Hossa má za sebou úspešnú premiéru

Sportnet|20. nov 2006 o 00:00

V popradskom hokeji nastali počas posledných hodín viaceré zmeny. Jednou z nich bolo aj výmena trénerov. Pod Zoborom sa na lavičke tatrancov

predstavil František Hossa, ktorému sa premiéra vydarila a jeho zverenci vyhrali po predĺžení v Nitre. Košičania po víťazstve v Žiline bodovali aj Turci, kde o svojom víťazstve rozhodli až v samostatných nájazdoch. Zvolen po rovnakej dráme zdolal Slovan. Trenčania si poradili s Liptovským Mikulášom a Skalica so Žilinou.

Nitra - ŠKP Poprad 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

V prvej tretine sa prakticky vážnejší vzruch nekonal. Za zmienku azda stojí bekhendový pokus G. Salijiho, ktorý mieril tesne nad poloprázdnu Kožuchovu bránu. Ani druhá časť hry nepriniesla oživenie. Padol však aspoň gól. V 22. minúte využil presilovú hru Václav Král. Oba tímy začali aspoň ako-tak korčuľovať v polovici stretnutia po tom, ako diváci dávali najavo nespokojnosť piskotom. K vyrovnaniu sa dostali Nitrania v 48. minúte ako slepé kura k zrnu, keď sa puk odrazil niekoľkokrát až na hokejku Čacha, ktorý už nemal problém zakončiť do prázdnej brány. Po vyrovnájúcom góle úroveň hry stúpala. V 56. minúte sa fanúšikovia dočkali ďalšieho gólu v popradskej sieti. Po delostrelectve v presilovke sa tesne po jej skončení pokračujúceho tlaku presadil strelou švihom od modrej čiary pod hornú žrď Vozdecký. Druhýkrát v sezóne sa v Nitre stalo, že hostia vyrovnali so záverečným klaksónom. Tentoraz sa to podarilo Krotákovi. V predĺžení rozhodol o osude stretnutia Popradčan Jarolín.

Góly: 48. Čacho (Michal Procházka, M. Štefanka), 56. Vozdecký (Ľ. Kolník, Švarný) - 22. V. Král (Kumstát, Jarolín), 60. A. Kroták (V. Vlk, Michal Segľa), 62. Jarolín (Kumstát). Vylúčení: 6:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Rohoň, Vojtek, 3150 divákov. Nitra: Lakosil - Švarný, Suur, J. Kováčik, Michal Procházka, Chromý, Petrina, Topoli - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Ľ. Kolník, Raček, Kmeč - S. Saliji, J. Mihálik, G. Saliji - Pupák, Vala, Marek Slovák. Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Kasík - Marcel Haščák, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Jabrocký - Kubus, Jarolín, V. Král - Martin Segľa, Štolc, Piatak.

Martin - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Už v 26-tej sekunde vystrelil Beran a brankár Lipovský neistým zákrokom vystrašil svojich spoluhráčov. Gól to však nebol a na otvorenie skóre si diváci museli počkať do 11. min, kedy Važan zužitkoval presilovku svojho tímu. Hostia hrali naďalej otvorenú hru, ale v koncovke dlho nevedeli nájsť recept na Ševelu. Ako na to ukázali domáci v 34. min, keď Klepáčovu strieľanú prihrávku Špirko elegantne tečoval za Lipovského chrbát - 2:0. Kontaktný gól strelili Košice v 38. min z hokejky Lipianskeho ktorý v početnej výhode hostí prekvapil Ševelu. Aj vyrovnávajúci gól dali východniari vo svojej presilovke, keď do čierneho trafil v 47. min Faith. V závere ani jedno mužstvo nestrhlo vedenie na svoju stranu. Tak sa muselo predlžovať. V 65. min neplatil gól Martina - po konzultácií s videorozhodcom, pre postavenie strelca Špirka v bránkovisku. V samostatných nájazdoch mali spočiatku prevahu domáci, ale nevyužili "mečbal" a napokon ich za to potrestal Faith, ktorý rozhodol o víťazovi.

Góly: 11. Važan (Podstavek, Škuta), 34. Špirko (Klepáč) - 38. Lipiansky (Špelda), 47. Juraj Faith (P. Bartoš, Šterbák), rozhodujúci sam. nájazd Juraj Faith Vylúčení: 7:8, presilovky 1:2, oslabenia 0:1, rozhodovali: Marušin - Bednár, Orolin, 4100 divákov. Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Ďatelinka, Vantroba, Bančok, Sadloň - Markovič, Beran, Špirko - Podstavek, Koložváry, Važan - Tabaček, Troliga, T"r"k - Drábek, Kuric, Thémar. Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Kall, Špelda, M. Šterbák, Javín - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Špilár, Michal Lukáč.

Skalica - Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), góly: 11. Kocák, 26. Hrnčirík, 56. Zajac - 3. Lelkeš. Rozhodovali: Kubuš - Müllner, P. Šefčík, vylúčení: 12:10, navyše Hvila (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2500 divákov.

Trenčín - Lip. Mikuláš 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). 19. a 43. Kollár, 17. Kóňa, 31. Homer - 31. Kriška. Rozhodovali: D. Konc - Tvrdoň, Goga, vylúčení: 8:7, navyše Kútny 5+DKZ za hrubosť - Lopuski 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, 2120 divákov.

Zvolen - Slovan 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2, -0:0, 1:0), 12. a 60. Babka, 33. Kopecký, Klouda zo sam. nájazdu - 7. Tvrdoň, 43. Uram, 54. Pištek, rozhodcovia Lokšík - Korba, Smerek, vylúčení 6:8, navyše Šimonovič 10 min za nešportové správanie - Sýkora 5 min + DKZ za napadnutie zozadu, presilovky 2:1, v oslabení 1:0, 4100 divákov.