OSTALO V ZÁPISNIKU

Sportnet|16. nov 2006 o 00:00

SP. VLACHY KOŠ. NOVÁ VES 2:0 (0:0)Začiatok zápasu sa začal za dobrého počasia. Obidve mužstvá si od úvodu nič nedarovali, v dobrom zmysle. Dva

SP. VLACHY KOŠ. NOVÁ VES 2:0 (0:0)

Začiatok zápasu sa začal za dobrého počasia. Obidve mužstvá si od úvodu nič nedarovali, v dobrom zmysle. Dva priame kopy tesne spoza šestnástky domáci na začiatku zahodili. Šance si vytváral aj súper, ktorý jednoznačne prišiel do Spišských Vlách po body. Ich šance, ale aj šance Vlašanov zostávali v prvom polčase nevyužité. S pribúdajúcimi minútami sa sťahovali nad ihriskom tmavé mraky a začal fúkať silný vietor. Prvý polčas sa skončil spravodlivou remízou.

Do druhého polčasu nastúpili mužstvá za stáleho dažďa s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Šance na strelenie gólu mali domáci hlavne v podaní Mišuru, no ten sa presadil. Hosťom v strelení gólu bránil dobre chytajúci Ferenčuha. Kto dá dnes gól, ten vyhrá tak sa hovorilo s pribúdajúcimi minútami. A bola to pravda. Striedajúci Biroščák v 75. minúte centrovanú loptu hlavou dopravil do siete 1:0. O šesť minút na to sa znovu ten istý hráč najlepšie zorientoval v päťke hostí a skóroval na konečných 2:0. Košičania sa ešte pokúsili zvrátiť výsledok, ale to už im Vlašania nedovolili. Predstavili sa však vo výbornom svetle a svojím výkonom zanechali v Sp. Vlachoch výborný dojem. Vlašania sa víťazstvom najkrajšie poďakovali verným fanúšikom. SP. VLACHY: Ferenčuha Novák, Bilák, Šefčík Kolej, Tomajko, Mišura, Gardošík, Repaský Medvec, Legát, striedali: Biroščák, Janiga, Jež.

J. TOMAJKO

CHRASŤ n/H KRÁSNA 3:3 (2:0)

V Chrasti n/H sa hralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom boli lepší domáci a vypracovali si viac gólových príležitostí. Tu prvú premenil v 25. minúte Lipták po ideálnom uvoľnení Sopkovičom. Ešte predtým sa domáci v 10. minúte dožadovali pokutového kopu, no píšťalka hlavného rozhodcu akoby primrzla. Dve minúty pred polčasom Chrasťania zahrávali štandardku a po zlom odkope S. Dirda prestrelil brankára hostí 2:0.

Hosťom vyšiel úvod druhej časti hry a už v 47. minúte znížili na rozdiel gólu. Po góle dostali hostia krídla a rozhodcovia inšpiráciu. Hralo sa väčšinou na polovičke domácich. V 80. minúte J. Dirda zle odkopol loptu, rovno na kopačku kapitána hostí, ktorý tečovanou strelou k žrdi vyrovnal. V 87. minúte už rozhodca dobre videl situáciu na pokutový kop (hranie rukou v šestnástke), z ktorého sa hostia dostali do vedenia. Chrasťania vrhli všetko do útoku a v poslednej minúte bolo poriadne rušno. Odvrátenú loptu P. Šefčík vyslal na bránu, brankár ju vyrazil na brvno a odrazenú loptu Dirda poslal do siete 3:3. Lenže asistentka rozhodcu nepochopiteľne zdvihla zástavku, keď len ona videla ofsajd. Hneď sa pri asistentke a hlavnom rozhodcovi vytvorili dve klbka diskutujúcich hráčov a funkcionárov. Až po konfrontácii R s AR sa verdikt zmenil a regulárny gól hlavný rozhodca uznal 3:3. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Filip, Ľ. Jančár Celec, J. Dirda, Sopkovič, Gonda, Vojtila Lipták, S. Dirda, striedal: Želonka.

M. ŠEFČÍK

HELCMANOVCE PLEŠIVEC 2:1 (0:1)

Po zbabraných predošlých stretnutia sa domáci od začiatku snažili rozlúčiť s futbalovým rokom a fanúšikmi tým najlepším spôsobom víťazstvom. Smola sa s nimi ťahala aj ďalej. Po štvrťhodine hry Ustohal hlavou mieril len do žrde, následne hostia odkopávali loptu z bránkovej čiary a Hulič tesne minul. Postupne dali o sebe vedieť a zasahovať musel aj Tomaško, ale v 33. minúte už po rýchlom protiútoku hostí bol bezmocný 0:1.

Druhý polčas sa niesol vo veľkom tlaku Helcmanoviec a s ním spojenými gólovými príležitosťami. J. Pisko hlavou tesne minul, v 65. minúte brankár hostí s námahou vyrazil loptu na roh a keď už bol gólman hostí prekonaný, J. Pisko z piatich metrov mieril len do žrde. Domáci sa dočkali v 63. minúte, keď striedajúci Gbur z rohu presne našiel Cverčka a ten hlavou nezadržateľne vyrovnal. Po góle brankár hostí inzultoval domáceho hráča, za čo videl len žltú kartu. Od tohto momentu sa Helcmanovce snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. Strely Huliča a V. Zmija minuli cieľ. O tom, že tri body ostanú doma rozhodol v 76. minúte dobre hrajúci Gbur. Za bojovný a predvedený výkon si víťazstvo Helcmanovčania plne zaslúžili. HELCMANOVCE: Tomaško Marcinko, Grega, J. Maliňák V. Zmij, Ustohal, Hulič, Katona, Cverčko J. Pisko, Ľ. Zmij, striedali: Gbur, Jablonovský.