Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Muži BK´99 naďalej bez prehry

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.Muži - 2. liga: BK ŠPD Rožňava - BK´99 B.I.G.O. Prešov 71:77 (Boroň

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.

Muži - 2. liga: BK ŠPD Rožňava - BK´99 B.I.G.O. Prešov 71:77 (Boroň 16, Kandravý 14, Purdeš 13, Gáll a Skuban po 8, Kačala a Krištof po 6, Seman 5, Eperieši 1).

Ľubomír Kažimír, vedúci družstva: V najvyrovnanejšom, najťažšom a najdramatickejšom stretnutí sezóny sme víťazstvo doslova vydreli až v závere. Prvú štvrtinu sme nezachytili, chlapci hrali príliš profesorsky a ľahkovážne a prehrali sme ju 15:20. Aj keď sme všetky ostatné štvrtiny vyhrali, rozhodovalo sa v samom závere. Po tretej štvrtine sme viedli o jeden bod. Domáci zásluhou šnúry 8 bodov v priebehu troch minút otočili skóre. To už tréner Bizub nevydržal a po jeho dôraznom dohováraní chlapci zapli. Tri minúty pred koncom bolo 69:67 pre domácich, keď úspešnou trojkou a následne za dva body zavelil do zdrvujúceho finišu Purdeš, ktorý po zranení dostal znovu príležitosť. Posledná trojminútovka so skóre 2:10 v náš prospech rozhodla o zachovaní si neporaziteľnosti v tejto sezóne.

13. Bardejov8 0 8 430:6918

Kadeti: 1. BK Michalovce - BK´99 46:124 (Kancír 28, Mitkov 23, Kiseľa 15, Hudačko 12, Breja a Čurilla po 11, Boroň 10, Leibitzer 6, Ščavnický 5, Mráz 3) a 58:116 (Hudačko 25, Mitkov 19, Čurilla 18, Breja a Mráz po 14, Kiseľa 12, Kancír 8, Boroň 4, Leibitzer 2).

Ivan Leibitzer, tréner: Je škoda, že sa do súťaže prihlasujú i také družstvá, ktoré od začiatku nemajú výkonnosť potrebnú pre danú kategóriu a neberú súťaž vážne. Kategórii kadetov by mala predchádzať kategória mladších a starších žiakov. Nemal by byť súťažný nováčik až kadetské družstvo ako v Michalovciach. Oba zápasy boli hrozné a škodlivé pre všetkých. Kvalitnejšie družstvo musí hrať bez motivácie so strachom o zdravie a naviac nachytá ležérne herné návyky. Súper ich nedonúti pracovať v normálnom tempe, lebo nechápe čo sa deje a z nevedomosti sa uchyľuje k nebezpečným zákrokom.

Juniorky - 1. liga: BKM Piešťany - BK´99 52:91 (Marcinková 26, Stašová 22, Hospodárová 14, Körtvélyessyová 11, Kurilová 10, Hrindová a Palaščáková po 4), LS UK Bratislava - BK´99 65:63 pp (Stašová 18, Ciulisová 17, Hospodárová 14, Körtvélyessyová 6, Hrindová 5, Kurilová 3)

Jaroslava Rubická, trénerka: V Piešťanoch sa po náročnej ceste a nezvyčajnom večernom hracom čase zápas ťažko rozbiehal, takže polčas skončil iba o 7 bodov v náš prospech. Po polčase dievčatá zabrali, súperovi sa vyfaulovali dve hráčky a bolo rozhodnuté. Sobotňajší zápas mal úplne iný priebeh. Súper si vytvoril aj zásluhou našich chyb až 11-bodový náskok, ktorý sme v druhom polčase zlikvidovali, zvrátili stretnutie, ale v nervóznej a nepriateľskej atmosfére, keď sa rozhodcovia nechali ovplyvniť vulgárnym pokrikovaním divákov, sa v riadnom čase skončil zápas nerozhodne. Do predĺženia sme mali na konte 5 faulov, kým super mal iba jeden, čo nám neumožnilo dôraznejšiu obranu. Naopak, každý náš zásah bol trestaný faulom následnými trestnými hodmi. Množstvo nastrieľaných TH súperov rozhodlo o konečnej dvojbodovej prehre. Je potrebné pochváliť celé družstvo, ktoré sa veľmi bojovným výkonom popasovalo s nepriaznivou atmosférou na ihrisku aj mimo neho.