Hráčky SBD Juh mali víťazný víkend

Sportnet|21. nov 2006 o 00:00

Rožňava - Uplynulý víkend boli v 1. lige žien na programe ďalšie dve kolá. V sobotu popoludní privítali basketbalistky SBD Juh Rožňava druhé družstvo

tabuľky Dubček Bratislava. Hostia zatiaľ prehrali vonku len jeden zápas, no v súboji s Rožňavčankami ťahali od začiatku za kratší koniec. Rovnako tomu bolo aj v nedeľňajšom zápase, v ktorom domáce hráčky zdolali Šamorín.

Rožňava - Dubček Bratislava

112:53 (27:10, 59:21, 83:40)

body za Rožňavu Antalecová 22, Sukubová 12, Orbánová 18, Kerestešová 23, Repaszká 14 (L. Vilnerová 8, Syč-Kriváňová 4, Smolejová 11), trojky 1, trestné hody 11/9, fauly 11:9

Po úvodnom oťukávaní sa začali presadzovať domáce hráčky. Výrazne sa prejavilo to, že už nastúpili nová posila Rožňavčaniek, skúsená Antalecová. Presadzovala sa hlavne v doskakovaní a prispela aj bodmi. Druhú polovicu úvodnej štvrtiny vyhrali domáce hráčky o 10 bodov. Vo zvyšovaní náskoku pokračovali aj v druhej štvrtine a polčas vyhrali o 38 bodov. V priebehu druhého polčasu plne kontrolovali vývoj a pridávali ďalšie body. V polovici poslednej štvrtiny zaznamenala Kerestešová stý bod.

Rožňava - Šamorín

94:57 (35:13, 57:26, 80:40)

body za Rožňavu Antalecová 11, Orbánová 22, Kerestešová 27, Repaszká 10, L. Vilnerová 6 (Sukubová 12, Syč-Kriváňová 6), trojky 3, trestné hody 18/13, fauly 6:11

V nedeľu predpoludním nastupovali Rožňavčanky proti papierovo slabšiemu súperovi. Prvá štvrtina sa podobala na tú zo soboty, keď v jej závere natiahli náskok na 22 bodov. Odstup si udržiavali aj v druhej štvrtine a polčas sa nakoniec skončil výsledkom 57:26. Po tretej časti bol už rozdiel rovných 40 bodov. Strelecky sa presadzovala Kerestešová, ku ktorej sa pripojila aj Orbánová. V poslednej štvrtine už Antalecová síce do hry nezasiahla, domáce hráčky však plne kontrolovali priebeh stretnutia.