Popradčanky nadelili Topoľčanom poltucet

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala uplynulý víkend ďalším kompletným kolom.Popradské hokejistky sa po nemastnom-neslanom výkone

Poprad - Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala uplynulý víkend ďalším kompletným kolom.

Popradské hokejistky sa po nemastnom-neslanom výkone na ľade Zvolena (vyhrali 1:5, pozn. redakcie) predstavili pred svojimi priaznivcami. Ich súperkami boli hráčky Topoľčian. Gólový účet stretnutia otvorila už v 3. minúte pri početnej výhode Čulíková. Na druhý presný zásah kamzíčok si musela hŕstka divákov počkať až do 16. minúty. Postarala sa o to od úvodu skvele hrajúca Vaľková.

Do druhej tretiny nastúpili zverenkyne trénera Petra Gápu s dvojgólovým vedením. V 26. minúte sa do listiny strelcov mohla zapísať Čupková, no pre chybu v zápise hlavná rozhodkyňa gól neuznala. V 30. minúte sa predsa len domáca lavička tešila z gólu. Presný zásah si na svoje konto pripísala Herichová, čím vyhnala hosťujúcu brankárku zo svojej svätyne. Druhá gólmanka si však dlho svoje čisté konto neudržala. V 36. minúte sa k puku dostala mladučká Gápová a nemýlila sa. To však bolo zo strany domácich hokejistiek v druhom dejstve všetko.

Posledná dvadsaťminútovka sa niesla v rovnakej réžii ako tie dve predošlé. Diváci si museli počkať na ďalší gól až do 52. minúty. K puku sa dostala na modrej čiare Kollárová, na hosťujúci gólmanku vyslala tvrdú strelu, ktorú ešte šikovne tečovala Petrovičová a Poprad viedol už 5:0. Gólový účet stretnutia uzavrela v 54. minúte Drdáková. Na tohto súpera sme sa pripravili tak, ako na každého iného. Jednoznačne sme chceli doma vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Teší ma však iba výhra a tri body, s hrou nie som spokojný. Opäť sa zopakovalo to, čo v predošlom zápase, že dievčatá si málo nahrávali a hrali samé na seba. Keby si viac prihrávali, výsledok a aj celkový obraz hry mohol vyzerať úplne inak. Aj napriek tomu musím poďakovať všetkým dievčatám, lebo v tomto zápase dostali príležitosť aj tie, ktoré v iných dueloch hrali menej, alebo nehrali, komentoval výkon svojich zverenkýň P. Gápa.

Najbližší zápas odohrajú Podtatranky na ľade hokejistiek z Prešova. Na Prešov sa znovu pripravíme tak, aby sme boli úspešní. Pevne verím, že dievčatá sa k tomuto stretnutiu postavia oveľa zodpovednejšie ako k tým predošlým. Na Prešov vieme zahrať a ak dodržia taktické pokyny a zoberú si moje slová k srdcu, verím, že domov pocestujeme s troma bodmi, načrtol zámer do ďalšieho stretnutia lodivod hráčok spod Tatier.

HK AquaCity ŠKP Poprad - HC Topoľčany 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: Čulíková, Vaľková, Herichová, Gápová, Petrovičová, Drdáková. Vylúčenia: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Pred 80 divákmi rozhodovali Zemiaková - L. Bednár, Dzugas.