Podtatranci s kanonádou

Sportnet|22. nov 2006 o 00:00

Bratislava (TASR+SITA) - Prvá hokejová liga malana programe zápasy 22. kola. Sp. Nová Ves - Senica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)V zápase brankárov

Bratislava (TASR+SITA) - Prvá hokejová liga mala

na programe zápasy 22. kola.

Sp. Nová Ves - Senica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

V zápase brankárov vynikol najmä hosťujúci Babkovič, ktorý chvíľami privádzal domácich útočníkov do zúfalstva. Víťazstvo Spišiakov je zaslúžené.

Góly: 20. Koky, 23. a 54. Ondov, 50. a 60. Hamrák. Rozhodovali: Kubuš - Gavalier, Tornay, vylúčení: 3:7, navyše Krišák (Senica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1250 divákov.

Kežmarok - Topoľčany 10:3 (3:2, 4:1, 3:0)

Úvod zápasu bol pre domácich šokujúci, lebo už v 12. sekunde prekonal Klempu hosťujúci Bosák. Domácih tento gól zabudil a celú tretinu zatlačili hostí do ich obranného pásma. Tí často faulovali a to bola voda na mlyn pre Kežmarok. Ten svoje presilovky využíval.

To čo sa mu nepodarilo v prvej tretine dokončil v druhej a prinútil hostí po siedmom góle vystriedať brankára.

Góly: 7., 25. Fedor, 12., 56. Gajdoš, 20., 59. Šechný, 23. Drotár, 33. Tomas, 35. Klein, 59. Marcinko - 1., 19., 37. Bosák. Rozhodovali: Sabol - Kapsdorfer, Vojtek, vylúčení: 9:12, presilovky: 5:1, oslabenia: 1:0, 750 divákov.

Ružinov - Prešov 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Kvalitné a bojovné stretnutie, v ktorom podal výbrný výkon domáci brankár Filo.

Góly: 44. Huntata, 48. Just - 35., 52. Melicherčík, 42. Rusnák. Rozhodovali: Rudý - Jankovič, Otrubský, vylúčení: 9:6, navyše: Huntata (Ružinov) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 150 divákov.

Humenné - Piešťany 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Domáci síce bojovali, ale trápenie v koncovke ich sprevádza naďalej. Dvakrát v stretnutí vyrovnali, pričom predĺženie si vynútili 55 sekúnd pred koncom v power play. Aktivita na humenských hokejkách

pokračovala aj v predĺžení a po tutovkách Sotáka i Petroviča sa presadil opäť v presilovke Zagyi.

Góly: 38. Kočerha, 60. Findura, 65. Zagyi - 20. Rybárik, 58. H. Ručkay. Rozhodovali: Žák - Kalina, M. Korba, vylúčení: 7:13, navyše Grega 10 min za napadnutie hlavy a krku, Štekláč (obaja Humenné) 10

min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 544 divákov.

Trebišov - N. Zámky 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

V šesťbodobom stretnutí domácim duel nevyšiel. Po vyhratej prvej tretine v ostatných dvoch ťahali za kratší koniec.

Góly: 8. Učník, 33. Wantulok, 41. Jašek - 23. Lukáč, 32. Janek, 46. Hentek, 52. Polčík, 53. Špaček. Rozhodovali: P. Grečko - T. Szabó, Smrek, vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: Molnár (N. Zámky) 10

min. za nešportové správanie a Polčík (N. Zámky) 10 min+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 350 divákov.

Zostávajúce výsledky: B. Bystrica - P. Bystrica 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). Ružomberok - Trnava 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Detva - Prievidza 7:5 (2:1, 1:1, 4:3).