Kežmarčania odčinili prehru z derby, Ľubičania smoliarsky prehrali

KEŽMAROK - KĽUŠOV 3:2 (2:1)V obojstranne zaujímavom stretnutí bohatom na góly sa chceli domáci futbalisti rehabilitovať za herný výpadok v domácom

KEŽMAROK - KĽUŠOV 3:2 (2:1)

V obojstranne zaujímavom stretnutí bohatom na góly sa chceli domáci futbalisti rehabilitovať za herný výpadok v domácom derby zápase spred týždňa, čo napokon po odhodlanom a bojovnom výkone celého kolektívu dokázali splniť. Už od samého začiatku duelu vsadili Kežmarčania na nátlakový a ofenzívny štýl hry, ktorý im mohol priniesť svoje ovocie v 8. minúte, keď k individuálnemu prieniku sa rozhodol Bednarčík, no strelou z rohu šestnástky trafil iba bočnú sieť. Hostitelia s pribúdajúcimi minútami zvyšovali tempo hry a ich útočné úsilie dokázal korunovať v 19. minúte vedúcim gólom aktívny Bednarčík, ktorý preloboval neistého gólmana hostí. Kežmarčania sa však z vedenia dlho netešili, pretože už o dve minúty na to sa hosťom podarilo vrátiť do zápasu vyrovnávajúcim gólom Škvarlu, ktorý zúžitkoval nepozornosť v zadných radoch svojho súpera. Po inkasovanom góle ale domáci neskladali zbrane a naďalej produkovali útočný futbal. V 29. minúte im to prinieslo osoh v podobe druhého presného zásahu, keď misky váh dokázal pre svoje mužstvo nakloniť Kalafut, ktorý peknou krížnou strelou z hranice pokutového územia nedal brankárovi hostí akúkoľvek príležitosť zasiahnuť. Po polhodine hry mali iniciatívnejší hostitelia hru naďalej pevne pod kontrolou. Dokázali si vytvoriť aj niekoľko pekných kombinačných akcií, ktoré však ostali bez gólového efektu. Po obrátke začali lepšie znova domáci, ktorí naďalej dobíjali obranné hradby súpera a v 50. minúte sa im podarilo poistiť svoj náskok, keď po centri Bednarčíka umiestnil loptu za chrbát brankára peknou hlavičkou Kuruc. V 55. minúte však hostia kontaktným gólom zaskočili Kežmarčanov, pre ktorých bol tento moment dosť nepríjemným pre ďalší vývoj hry. Po hodine hry totiž hostia boli o čosi nepríjemnejší, no i napriek niekoľkým vytvoreným sľubným gólovým príležitostiam nenašli ideálny spôsob, ako opäť prekvapiť domácu defenzívu. Kežmarskí hráči, ktorí sa v týchto fázach merania síl zamerali viac na hru zo zabezpečenej obrany, mohli poistiť vedenie v 70. minúte Jagerským, ktorý ale svoj samostatný prienik zakončil iba prihrávkou na Bednarčíka do ofsajdovej pozície. V záverečnej štvrťhodine sa domáci hráči do zakončenia už takmer vôbec nehrnuli a pozornou celoplošnou hrou si už svoje cenné víťazstvo ubránili.

Góly: 19. Bednarčík, 29. Kalafut, 50. Kuruc - 21. Škvarla, 55. Gerčík. Pred 250 divákmi rozhodovala Michalíková, ŽK: Hanisko, Dolanský, Pavličko - Čekan. KEŽMAROK: Pacanovský - Kalafut, Dolanský, Soľava, Marhefka - Pirhala (90. Munka), M. Novák, Pavličko, Kuruc (60. Jagerský) - Bednarčík (80. Vida), Hanisko. (mdc)

Do rastru

Marián LITVÍN (tréner Kežmarku): Narazili sme na súpera, ktorý z futbalového umenia toho veľa nepredviedol. O nechcenú dramatickosť duelu sme sa postarali prakticky sami našimi hrubými chybami v defenzívnej činnosti. Aj napriek tomu som rád, že sa nám stretnutie podarilo dotiahnuť do víťazného konca a získať tak tri cenné body. (mdc)

BREZNICA - ĽUBICA 2:1 (0:1)

V prvom polčase diváci veľa futbalovej krásy nevideli a aj šance na oboch stranách sa rodili len veľmi ťažko. Hra sa pohybovala zväčša medzi šestnástkami a brankári veľa práce nemali. Až v 40. minúte sa dostali k slovu po prvýkrát vážnejšie Ľubičania a v skrumáži sa pred domácou bránkou najlepšie zorientoval M. Kaprál, ktorý z otočky volejom otvoril skóre. Okrem tejto jedinej gólovej situácie sa už do prestávky nič iné zaujímavé neudialo. Po obrátke sa obraz hry zmenil. Domáci, hnaní dopredu nielen publikom, ale aj rozhodcovskou trojicou sa dočkali vyrovnania v 50. minúte, keď po chybe Semivana, ktorý zbytočne dlho váhal s odkopom sa Brezničanom z trestného kopu podarilo skórovať a začínalo sa akoby odznova. O všetkom sa rozhodlo v 70. minúte, keď po faule na jedného z domácich hráčov Gravrecký z jedenástky zabezpečil hostiteľom plný bodový zisk. Podtatranci sa nevzdávali a v samom závere mohli vyrovnať. Najprv sa nepresadil M. Kaprál a v poslednej minúte neuspel ani Kovalčík a tak vyšli hostia tentoraz bodovo naprázdno.

Góly: 50. Parilák, 70. Gravrecký (z 11 m) - 40. M. Kaprál. Pred 100 divákmi rozhodoval Biroš, ŽK: M. Medvec, E. Vrábeľ - Krempaský, Kovalčík, D. Malich, Milaňák. ĽUBICA: Hájovský - Vojtánek (60. D. Malich), Labus, Milaňák, Krempaský - Semivan (56. L. Kaprál), Kurta, Kalafut - M. Kaprál, Kovalčík, I. Malich. (riso)

Štefan KAPRÁL (tréner Ľubice): Musím povedať, že rozhodcovia nám v tomto zápase, predovšetkým v druhom polčase, nedovolili vyhrať. Svojim hráčom sa chcem za predvedený výkon poďakovať, najmä za to, že si udržali nervy na uzde a že sme neprišli o žiadneho vylúčeného hráča. Podali sme priemerný výkon, no hrali sme proti štrnástim a nie jedenástim hráčom. (riso)