Neuveriteľný výsledok: Letanovce Jamník 6:0!!!

Sportnet|13. nov 2006 o 00:00

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY Spiš Záver jesennej časti najvyššej oblastnej futbalovej súťaže priniesol zopár prekvapení, ale to čo sa

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY

Spiš Záver jesennej časti najvyššej oblastnej futbalovej súťaže priniesol zopár prekvapení, ale to čo sa udialo v predohrávke 14. jarného kola, nečakali ani tí najväčší optimisti. Počas celej jesene nedokázali Letanovce zvíťaziť a až teraz dokázali naplno bodovať proti Jamníku, po neuveriteľnom výsledku 6:0.

Rozhodnutím riadiaceho orgánu SOFZ to bolo posledné kolo a 15. jarné kolo sa už predohrávať nebude. Na vedúcej priečke tak zimujú Hrabušice. Výborný jesenný finiš zakončili Poráčania remízou v Tepličke.

SP. HRUŠOV KLUKNAVA 1:3 (1:0)

Od prvých minút sa v Spišskom Hrušove hralo zbytočne nervózne stretnutie, zvlášť v hľadisku a na lavičkách. Hra bola vyrovnaná, Kluknavčania dva trikrát nebezpečne pohrozili, ale vyznamenal sa domáci brankár, keď zlikvidoval dve gólové príležitostí. Netradičná posila domácich, hrajúci rozhodca Lukáš Kunzo v 39. minúte nekompromisnou strelou dostal domácich do vedenia.

Lenže z druhého polčasu ubehlo len päť minút a Kolčar po rýchlom protiútoku vyrovnal na 1:1. Snaha Hrušovčanom o dobrý výsledok bolo evidentná, ale hostia ich v druhej časti hry herne predčili dobre bránili a každý protiútok zaváňal gólom. V 53. minúte sa hostia tešili po druhý raz, keď autorom gólu bol dobre hrajúci M. Belej. Aj napriek veľmi chladnému počasiu bolo v 75. minúte poriadne horúco medzi obidvoma striedačkami (strkanice, poťahovačky, nadávky, chytanie pod krky atď.), všetko sa vyriešilo a hralo sa normálne ďalej. Uzimených domácich divákov ešte viac schladil v 89. minúte P. Belej, keď znova hostia využili rýchly protiútok. Domáci utrpeli krutú prehru, ale na druhej strane môžu ďakovať ich najlepšiemu hráčovi brankárovi Zdenovi Matfiakovi, že neinkasovali ešte viac gólov a videli, čo pre mužstvo znamenajú Marek Filip a Braňo Kunzo (hráči v treste). Pred 100 divákmi rozhodoval P. Zmij. SP. HRUŠOV: Matfiak Švač, Peták, Kunzo Mudry, Hrobák, Samoľ, Pukluš, Slamený Klein, Kušnír, striedali: Švač, Kunzo, Salaj. KLUKNAVA: Pavlov Glova, Voda, Peklanský Kokoruďa, Hoppej, Nehyla, Hadry, Kolčár M. Belej, P. Belej, striedali: Glova, Čarnoky, Baloga.

TEPLIČKA PORÁČ 1:1 (1:1)

Ani favorizovaná Teplička nepretrhla úspešnú sériu hostí z Poráča. Tí už deväť (!!!) stretnutí po sebe neprehrali. Od 25. minúte po góle Líšku dokonca viedli. Päť minút pred prestávkou vyrovnával kanonier Lesnický. V druhom polčase boli domácim lepším mužstvom, vypracovali si šance na strelenie gólu, na výsledku derby stretnutia sa už nič nezmenilo. TEPLIČKA: Gorbár Hasaj, Laško, Odziomek Vojtko, Hamrák, Dolnačko, Melega, Marcinčák Lesnický, Biacovský, striedali: Ondruš. PORÁČ: Hrebenár Kinik, Koňak, Antal Širilla, Antal, Macala, Šteiner, Oreško Líška, Kinik, striedali: Hardoň, Volčko.

MARKUŠOVCE HRABUŠICE 0:1 (0:0)

Domáci nastúpili na stretnutie bez štyroch hráčov základnej zostavy jeden z nich aj bol prítomný na stretnutie, ale bol "indisponovaný". Proti futbalovejším hosťom Markušovčania bojovali a svojím výkonom nesklamali. O všetkom rozhodla 60. minúte, keď obrana neodkopla loptu do bezpečia a Popadič strelil jediný gól zápasu. Pred 150 divákmi rozhodoval V. Kunzo. MARKUŠOVCE: Užík Šebest, Šteiner, Olekšák Hozza, Tatarko, Antony, Holub, Richnavský Ján Andraši, Hodnický, striedal: Macej. HRABUŠICE: Jendrál D. Školník, Tkáč, Šarišský Bajtoš, Priehoda, Oravec, Chripko, Dičák Popadič, Lipčák.

BYSTRANY GELNICA 1:2 (0:2)

Zápas začal vo svižnom tempe. Domáci sa nestihli ani poriadne dotknúť loptu a už od 3. minúty prehrávali po góle Vantrubu. Bystrianci sa snažili vyrovnať, mali na to dosť šancí, v jednom prípade lopta opečiatkovala žrď brány hostí. Z ojedinelého protiútoku v 30. minúte Tokár strelil druhý úspech Gelničanov.

Veľká snaha domácich urobiť ešte niečo s výsledkom bola korunovaná v 83. minúte gólom Jána Suchého, ktorý v nadstavenom čase zahodil stopercentnú príležitosť preloboval brankára, ale aj bránu. Pred 50 divákmi rozhodoval Legat. BYSTRANY: Pavol Timčík, Gonda, Jochman Štofan, Chlebovec, Brajerčík, Hamrák, Ján Suchý Mikula, Lipovský, striedal: Forgač. GELNICA: Pavlovič Loja, Kisel, Tomaško Hofman, Vantruba, Kisel, Králik, Bodnár Demčák, Tokár, striedali: Macejko, Klein.

SLOVINKY ODORÍN 2:1 (0:0)

V poslednom stretnutí po nie príliš vydarenej jeseni sa domáci chceli rozlúčiť s divákmi víťazstvom. Proti ním však stal zdatný súper. Od prvej minúty boli domáci pánmi na ihrisku. Góly začali padať až po zmene strán. Z ojedinelého protiútoku Odorínčania išli do vedenia Maďarom. Gól Slovinky nedeprimoval a dokázali stratený zápas otočiť vo svoj prospech, veď ešte päť minút pred koncom hostia viedli. V 85. minúte M. Poláček vyrovnal a v nervóznom závere Kuchár strelil rozhodujúci gól. Pred 100 divákmi rozhodoval Dobrovský. SLOVINKY: Horňák M. Poláček, Hudec, Seman Perhač, Hudák, Kuchár, Ďorko, J. Poláček Dunka, Zahuranec. ODORÍN: Maľak M. Majko, Goduľa, Ľ. Majko Mikolaj, Zemba, Krajňák, Boroš, Maďar Zekucia, Bednár, striedali: Kavulič, Fabian, Vantroba.

OLCNAVA MNÍŠEK n/H 3:2 (2:0)

Po týždni sa opäť hral v Olcnave veľmi dobrý futbal. Obe mužstvá produkovali útočný futbal a na radosť domácich priaznivcov padali aj góly do súperovej siete. Ten prvý zaznamenal v 28. minúte Kaščák a v 40. minúte upravil na polčasových 2:0 Kožár. Ten istý hráč v 68. minúte zvyšoval už na rozdiel troch gólov. Zdalo sa, že je rozhodnuté. Obe strany dohrávali o desiatich, keď po potýčke videl domáci i hráč hostí červenú kartu. Olcnavčania opäť zahodili dobré príležitostí a takmer sa strachovali o výsledok. V 86. minúte Čeč znížil na 3:1 a v nadstavenom čase vystrašil domácich Štrompf 3:2. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák. OLCNAVA: M. Rusnák Gardošík, Petrov, Pavlík Pastucha, V. Melega, Čislák, F. Melega, Dolnačko Kaščák, Kožár, striedal: D. Rusnák. MNÍŠEK n/H: Slatkovský Imrich, Žiga, Cehlár Čeč, Štrompf, Hirsch, Slivenský, Hulič Kohler, Kujnisch, striedal: Moskaľ.

LETANOVCE JAMNÍK 6:0 (4:0)

Znie to neuveriteľne, ale naozaj Letanovce rozstrieľali Jamníku v pomere 6:0!!! Nečakané gólové hody odštartoval v 8. minúte Biskup. V 28. minúte pridal druhý gól M. Pecha a o minútu na to Longa zvýšil na 3:0. To si už domáci diváci, ale aj funkcionári pretierali oči či to dobre vidia?! Na polčasových 4:0 upravil opäť M. Pecha. To však ešte nebolo všetko. Piaty úspech domácich pridal Longa a šokovaných hostí dorazil do kolien šiestym gólom R. Kubičár. Prvé víťazstvo Letanovčanov v jesennej časti a tak vysoké, to nečakal nik! Pred 60 divákmi rozhodoval Bandžuch. LETANOVCE: Uhrin Neupaver, Marko, Pecha Olejník, Jochman, Kubičár, Longa, Biskup Longa, Kacvinský, striedal: Šefčík. JAMNÍK: Ruman Ondruš, Fassinger, Čuj Pavlík, Greš, M. Čuj, Ruman, Kočiš Fabiny, Kočik, striedali: Macejko, Grivalský.