Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Dokonalá rehabilitácia za prehru v Kežmarku

Spišská Nová Ves Skleslá nálada bola po derby stretnuti Kežmarok Spišská Nová Ves (3:0). Vedúce mužstvo tabuľky nedokázalo streliť ani gól a pre

nimi bol opäť náročný zápas. Veď Seničania stále strašili výsledkom práve z Kežmarku, kde vyhrali 6:2. Lenže v utorok Spišiaci nenechali nič na náhodu a do svojho súpera sa pustili od prvej minúty.

Znova zopakujeme starú známu pesničku keby Novovešťania premenili väčšinu šancí už v prvej tretine, mohlo byť skóre vyššie o tri štyri góly. Tak bolo len vedenie o jeden gól. Rovnako jednogólový zásah bol aj v druhej tretine. Až poslednej tretine Spišiaci dostali svojho súpera do kolien tromi gólmi, keď sa dvakrát do listiny strelcov zapísal Matej Hamrák. Nová vychádzajúca hviezda spišskonovoveského hokeja sa blysla hlavne pri piatom góle. Po parádnej individuálnej akcii, keď sa šikovnou kľučkou zbavil obrancu a pohotovo zakončil pečatil zaslúžené víťazstvo svojho mužstva.

"Nebola to nacvičená resp. natrénovaná akcia, skôr to priniesla situácia v hre. Som rád, že to skončilo gólom," opísal situáciu pri piatom góle Matej Hamrák.

Tisícpäťsto divákov tlieskalo nielen Matejovi, ale aj celému mužstvu. Hráči sa tým najlepším spôsobom rehabilitovali za prehru proti Kežmarku, no veľkú pochvalu si zaslúži ich herný prejav. Hrali s vysokým nasadením, korčuliarsky predčili Seničanov, ktorí s nimi dokázali držať tempo dve tretiny a v poslednej už odpadli.

Nie je to zaužívaná fráza ale bol to najlepší výkon, aký sme v doterajšom priebehu súťažného ročníka 2006/2007 mohli vidieť v podaní hokejistov HK Spišská Nová Ves.

"Hoci pred zápasom sme mali trošku zo Seničanov rešpekt, všetko to dopadlo dobre. Pred vlastným publikom vieme odohrať dobré zápasy, verili sme si. Hlavne to mohli vidieť diváci v poslednej tretine, kedy sme už súpera prevýšili," zhodnotil stretnutie Matej Hamrák.

Paradoxne súperom vedúceho mužstva tabuľky v ďalšom kole je Senica. Zverenci trénerskej dvojice Roháčik Potenga sa v krátkom časovom slede stretnú s tým istým mužstvom.

"V Senici budeme skôr vychádzať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov," prognózuje M. Hamrák, ktorého sme sa spýtali, či nejaké šikovné akcie a hlavne góly si nechal aj na piatok.

"Dúfam, že v rezerve ešte ten nejaký gól na piatok ostal," s úsmevom odpovedal devätnásťročný slovenský reprezentant a hráč Spišskej Novej Vsi Matej Hamrák.