Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Súboj lídrov pre Nové Mesto

Víkendové 11. a 12. dvojkolo extraligy volejbalistov lákalo najmä súbojom lídrov. Novomešťania dokázali vyhrať aj pri Toryse a jasne kraľujú súťaži.

Postup do nadstavbovej prvej štvorky však už má istý aj Prešov, veľmi blízko sú aj Zvolen a Nitra. Nasledujúci program: sobota 25. 11. (13. kolo): Lovinobaňa - Prešov, Nitra - Malacky, Zvolen - N. Mesto, Púchov - Žilina.

Púchov - Prešov 0:3 (-14, -22, -20)

Základ dôležitého víťazstva začali Prešovčania stavať hneď od začiatku. Na súpera boli dobre pripravení, daril sa im servis a následná obrana. Prvé dejstvo vyhrali úplne hladko a domácim sa začala vzďaľovať vidina prvej štvorky. V ďalších dvoch setoch síce domáci boli o čosi vyrovanejším súperom, Prešov však nevyviedli z miery ani zmenami v zostave. Vysokoškoláci si s prehľadom ustrážili postupne budované náskoky a s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca.

PU: Feňo, Škvarek, Mikita, Javorčík, M. Sopko ml., Gešperík (libero Váhovský, Nemtuda, Rajduga). Hralo sa 67 minút, pred 200 divákmi rozhodovali Sňahničan a Faulhammer.

Prešov - N. Mesto 2:3 (24, -20, 23, -13, -9)

Prvý set bol vyrovnaný, očakávanie a nervozita sa podpísali na pomerne veľkom množstve chýb. Oba celky riskovali na podaní a neustále sa striedali v jednobodových vedeniach. Za stavu 21:22 otočili Prešovčania vo svoj prospech a v koncovke využili druhý setbal. Novomešťania však v druhom dejstve zúročili svoje tradičné zbrane - útočný potenciál Barbierika, skúsenosť blokárov Gábora a Jedličku a nápaditú nahrávku Ferenca. Líder súťaže odskočil na 7:10, 9:14, 15:20 a hoci domáci ešte znížili na 18:21, do koncovky sa nedostali. Asi najviac si obecenstvo prišlo na svoje v treťom sete. Prešov sa ujal vedenia 4:1, hostia sa však nenechali vyviesť z rytmu a otočili na 10:12, neskôr dokonca 11:15. Vysokoškoláci nezložili zbrane, rozohrali kľúčového útočníka Sopka a otočili na 19:18. Na ihrisku pribudla nervozita, ktorá vrcholila žltou kartou pre Fereneca kvôli protestom za stavu 22:21. Aj vďaka tomu Prešovčania zvládli koncovku, ale bola to ich labutia pieseň v zápase. Nové Mesto sa totiž v ďalšom priebehu vyplo k vynikajúcemu výkonu. Navyše, domáci začali pôsobiť unaveným dojmom, od stavu 7:8 prichádzali bodové série hostí a pred druhým technickým time-outom (8:15) už poslal tréner Chudík dohrať lavičku. Tajbrejk síce začal po bloku Mikitu lepšie Prešov, ale ďalších šesť bodov získali hostia. Domácim v tej chvíli vynechávala prihrávka i nahrávka, stiahli ešte na 6:9, ale v ďalšom priebehu už kráčali Novomešťania k zaslúženému víťazstvu.

PU: Soták, Škvarek 6, Mikita 9, Javorčík 9, M. Sopko ml. 14, Gešperík 8 (libero Váhovský, Nemtuda, Varchola 2, Feňo 4, Barlík 3, Rajduga 1). Hralo sa 115 minút, pred 450 divákmi rozhodovali Porvazník a Savka.

OSTATNÉ VÝSLEDKY

11. kolo: Nové Mesto Malacky 3:0 (18, 10, 11), Zvolen - Žilina 3:1 (-19, 21, 21, 20), Nitra - Lovinobaňa 3:0 (23, 22, 20). 12. kolo: Lovinobaňa - Púchov 1:3 (-21, 19,-20, -18), Žilina - Nitra 2:3 (-19, -12, 28, 22, -9), Malacky - Zvolen 1:3 (19, -22, -21, -17).