Po pohovore ako vymenení

Sportnet|11. nov 2006 o 00:00

Košice - Volejbalisti VK Šaca privítali v 4.kole I. Slovenskej volejbalovej ligy mužov skupiny východ celok VK Bardejov. Keďže išlo o súboj dvoch

posledných mužstiev v tabuľke, očakával sa vyrovnaný priebeh oboch duelov.

Predpoklad sa potvrdil hneď v prvom sete prvého stretnutia, ktorého koncovku lepšie zvládli domáci a vyhrali 25:23. Do druhého setu teda nastupovali v malej psychickej výhode, ktorú ale nevyužili a nekoncentrovanou hrou dovolili hosťom dostať sa do tempa. Rozohraný Bardejov otočil vývoj zápasu vo svoj prospech, keď v druhom aj treťom sete zhodne vyhral 25:19. Vo štvrtom síce domáci spresnili hru ale nevyvarovali sa zbytočných chýb a napriek dvom setbalom podľahli Bardejovu 1:3 po setoch 25:23, 19:25, 19:25, 25:27.

Cez prestávku medzi dvoma súbojmi mali volejbalisti VK Šaca poradu s trénerom a vedením klubu, čo sa odzrkadlilo na ich hernom výkone. Do druhého zápasu nastúpili vo veľkom štýle a pozmenenú zostavu súpera, v ktorej dostali šancu aj hráči z lavičky zmietli v prvom sete 25:16. Do druhého setu nastúpil Bardejov opäť so základom, hru vyrovnal, ale domácich, dokazujúcich, prvýkrát po

zápasoch v Detve, že volejbal hrať vedia, už z koncentrácie nevyviedol. Šaca zápas vyhrala 3:0 po setoch 25:16, 25:22, 25:21. Vďaka výhre nad Bardejovom sa opäť vrátila na 6.miesto v tabuľke 1.SVL muži východ. Hráči VK Šaca dnes cestujú do Svidníka, kde sa stretnú s vedúcim družstvom súťaže.