Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Hossa boduje už v siedmich zápasoch za sebou

New York (TASR/SITA) - Slovenský hokejista Marián Hossa si v noci na nedeľu posilnil svoju jasne vedúcu pozíciu v produktivite celej zámorskej NHL.

Útočník Atlanty nemal radosť z prehry svojho tímu na ľade Tampy, ale na výsledku 5:3 mal veľký individuálny podieľ. Dva góly ho opäť vyniesli na čelo strelcov s 15 gólmi a spolu s rovnakým počtom asistencií má na čele kanadského bodovania náskok štyroch kúskov pred ruskými spoluhráčmi Iľjom Kovaľčukom a Viačeslovom Kozlovom, i pred českým lídrom NY Rangers Jaromírom Jágrom.

Hossa bodoval už v siedmom zápase v sérii, počas ktorej nazbieral dvojnásobný počet zápisov do tabuľky produktivity. Jeho tím, jeden z lídrov celej súťaže, však cez víkend prehral dva zápasy po predchádzajúcich štyroch plných záberoch. "Nazbierali sme príliš veľa trestov a to nás zabilo. Stratili sme tak veľa energie a tá nám potom v závere chýbala," povedal zámorským reportérom Hossa.

Piatok:

Pittsburgh - Ottawa 3:6 (1:2, 1:2, 1:2). Góly: 8. Ouellet, 27. Malkin, 49. Talbot - 4. Heatley, 10. Spezza, 32. MESZÁROŠ, 37. Redden, 45. Schaefer, 55. Heatley.

Atlanta - New York Rangers 2:5 (1:3, 1:1, 0:1). Góly: 18. Viač. Kozlov, 35. Kovalčuk (MARIÁN HOSSA) - 1. Nylander, 7. Rozsíval, 15. Shanahan, 31. Průcha, 49. Nylander.

Columbus - Edmonton 1:4 (0:0, 1:3, 0:1). Góly: 34. Carter - 21. Hemský, 23. Lupul, 33. Smyth, 43. Smyth.

Detroit - Nashville 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Góly: 9. Lang, 42. Lidström, 59. Cleary.

Buffalo - Florida 5:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 2:2 1:0). Góly: 24. Vanek, 26. Campbell, 44. Gaustad, 45. Kotalík, 61. Vanek - 6. Roberts, 22. Salei, 51. Nieuwendyk, 57. Montado.

Chicago - St. Louis 3:1 (2:0, 0:1, 1:0). Góly: 10. Vrbata, 18. Vrbata, 60. Smolinski - 38. Stempniak.

Calgary - Anaheim 3:0 (2:0, 0:0, 1:0). Góly: 7. Langkow, 8. Amonte, 59. Lombardi.

Sobota:

Boston - Ottawa 4:3 (0:0, 3:2, 1:1). Góly: 21. Glen Murray (CHÁRA), 34. Tenkrát, 38. Glen Murray, 54. Bergeron - 25. Spezza, 40. Neil, 42. Neil.

Washington - NY Rangers 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Góly: 12. Gordon, 45. Ovečkin, 51. Pettinger - 59. Nylander.

Carolina - Pittsburgh 6:2 (2:0, 1:2, 3:0). Góly: 13. Justin Williams, 18. Ray Whitney, 22. Brind'Amour, 48. Belanger, 58. K. Adams, 59. LaRose - 24. J. LeClair, 37. Recchi.

Philadelphia - Buffalo 4:5 po predĺ. (1:1, 1:2, 2:1 0:1). Góly: 7. R. Robitaille, 36. Picard, 41. Umberger, 52. R. Robitaille - 14. Gaustad, 22. Pominville, 28. Stafford, 58. Briere, 61. Briere.

Toronto - Montreal 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). Góly: 12. McCabe, 30. Stajan, 34. Kaberle, 38. Antropov, 55. McCabe - 15. S. Koivu.

New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 2:1, 0:1). Góly: 6. Eliáš, 18. Parise, 22. Brylin, 32. Langenbrunner - 27. Weiss.

Tampa Bay - Atlanta 5:3 (1:0, 3:1, 1:2). Góly: 18. Craig, 25. Boyle, 33. B. Richards, 36. Lecavalier, 54. Alexejev - 40. MARIÁN HOSSA, 49. MARIÁN HOSSA, 58. Rucchin.

Nashville - Colorado 1:0 (1:0, 0:0, 0:0). Gól: 10. Upshall.

Phoenix - San Jose 1:2 (1:0, 0:2, 0:0). Góly: 20. Perreault - 24. Bernier, 31. Marleau.

Vancouver - Calgary 2:3 (2:0, 0:1, 0:2). Góly: 11. Salo, 19. Pyatt - 36. Iginla, 46. Warrener, 57. Huselius.

Los Angeles - Minnesota 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1). Góly: 3. Norström, 52. Cammalleri - 37. B. Rolston, 42. Foster, rozhodujúci sam. nájazd premenil T. White.

Foto: TASR

šport / pondelok / 4 / hossa

Text: Hráč Atlanty Trashers Marián Hossa (vpravo) v akcii proti brankárovi Tampa Bay Johanovi Holmqvistovi

KANADSKÉ BODOVANIE

1. MARIÁN HOSSA (Atlanta)20151530

2. Ilja Kovaľčuk (Atlanta)20141226

3. Viačeslav Kozlov (Atlanta)2091726

4. Jaromír Jágr (NY Rangers)1752126

5. Mikael Nylander (NY Rangers)1771825

6. Daniel Briere (Buffalo)1671623

7. Rod Brind'Amour (Carolina)1861723

8. Brendan Shanahan (NY Rangers)1713922

9. Vincent Lecavalier (Tampa Bay)17101222

10. Sidney Crosby (Pittsburgh)1561622

Ray Whitney (Carolina)1861622

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Atlanta)20151530

2. Jozef Stümpel (Florida)185712

3. Marek Svatoš (Colorado)164812

4. Pavol Demitra (Minnesota)153811

5. Ľubomír Višňovský (Los Angeles)194610

6. Ladislav Nagy (Phoenix)163710

Zdeno Chára (Boston)143710

8. Miroslav Šatan (NY Islanders)15279

9. Michal Handzuš (Chicago)8358

10. Marián Gáborík (Minnesota)7437

11. Andrej Meszároš (Ottawa)16257

12. Richard Zedník (Washington)12257

13. Juraj Kolník (Florida)18426

14. Branko Radivojevič (Minnesota)15235

15. Štefan Ružička (Philadelphia)8112

16. Tomáš Kopecký (Detroit)12101

-------------------------------------------------

Peter Budaj (Colorado)5142,6591,02%

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, počet inkasovaných gólov, gólový priemer, perc. úspešnosť zásahov)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey16105141:4321

2. NY Rangers1797160:5919

3. Pittsburgh1576249:4916

4. NY Islanders1576241:4616

5. Philadelphia16311234:658

Severovýchodná divízia

1. Buffalo16141173:4729

2. Toronto19115369:6225

3. Montreal1584347:4419

4. Ottawa1669153:4613

5. Boston1457240:5712

Juhovýchodná divízia

1. Atlanta20125372:6127

2. Carolina1896361:5821

3. Tampa Bay1797159:5019

3. Washington1675450:5418

4. Florida1868450:6216

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit16114144:3123

2. Nashville15104148:4221

3. Chicago1559139:5011

4. Columbus1458133:5011

5. St. Louis1548337:5111

Severozápadná divízia

1. Minnesota15114045:3222

2. Edmonton1687144:4317

3. Vancouver1889142:4717

4. Colorado1677251:5016

5. Calgary1677243:4216

Pacifická divízia

1. Anaheim17121459:3828

2. San Jose18135058:3926

3. Dallas16124045:2924

4. Los Angeles19510447:6314

5. Phoenix16412037:668

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
  5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
  7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 050
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 119
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 214
  4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 336
  5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 322
  6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 122
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 921
  8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 969
  9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 816
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 757
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Odberné miesta otvorili, testuje sa už tretí deň (minúta po minúte)

Cieľom pilotného celoplošného testovania je spomaliť šírenie ochorenia Covid-19.

Testovanie v Bardejove.
Historikovi pripomína monotónna biela omietka zateplený panelák.
Interiér krematória prešiel úpravou.
Vizsolyská biblie, inak nazývaná aj Károlyiho biblia. Je vzácna, keďže ide o prvý maďarský preklad Svätého písma z roku 1590.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.
Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?

Ben Cunningham.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop