Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Štvrtoligisti vyšli naprázdno, v nedeľu sa stretnú v derby

RUDŇANY - LASTOMÍR 1:3 (1:1)Domáci nastúpili pod reflektormi umelého osvetlenia proti svojmu súperovi s veľkým odhodlaním stretnutie dotiahnuť do

RUDŇANY - LASTOMÍR 1:3 (1:1)

Domáci nastúpili pod reflektormi umelého osvetlenia proti svojmu súperovi s veľkým odhodlaním stretnutie dotiahnuť do víťazného konca a tak nadviazať na predošlý víťazný súboj z domáceho prostredia. Prvý strelecký pokus domácich na bránu hostí mali hráči OŠK už v 2. minúte po faule na prenikajúceho L. Zajaca, ostal však nevyužitý. Vzápätí sa dostal do dobrej gólovej príležitosti Neuvirth, no v poslednom okamihu sa nepresadil. Domáci hráči v úvodných minútach hrali s elánom, boli lepším mužstvom a svoj dobrý výkon okorenili gólom v 31. minúte, keď Labanc po prihrávke zo štandardnej situácie našiel v pokutovom území Neuvirtha a ten hlavou s prehľadom otvoril skóre stretnutia - 1:0. Rudnianci následne po zahrávaní trestného kopu dosiahli aj druhý gól, ten však na prekvapenie hlavný rozhodca pre porušenie pravidiel neuznal. V záverečných minútach hostia hru čiastočne vyrovnali a v 41. minúte po nepresnom výkope brankára Franka sa k lopte dostal hosťujúci útočník a presnou strelou z 25 metrov vyrovnal. Obe mužstvá odchádzali do šatní za nerozhodného stavu, s polčasovým výsledkom však mohli byť spokojnejší hostia.

Druhý polčas začali obidve mužstvá hrať opatrne a pozorne, s úmyslom neurobiť chybu a nedostať gól. Lastomír sa dostal do šance v 49. minúte, tú im však domáci gólman zmaril. V priebehu ďalších minút hostia otočili skóre zápasu, keď v 75. minúte zahrávali skrátený rohový kop, domáca obrana nedokonale pokryla v pokutovom území hráčov hostí a s ľahkosťou sa ujali vedenia 2:1. Rudnianci po obdržaní gólu znervózneli. V 80. minúte po faule v šestnástke na Bobka sa dožadovali pokutového kopu, no hlavný rozhodca Uhlár bol proti. Hráči OŠK vsadili na jednu kartu, prestriedali, no nevyužili rad gólových príležitostí. V závere nevyšiel ani sólový únik najlepšieho hráča domácich L. Zajaca. Hostia aj v záverečnej aktivite sa presadili strelecky, keď po samostatnom úniku strelili aj tretí gól. Zápas možno hodnotiť ako vyrovnaný, avšak väčšie futbalové šťastie tentoraz stálo na strane hostí, na čo siahli, to zakončili gólom. RUDŇANY: Franko - Stašík, Imrich - Bobko, T. Zajac, Farkašovský, Červeňák, Neuvirth, Dunka - L. Zajac, Labanc, striedali: Baluch, Horváth.

V. FOLKMAR - MARGECANY 0:2 (0:0)

Na predohrávku prvého jarného kola bolo vo Veľkom Folkmare zvedavých rekordných 400 divákov, ktorí videli futbal veľmi dobrej úrovne, veď sa predstavili dve popredné mužstva piatoligovej tabuľky J-Z. Body si odniesli disciplinovaní hostia, na čele s výborne chytajúcim Grabanom, ktorý zneškodnil množstvo gólových príležitostí. Futbal sa hrá na góly a tie dali hostia. Folkmarčania mohli rozhodnúť už v prvom polčase. V 8. minúte prešiel cez troch hráčov R. Ďorď, prihral na päťke voľnému Bordášov, ale ten slabučkú strelu poslal len do náručia brankára hostí. Dve ďalšie šance mal Diro a po ňom Andrejco. Prvú strelu do folkmarsku bránu vyslali hostia po polhodine hry. V 40. a 42. minúte ukázal svoje brankárske majstrovstvo domáci Petkáč, keď po štandardných situáciách kryl nebezpečné strely Serbina.

Cez prestávku sa prehnala štadiónom snehová fujavica a tak sa začalo o niečo neskôr. Opäť Folkmarčania začali náporom. Z 25 metrov pálil R. Ďorď, Andrejco mieril len do žrde, Dirovu gólovú strelu k ľavej žrdi brankár s námahou vytlačil na roh. V 67. minúte z piatich metrov do prázdnej brány posielal loptu Hamrák, hostia ju stihli ešte vykopnúť na roh. Domáci otvorili hru a za nevyužité šance prišiel trest v 73. minúte, keď Macko krížnou strelou k žrdi nedal šancu domácemu brankárovi - 0:1. V 83. minúte po individuálnom prieniku s prehľadom zvýšil na konečných 2:0 pre Margecany kanonier Sokolský. Za predvedený výkon si obe mužstvá zaslúžia veľkú pochvalu, rovnako aj diváci za povzbudzovanie. V. FOLKMAR: Petkáč - Budinský, R. Ďorď, Roth - M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Grega, Bordáš - Rindoš, Diro, striedali: Hudák, Jakubišin. MARGECANY: Graban - Macko, Čarnoky, Klein - Očvár, Olejník, Staššík, Serbin, Kaľavský - Sokolský, Puškáš, striedali: Jakubišin, Papcun.

HELCMANOVCE - PLEŠIVEC 2:1 (0:1)

PRAKOVCE - HARICHOVCE 1:0 (0:0)

Domáci nastupovali na zápas s určitými obavami, lebo dvaja stabilný hráči zo základnej zostavy si odpykávali trest a domáci tréner Slovinský bol nútený urobiť niektoré zmeny v zostave. Úvod stretnutia sa začal veľmi opatrne a na oboch stranách bolo cítiť zodpovednosť za výsledok zápasu. Domáci prevzali iniciatívu. V 8. minúte, keď ukázal rozhodca červenú kartu Puklušovi a po číselnej prevahe mali Prakovčania hru pod kontrolou. Prvý pokus zaznamenal E. Šebestyen, keď v 12. minúte ušiel po ľavej strane, ale lopta nenašla správny smer. Ani ďalšie vyložené šance Regeca, či Lapšanského ostali nevyužité. Harichovčania pritvrdili hru a v 24. minúte hráč hostí peknými nožničkami poslal loptu nad bránu. Domáci však nedokázali zúžitkovať územnú a početnú prevahu a tak sa polčas skončil bezgólovou remízou.

Začiatok druhej časti hry bol poznačený nepríjemným ochladením, vetrom a mrznúcim dažďom. To však neodradilo domácich a pokračovali v nátlakovej hre. Stála územná prevaha, nevyužité šance, ale aj dobre chytajúci brankár hostí sa pričinili k hre plného napätia i nervozity. Prišla však chvíľa domáceho Lapšanského, ktorý najprv v 76. minúte poslal loptu len na brankára, ale v 76. minúte už nezaváhal a prízemnou strelou k ľavej žrdi zabezpečil domácim vedenie 1:0, ale aj celkové víťazstvo v zápase.

V závere zápasu hostia vsadili na všetkých hráčov a získali rohový kop. K odvráteniu výsledku im nepomohol ani brankár, ktorý prišiel pomôcť do šestnástky domácich. Víťazstvo Prakoviec bolo zaslúžené. PRAKOVCE: Šebestyen - Pisko, Filický, Grajcár - Stoklas, Leško, Silla, Lapšanský, Šebestyen - Petrík, Regec, striedali: Lipták, Kuchár. HARICHOVCE: Karchňák - Hric, Soták, Kupčík - Suchý, D. Hrušovský, Hudáček, Pukluš, P. Hudáček - Ľ. Hrušovský, J. Hrušovský, striedali: Ľ. Hrušovský, Šefčík.