchmatnúť svojmu súperovi všetky tri body, čo sa im napokon aj podarilo, keď v 71. minúte využil znova Markuš nedorozumenie domáceho gólmana Kužela s Lacušom vo víťazný gól. S blížiacim sa záverom sa Lomničania už vôbec nevzmohli na akúkoľvek odpoveď na prípadný vyrovnávajúci gól, pretože hostia im to svojou umnou a taktickou hrou už nedovolili.

Góly: 23. Solár (z 11 m), 50. Beller - 65. a 71. Markuš, 1. Lang (vlastný). Pred 50 divákmi rozhodoval Kandráč, ŽK: Oravec, Tribula (obaja V. Lomnica), ČK: Zuľa (Záborské). V. LOMNICA: Kužel - Lang, Polák, Lacuš (65. Bialončík), Oravec - Repiščák, Solár, Babiáš, Beller - Precák, Tribula. (mdc)

Zoltán KUBÁT (tréner Veľkej Lomnice): Veľmi ma mrzí, že sme odohrali ďalší nešťastný zápas, v ktorom sme herne mali jasne navrch. Pod našu prehru sa podpísal hlavne herný výpadok v druhej časti zápasu, ktorý dovtedy akoby herne neviditeľní hostia dokázali dokonale zúžitkovať v ich prospech. (mdc)

PUŠOVCE - PLAVNICA 3:2 (2:0)

Hosťujúci kolektív cestoval k mužstvu zo samého dna tabuľky s túžbou potvrdiť úlohu papierového favorita, no narazil na húževnatý kolektív, ktorý hrou vôbec nezaostal za očakávaním a Plavničanov svojou túžbou po skalpe viditeľne zaskočil. Na náročnom zasneženom teréne a za hustej hmly sa od začiatku odohrával zaujímavý duel, ktorému nechýbalo ani futbalové korenie, ktorým sú góly. S nástrahami počasia sa dokázali vysporiadať lepšie hostitelia, ktorí na začiatku merania síl zatlačili svojho súpera do defenzívnej činnosti. Už v 5. minúte sa do prvej vážnejšej príležitosti dostal Sučko, ktorý mal ale v zakončení vychýlenú mušku. V 12. minúte sa už ale domácim podarilo predsa len skórovať, keď nakopnutá lopta jedného z hráčov do pokutového územia sa dostala znova až k Sučkovi, ktorý sa tentoraz už nemýlil. Domácich tento gól viditeľne povzbudil a s náročným terénom si dokázali lepšie poradiť. Zamerali sa väčšinou na jednoduchý štýl hry nakopávanými loptami až za obranu súpera, ktorá pôsobila príliš neistým dojmom. Tento spôsob im priniesol vytúžené ovocie v podobe gólovej poistky v 23. minúte, keď sa Hricko snažil odkopnúť loptu do bezpečia, ale tá sa na prekvapenie odrazila k Anderkovi, ktorý šťastnou strelou zvýšil vedenie domácich. Po tomto momente sa v 29. minúte po prvýkrát dostali k slovu aj hostia po priamom kope Sikorjaka, ktorého prudkú strelu však brankár Vaško s námahou vyrazil. Po polhodine hry domáce mužstvo neraz poriadne podkúrilo plavnickej defenzíve, keď sa do veľmi sľubných príležitostí dokázali dostať aktívny Sučko, Seman a Leško, no hostí v týchto okamihoch dokázal podržať pozorný gólman Majdák. Po zmene strán sa obraz hry čiastočne zmenil. Hostia s pribúdajúcimi minútami prepli na vyšší rýchlostný stupeň a zatlačili hostiteľov do defenzívnej činnosti. Dokázali sa neraz dostať aj na dostrel domácej brány, no v koncovke boli neplodní. Streleckú neefektívnosť dokázali Pušovčania potrestať tretím presným zásahom v 56. minúte z kopačky Sučka, ktorý potrestal zaváhanie v defenzíve hostí. Po hodine hry sa už domáci kolektív s jasným náskok uspokojil, čo bojovní a aktívni Plavničania dokázali zúžitkovať na skorigovanie nepriaznivého stavu. V 65. minúte mal gól na kopačke Sikorjak, ktorý si vypracoval výhodnú príležitosť na skórovanie, no v koncovke sa nedokázal presadiť. O dve minúty na to ten istý hráč už dokázal predsa len rozvlniť sieť domácej brány, keď dokonale zúžitkoval svoju ponúknutú príležitosť. V zostávajúcich fázach merania síl hostiteľské mužstvo už viditeľne znervóznelo, pričom hlavne v strede ihriska sa dopúšťalo množstva zbytočných chýb, ktoré však hostia po vyložených tutovkách ich najlepšieho hráča Sikorjaka v 76., 79. a 84. minúte nedokázali potrestať, keď jeho vypracované príležitosti volali po góle, no v týchto chvíľach domáci gólman Vaško zachránil svoje mužstvo od pohromy. V samom závere sa Plavničania dokázali predsa len postarať o dramatický záver, keď Grajzinger v 86. minúte dokázal zúžitkovať svoj individuálny prienik. V nadstavenom čase hostia pocítili ešte aj odvrátenú tvár šťasteny, to keď sa v pokutovom území uvoľnil Grajzinger, jeho následnú strelu dokázal pozorný Vaško vyraziť a odrazenú loptu od toho istého hráča hostí už smerujúcu za bránkovu čiaru hosťujúci gólman so šťastím zachytil.

Góly: 12. a 56. Sučko, 23. M. Anderko - 67. Sikorjak, 86. Grajzinger. Pred 30 divákmi rozhodoval Ondík, ŽK: Sučko - Rindiš, Sikorjak. PLAVNICA: Majdák - Brunovský, Hricko, Rybovič, Turlík - Rindiš, Murcko, Grajzinger, Ilčišák (60. Huba) - Štupák, Sikorjak. (mdc)

Pavol KYŠEĽA (manažér Plavnice): Na náročnom teréne odohrali oba kolektívy bojovné stretnutie s dvoma rozličnými polčasmi. V prvej polovici mali navrch hostitelia, ktorí sa dokázali lepšie prispôsobiť hracej ploche. Po zmene strán po dohovore v šatni sme svoje sily už zmobilizovali, no doplatili sme najmä na neefektívnu koncovku, keď sme dokázali zúžitkovať takmer zo siedmich gólových príležitostí iba dve. Osobne si myslím, že za predvedený výkon hlavne v druhom polčase sme si bod určite zaslúžili. (mdc)

Domov»Sportnet na východe»FUTBAL / Lomničania pustili perie na domácom ihrisku, Hranovnica inkasovala sedmičku.