Pod košom sa Rožňavčankám doma vôbec nedarilo

Sportnet|11. nov 2006 o 00:00

Rožňava - V uplynulých troch kolách sa basketbalistky SBD Juh Rožňava radovali z víťazstva len v súboji so Starou Turou. Na dosah boli dva body aj v

Sabinove, no na definitívny zvrat už chýbali sily. Stretnutie s Aboviou Košice malo po vcelku vyrovnanej prvej štvrtine jednoznačný priebeh.

Abovia Košice - Rožňava 96:67

(20:17, 47:32, 70:46)

body za Rožňavu Repaszká 4, Sukubová 16, Kerestešová 20, Syč-Kriváňová 12, L. Vilnerová 6 (S. Vilnerová 3, Burdigová 2, Kilíková 4), trojky 3, trestné hody 16/12, fauly 13:22

V zápase s Aboviou sa prekvapenia nekonali. Rožňavčanky držali krok s lídrom súťaže len v prvej štvrtine. Tú prehrali o tri body, no do polčasu už Košičanky natiahli náskok na 15 bodov. Keď potom basketbalistky SBD nezachytili úvod druhého polčasu, bolo rozhodnuté. V ďalších minútach sa tak viac venovali príprave na ďalší zápas v Sabinove.

Sabinov - Rožňava 64:63

(20:16, 37:26, 48:42)

body za Rožňavu Repaszká 10, Sukubová 22, Kerestešová 18, Syč-Kriváňová 5, L. Vilnerová 8 (S. Vilnerová), trojky 2, trestné hody 21/9, fauly 15:18

Spočiatku sa stretnutie vyvíjalo v prospech domácich, ktoré svoj náskok postupne natiahli na 11 bodov, o ktoré v polčase aj vyhrali. Do druhej polovice hry postavili Rožňavčanky zónovú obranu. Domáce hráčky boli proti nej dosť bezradné a ich náskok sa začal stenčovať. Pred poslednou štvrtinou strácali šesť bodov. V jej priebehu sa im podarilo otočiť vývoj a na chvíľu sa ujali vedenia. No v závere sa od nich odvrátilo šťastie a domáce hráčky vyhrali o jediný bod.

Rožňava - Stará Turá

59:53 (21:15, 29:30, 48:42)

body za Rožňavu Sukubová 10, Kerestešová 23, Repaszká 11, Smolejová 6, L. Vilnerová 4 (S. Vilnerová 5), trojky 1, trestné hody 24/16, fauly 14:24

Hostia pricestovali bez svojej najlepšej hráčky. Rožňavčanky sa proti obrane súpera dokázali presadiť, no výrazne im pokrivkávalo premieňanie pokusov spod koša. Z 55 pokusov premenili len 15, čo nie je veľmi lichotivý pomer. Aj vďaka tomu sa polčase skončil 29:30. No potom sa im predsa len podarilo vytvoriť si šesťbodový náskok, ktorý udržali až do konca.