Sviťania sa dočkali, odniesol si to nováčik

Sportnet|24. nov 2006 o 00:00

Svit - Presne po 347 dňoch sa basketbalisti Chemosvitu Svit dočkali dlho očakávaného extraligového víťazstva na palubovke súpera. Naposledy sa totiž

tešili 10.12.2005 v Prievidzi (53:55). V stredu (22.11.2006) sa im podarilo triumfovať v Ružomberku, kde hráva svoje domáce stretnutia nováčik z Dolného Kubína. A víťazstvo to bolo viac ako presvedčivé - 61:95.

Toto víťazstvo sme už všetci v klube veľmi potrebovali, nielen hráči, ale aj funkcionári. Konečne nám to vyšlo a sme radi, že to bolo nie hocijaké, ale takto presvedčivé, o 34 bodov, povedal nám manažér BK Chemosvit Svit Vladimír Mlynský, ktorý bol presvedčený o tom, že toto víťazstvo musí prísť už v najbližšej dobe. Len sme tým potvrdili našu stúpajúcu hernú fazónu, pretože už zápasy s Interom, i s Košicami boli z našej strany veľmi dobré a naznačovali zlepšenie. V Komárne sme neuspeli len kvôli mizernej streľbe, ktorá nás pripravila o víťazstvo, pripomenul V. Mlynský.

Podtatranci držali na domácej pôde nováčika súťaže opraty duelu vo svojich rukách od začiatku až do konca. Polčas vyhrali o 13 bodov a v záverečnej desaťminútovke natiahli svoje zaslúžené víťazstvo až na 34. Iba v úvode domáci chvíľu viedli, ale v závere prvej štvrtiny sme im bodovo odskočili. Potom ešte na začiatku druhého polčasu stiahli náš náskok na desať bodov, ale potom sme im presnými trojkami ušli až na 20 a bolo prakticky rozhodnuté, analyzoval V. Mlynský.

Sviťania zabrali nielen v obrane, ale aj v útoku a nesklamali ani striedajúci hráči. Navyše sa celé mužstvo vyvarovalo chýb. Až šesť hráčov dalo dvojciferný počet bodov (Klarič, Míčka, Jankovič, Znanec, Pažický, Sedmák) a to bol základ víťazstva. Domácich sme prevýšili predovšetkým pod košom, kde bola úspešnosť našej streľby výborná, keď sme z 28 pokusov premenili 24. Taktiež v trojkových pokusoch sme nezlyhali, o čom svedčí slušný pomer 8 z 18. Navyše sa nám podarilo ubrániť kľúčového hráča Dolného Kubína Velčiča, ozrejmil dôvody úspešného výsledku manažér Podtatrancov. Za zmienku stojí i skutočnosť, že pomer získaných a stratených lôpt hráčov Chemosvitu bol 28:13.

Zajtra sa Podtatranci predstavia pred vlastným publikom proti susedovi v tabuľke, Spišskej Novej Vsi. V prípade víťazstva sa môžu na svojho geografického suseda dotiahnuť už na rozdiel jediného bodu. Toto víťazstvo chlapcov určite povzbudí a dodá im sebavedomie. Spišiaci momentálne majú určité problémy so zraneniami a nie sú vo forme z úvodu sezóny. U nás konečne začali zaberať viacerí hráči z družstva a vtedy je pre súpera veľmi ťažké ich všetkých ubrániť, dodal pred zajtrajším duelom optimisticky naladený V. Mlynský.