Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

V derby sme doplatili na slabú streľbu, hovorí M. Mazák

Košice V prvom polčase predohrávaného stretnutia 10. kola hádzanárskej extraligy mužov mali navyše hráči 1. MHK Košice. Tí favorizovaný Prešov

zaskočili veľmi dobrou hrou v obrane, za ktorou stál pozorný Olejár, aj pestrým útokom. Aj preto si postupne vypracovali sľubný trojgólový náskok, ktorý však po zmene strán doslova prešustrovali. Slabší výkon v druhom dejstve si nevie vysvetliť ani ich najlepší strelec v tomto stretnutí pivot Martin Mazák (na snímke s loptou), ktorý dal tretinu gólov svojho družstva.

"V prvom polčase sme hrali oveľa aktívnejšie, no v druhom sa naša aktivita akoby vytratila, urobili sme niekoľko chýb. Domáci sa dostali do laufu a otočili výsledok," hovorí M. Mazák. Po zmene strán akoby na prešovskú palubovku nastúpilo iné košické družstvo, ktorému nielenže chýbala iskra, ale aj častejšia streľba. Nečudo, že túto časť duelu prehrali rozdielom ôsmich gólov a samotný zápas o päť 21:26. V prvom polčase ťažili hlavne z dobrej hry na postavenú obranu, kde sa dokázal strelecky presadiť práve pivot Mazák. "Prešovčania majú dobrú obranu a pivot v nej nemá ľahkú pozíciu. Do prestávky však bola obrana dosť deravá a dokázal som sa presadiť aj vďaka presným prihrávkam spoluhráčov," prezrádza svoj pohľad M. Mazák. V predchádzajúcich dueloch zvykol v koncovke špekulovať a namiesto razantnej strely skúšal loby či technické strely, ktoré mu nevyšli. "Stále sa snažím zakončiť čo najrazantnejšie a hlavne presne. Aj teraz som skúsil nejaký lob, ale skôr som sa snažil strieľať povedľa brankára, čo sa mi aj oplatilo. V prvom polčase som mal viac priestoru ako v druhom. Ten sa nám nevydaril. Domáci nehrali lepšie ako v prvom, avšak nám sa prestalo dariť, málo sme strieľali. V tejto činnosti nás súper prevýšil a dostal sa na koňa. Naopak do našej hry sa postupne viac a viac vkrádala nervozita a streľba bola slabá," hovorí na margo prehry M. Mazák. Košičania sa už neraz presvedčili, že na svojho odvekého rivala vedia zahrať, avšak všetci hráči musia podať počas celého stretnutia viac ako štandardný výkon a musia sa vyvarovať poklesom výkonnosti. Druhý polčas v Prešove bol z ich strany rozpačitý a zdalo sa, že hráči akoby sa zľakli možnosti obrať vicemajstra v tejto sezóne po druhý raz o body. Ten im v tejto časti nič nedaroval a hoci mali hráči za sebou náročný duel vo Francúzsku a cestu tam a späť, ukázali väčšiu chuť po víťazstve a zaslúžene získali dva body. Košičanov druhá prehra za sebou so silným súperom môže mrzieť, lebo tak ako doma s Považskou aj teraz s Prešovom mali na to ,aby získali minimálne aspoň bod. Žiaľ, vlastnými chybami sa o túto možnosť pripravili.