Moravcová čerstvou veteránskou svetovou rekordérkou

Sportnet|20. nov 2006 o 00:00

Slovenská plavecká jednotka a obhajkyňa zlata na 100 m motýlik na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v Helsinkách Martina

Moravcová sa počas víkendu predstavila v rámci prípravy na regionálnych veteránskych pretekoch v Dallase, na ktorých vytvorila vo svojej kategórii tri nové svetové rekordy. "Je to síce netradičné, ale tím univerzity SMU, s ktorým trénujem odišiel na preteky a preto som využila túto možnosť. Namiesto toho, aby som ostala skoro sama v bazéne som mala na programe súťažný tréning. Ešte predtým som sa však musela zaregistrovať ako veteránska plavkyňa," povedala

zjavne dobre naladená Moravcová, ktorá štartovala v kategórii plavcov od 30 do 34 rokov, čo je druhá najmladšia kategória v súťažiach "masters". Moravcová triumfovala postupne na 50 m motýlik (26,79), 100 m motýlik (59,11) a 100 m polohové preteky (1:02,07). "Boli to malé preteky a preto to bolo náročnejšie, keďže všetky tri štarty som v miestnej dvadsaťpäťke absolvovala v priebehu jeden a pol hodiny. Navyše sa štartovalo skoro ráno. Prvé disciplíny boli na programe už o pol deviatej. Najviac som spokojná s motýľkarskou päťdesiatkou, ktorá bola v úvode môjho programu. Zaplávala som si tohtosezónny osobák," dodala

Moravcová, ktorá súťažila aj s mužmi: "Na päťdesiatke ma tlačili pred sebou. Po pretekoch som zožala potlesk. Konečne som sa cítila mlado. Najstaršia účastníčka mala 77 rokov." Moravcová predchádzajúce svetové rekordy zlepšila výrazným spôsobom. Na motýľkarskej päťdesiatke bola rýchlejšia o 19 stotín sekundy než predchádzajúca rekordérka, na 100 m motýlik zlepšila najlepší čas histórie o 3,28 sekundy a na polohovkárskej stovke zmenila historické tabuľky o 2,37 sekundy.