Líder zdolal Tatry a upevnil si vedenie

Poprad - Popradská hokejová liga (www.hkpoprad.sk/phl2) pokračovala zápasmi 5. a 6. kola.5. kolo:HC Tatry - HK Poprad-Veľká 4:7 (1:2, 1:2,

5. kolo:

HC Tatry - HK Poprad-Veľká 4:7 (1:2, 1:2, 2:3)

V úvode stretnutia dali Veličania dva góly a Tatranci museli stále doťahovať. V poslednej tretine viedla Veľká už 5:2, ale Tatranci sa predsa len vzchopili a desať minút pred koncom stiahli na rozdiel jedného gólu. Osem minút pred koncom však po dvoch rovnakých chybách v obrane hráči Veľkej dvakrát trafili do čierneho a zabezpečili si tým víťazstvo nad ďalším priamym súperom o čelo ligovej tabuľky. Útočník Veľkej Rovenský si k hetriku pripísal aj jednu asistenciu a dvojica Gavalier - Majerčík zaznamenala po tri body.

Súpiska - góly a asistencie za HC Tatry: František Baselides (1+1), Martin Kundis (1+0), František Dula (1+0), Alexander Ružička (1+0), Peter Bonk (0+1), Karol Kato (0+1), Ivan Labus (0+1), Ľubomír Gašpar, Richard Klempa, Marcel Novoroľník, Peter Plávka, Antonín Šotek, Stanislav Bonk, Adrián Gašpar, František Veselka a v bránke Bohuslav Blažoň.

Súpiska - góly a asistencie za HK Veľká: Tibor Rovenský (3+1), Branislav Gavalier (2+1), Dominik Snášel (1+2), Branislav Majerčík (1+1), Vladimír Guzlej (0+1), Jozef Gapa, Rastislav Hozza, Tomáš Hrušovský, Martin Vitko, Slavomír Špak, Jozef Smolko, Jozef Turák a v bránke Tomáš Prokopy. Vylúčení: 3:1 na 2 min. (Richard Klempa, Peter Plávka, Ivan Labus - Branislav Majerčík).

HK S&M Trading Hranovnica - HK Svit-Podskalka 7:6 (1:1, 2:1, 4:4)

Zápas mužstiev zo stredu tabuľky bol vyrovnaný a len jediný gól navyše, ktorý zaznamenala Hranovnica, jej zabezpečil tesné víťazstvo. V jej družstve sa darilo najmä útočníkovi Štolcovi, autorovi štyroch bodov a v tíme hostí odohral dobrý zápas päťbodový Sopoliga a trojbodový Depta.

Súpiska - góly a asistencie za HK Hranovnica: Jozef Štolc (3+1), Ján Rusnák (1+1), Michal Palguta (1+0), Vlastimil Štrbka (1+0), Vladimír Vernarský st. (1+0), Elemír Chovan (0+1), Miroslav Kaprál (0+1), Patrik Pristáš (0+1), Stanislav Palguta (0+1), Peter Polčin, Vladimír Rybař, Milan Sabo, Marek Gajan, Maroš Gajan a v bránke Anton Malý.

Súpiska - góly a asistencie za HK Podskalka: Dušan Sopoliga (3+2), Martin Depta (1+2), Michal Hudák (1+1), Jozef Muller (1+0), Peter Lačný (0+1), Peter Weiss, Jozef Fronc, Ján Gabona, Peter Jurčík, Miroslav Koščák, Ľubomír Leskovjanský a v bránke Erik Štolc. Vylúčení: 4:2 na 2 min. (Elemír Chovan, Miroslav Kaprál, Patrik Pristáš, Ján Rusnák - Dušan Sopoliga, Jozef Fronc).

6. kolo:

HC Elite Forces Poprad - HK S&M Trading Hranovnica 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Hranovnica získala po dvoch predchádzajúcich víťazstvách potrebné sebavedomie a bola úradujúcemu majstrovi ťažkým súperom. Na ukazovateli skóre dlho svietil stav 1:0, keď oba tímy nevyužili viacero dobrých príležitostí na skórovanie. Až na konci druhej tretiny Eliťáci dvoma gólmi odskočili svojmu súperovi a svoje víťazstvo si napriek snahe Hranovnice už nenechali ujsť. Najväčší podiel na výsledku mal útočník Gužiak, ktorý zaznamenal štyri body a Korenko, autor troch bodov.

Súpiska - góly a asistencie za HC Elite Forces: Martin Gužiak (2+2), Michal Korenko (2+1), Arpád Karkusz (1+0), Marián Lichvarčík (0+1), Marcel Bobko, Martin Buranovský, Richard Guzy, Silvester Kočiš, Ján Maličký, Marián Barilla, Ján Majzel, Matej Radušovský, Michal Slebodník, Peter Valigurský a v bránke Michal Radušovský.

Súpiska - góly a asistencie za HK Hranovnica: Stanislav Palguta (1+0), Elemír Chovan, Miroslav Kaprál, Patrik Pristáš, Ján Rusnák, Vladimír Rybař, Milan Sabo, Jozef Štolc, Vlastimil Štrbka, Maroš Gajan, Vladimír Vernarský st. a v bránke Anton Malý. Vylúčení: 0:1 na 2 min. (Stanislav Palguta).