Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

S Kanadou naši ťažili z presiloviek

SR - Kanada 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)Hannover (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti vo svojom druhom vystúpení na 17. ročníku Nemeckého pohára v

SR - Kanada 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Hannover (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti vo svojom druhom vystúpení na 17. ročníku Nemeckého pohára v Hannoveri zvíťazili nad Kanadou 5:2 a ako víťazi B-skupiny postúpili do nedeľňajšieho finále.

Vo vyrovnanom úvode pomohla slovenskému tímu presilová hra, ktorú zužitkoval v 6. minúte liberecký útočník Andrej Podkonický. V nasledujúcom priebehu prvého dejstva však Slováci nedokázali využiť viacero šancí, naopak súper premenil, čo sa dalo. Vyrovnanie zariadil v polovici tretiny po individuálnej akcii Martin Kariya, mladší brat slávnejšieho Paula. Kanaďania opäť udreli v záverečnej minúte po rýchlom protiútoku, keď Križana prekonal Brian Adams - 1:2. V druhom dejstve Šuplerovi zverenci prevzali iniciatívu do vlastných rúk a navyše boli stopercentní pri presilovkách. Ideálna príležitosť Martina Štrbáka v 26. minúte sa ešte gólom neskončila, no pri vylúčení Brada Smytha po strele Juraja Štefanku v 30. minúte už brankár Adam Munro musel loviť puk zo svojej siete. Výbornú hru Slovákov v početnej výhode korunoval v 34. minúte Tomáš Starosta a poslal svoj tím do vedenia. Zvýšiť náskok mohol o dve minúty neskôr strelec dvoch gólov proti Lotyšsku Ivan Čiernik pri vlastnom oslabení, rútiacemu sa útočníkovi Kölneru Haie však Munro v poslednom momente puk vypichol z hokejky. Šancu na skórovanie mal v závere aj Pardavý, rovnako mohli streliť gól Kanaďania, Križan však svoj tím podržal. V poslednej tretine sa Slováci štvrtýkrát radovali po góle Tibora Melichárka, ktorý v 46. minúte zvýšil na 4:2. V 49. minúte po strele Boucharda zachránila slovenského gólmana tyčka, hornú žrď nastrelil o dve minúty neskôr aj Čiernik. Krušné chvíle prežívali Slováci v minútovej presilovke Kanaďanov piatich proti trom, no Križan čaroval a všetky nebezpečné pokusy súperov zneškodnil. Kanadský tréner Ron Kennedy v závere zápasu odvolal brankára, no jeho tím inkasoval do prázdnej brány z hokejky Kováčika a Slováci po bojovnom výkone zaslúžene vyhrali 5:2.

Góly: 6. Podkonický (Starosta, Babka), 30. Štefanka (Somík), 34. Starosta (Somík, Štefanka), 46. Melichárek (Stehlík), 59. Kováčik (Čiernik) - 10. M. Kariya (Smyth, Kelly), 20. Adams (Julien). Rozhodcovia: Piechaczek - Barth, Mosler (všetci Nem.), vylúčení: 11:13 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 5000 divákov. SR: Križan - Štrbák, Homer, Milo, Podhradský, Babka, Starosta, Novotný, Stehlík - Uram, Petrovický, Pardavý - Čiernik, Surový, Kováčik - Podkonický, Somík, Štefanka - Melichárek, Kukumberg, Balej.