Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Jeseň v jednotke: príjemné prekvapenie z Hrabušíc, sklamanie z Letanoviec

Spiš Najvyššia oblastná futbalová súťaž I. trieda majstrovstva SOFZ sa už pobrala na dlhý zimný spánok. V niektorých kluboch to bude doslova zimný

spánok, v iných sa budú zodpovedne pripravovať na veľmi náročnú jarnú časť. Ako už jeseň naznačila, jar bude poriadne horúca, či už z pohľadu bojov o postup resp. o udržanie sa v "jednotke. V dnešnej bilancii si zhodnotíme vystúpenie jednotlivých klubov a prinášame aj podrobné štatistické údaje z jesene (vrátane jarnej predohrávky).

Spolu padlo v 14. kolách 297 gólov. Najviac gólov nasúkala svojím súperom Kluknava (33), najmenej sa činili strelci z Letanoviec (len 14 gólov). Najmenej gólov inkasoval líder súťaže z Hrabušíc (10), najviac Slovinky (47).

Hrabušice

Už niekoľko sezón sú futbalisti Hrabušíc stálym inventárom najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. Až v tejto sezóne 2006/2007 sa začali vo futbalovom klube diať veľké veci. Došlo ku skvalitneniu kádra, začalo sa poctivo trénovať a výsledky na seba nenechali dlho čakať. V úvode ročníka prehrali len v Tepličke 0:2, ale potom už nasledovala úspešná séria, ktorú pretrhli až v 13. kole Bystrany, kde Hrabušice rovnako ako v Tepličke prehrali 0:2. Hrabušice mali najlepšiu obranu a druhý najlepší útok. V tomto mužstve treba hľadať aj jesenné kráľa strelcov Lukáš Popadič sa zapísal do listiny strelcov jedenásťkrát, Oravec pridal sedem presných zásahov.

Hrabušice patrili medzi najpríjemnejšie prekvapenie jesennej časti. To najťažšie ešte na nich len čaká. Hneď prvý zápas jarnej časti (predpokladaný termín 1. apríla 2007) veľa napovie, lebo hostia doma Tepličku. Náročné stretnutia na nich čakajú na jar v Kluknave a Gelnici. Nemožno nespomenúť ani zmenu na funkcionárskych postoch v Hrabušiciach. Nové vedenie neupriamuje len pozornosť na A mužstvo. Veľmi dobrá starostlivosť je o mládežnícke družstvá a začali rekonštrukčné práce šatní a sociálnych zariadení.

Len tak ďalej Hrabušičania!

Teplička

Niekoľko rokov patria Tepličania medzi futbalové klenoty Spiša. Kým v Hrabušiach ešte len začali so skvalitňovaním a skrášľovaním svojho futbalového stánku, v Tepličke už majú takéto práce za sebou.

Aj v Tepličke došlo pred sezónou k obmenám na funkcionárskych postoch, ktoré vyvolávali otázniky nad ďalším smerovaním futbalu v klube.

Hoci herný prejav zverencov trénera Slejzáka nebol na jeseň najoptimálnejší reč čísel hovorí o niečom inom. Tepličania sú stále v hre o postup. Najviac ich asi mrzí až príliš vysoká prehra (0:3) v Spišskom Hrušove a v druhá prehra v prestížnom derby v Markušovciach. Po týchto dvoch prehrách došlo k unáhlenému rozhodnutiu trénera Vladimíra Slejzáka, ktorý sa rozhodol skončiť.

Gelnica

Tretieho do partie v boji o postup o piatoligové miestenky môžeme zarátať aj Gelničanov. Na prvú priečku strácajú šesť bodov, ale ako už bolo spomenuté, lídra tabuľky privítajú na svojom ihrisku. Ťažký súboj na nich čaká v Tepličke. O mladom ambicióznom mužstve z metropoly hnileckej doliny idú len samé dobré chýry a druhý najlepší strelec po jeseni (Tokár) je práve z tohto klubu.

Kluknava

Veľmi kvalitné mužstvo z Kluknavy dopláca len na jedinú vec, ktorú niekoľkokrát v jeseni pri nahlasovaní výsledkov opakoval predseda klubu Ján Majerník: "Nehrali sme v kompletnej zostave. Chýbali nám hráči zo základu. Za prácou odišli chlapci, nemá kto hrať, atď... Pritom nie raz vyzdvihol veľmi dobrý výkon svojho mužstva. Kluknavčania už niekoľko rokov hrajú svoj pohodový a dobrý futbal. Po jeseni majú partiu dobre rozohranú a keď zostane káder pohromade, ešte môžu na jar potrápiť kohokoľvek zo špice tabuľky. Hviezdou mužstva je najlepší strelec Kluknavy sedemgólový M. Belej, o ktorého sa možno počas zimy pobijú kluby z vyšších súťaži, pretože takýchto hráčov behá po trávnikoch v "jednotke veľmi málo.

Poráč

Prekvapenie jesene s poradovým číslom dva. Nováčik súťaže sa rozbiehal veľmi pomaly, ale záver jesene mal exceletný. Deväť stretnutí za sebou neprehrali!!! V tabuľke sa pomaly predierali z dolnej časti až na výborné piate miesto, k čomu napomohli aj sedem gólov najlepšieho strelca mužstva Líšku. Poráčania sa však s týmto výsledkom nemôžu uspokojiť. Bodové odstupy v strede tabuľky sú len minimálne. Stačí malé zaváhanie a ctižiadostivé mužstvo môže z výborného piateho miesta klesnúť dole. Zárukou, že nováčik súťaže aj na jar bude patriť medzi obávaných súperov je starosta obce Peter Volčko, ktorý aktívne ešte hrá za toto mužstvo!

Bystrany

Všetkých doterajších päť klubov sme chválili, ale veľké uznanie a pochvala smeruje do Bystrian. Prečo? Majú najlepší herný prejav, o čom sme sa mohli presvedčiť nielen osobne, ale aj z referencií ostatných klubov. Hrajú ľúbivý kombinačný futbal. Po jeseni je v Bystranoch nespokojnosť práve s posledným zápasom, kedy prehrali doma s Gelnicou. Ináč by to bola celá jeseň bez domácej prehry. Bystrany patria do pätice mužstiev, ktoré vonku nedokázali zabodovať naplno. Trikrát remizovali.

Jamník

So siedmym miesto môže byť vcelku v Jamníku veľká spokojnosť. Po udalostiach, ktoré sa v tejto obci na jeseň udiali, sa príliš o futbale nehovorí.

Markušovce

Bolo to mužstvo dvoch tvári. V jednom kole dokázali urobiť supervýsledok, ale hneď na to prehrali resp. remizovali v stretnutí, v ktorom boli favoritom. Tréner Danko pritiahol do mužstva veľa mladých hráčov. Je len na nich, ako dokážu využiť zimnú prestávku a pripraviť sa na jar. Markušovčania majú aj na viac ako len ôsmu priečku. V jeseni im chýbali tak potrebné góly kanoniera Jozefa Andrášiho, ktorý hodne ostal dĺžni svojej povesti.

Olcnava

V jeseni pútal tento klub pozornosť, no výsledkami a výkonmi na ihrisku, ale mimo neho. Tieňom celej jesene bola zbytočná a neuvážená inzultácia hlavného rozhodcu po stretnutí. Olcnavčania dostali prísny trest a väčšinu stretnutí odohrali mimo svojho štadióna. Na lepšie časy sa začalo mužstvu blýskať v závere sezóny, kedy sa dostalo do hernej pohody. Aj u nich platí podobné konštatovanie, že v mužstve je veľký potenciál a partia okolo tretieho najlepšieho strelca súťaže Kaščáka môže byť na jar "čiernym koňom súťaže.

Spišský Hrušov

Je alebo nie je desiate miesto po jeseni pre Spišský Hrušov optimálne? Rozhodne nie. Hrušovčania majú vo svojom kádri veľa skúsených a šikovných hráčov. Vonku síce ani raz nevyhrali, ale darilo sa im v domácom prostredí, keď len raz prehrali v poslednom zápase s Kluknavou (1:3). Pamätný isto zostal pre nich derby zápas u susedov v Jamníku, v ktorom videli až tri červené karty.

Nemožno nespomenúť veterána futbalových trávnikov brankára Zdenka Matfiaka, ktorý počas celej jesene bol najväčšou oporou mužstva.

Mníšek nad Hnilcom

Druhý nováčik súťaže sa na vlastnej koži presvedčil, že hrať vyššiu súťaž nie je vôbec ľahké. Škoda len odchodu trénera od mužstva, lebo Mníšek n/H si v "jednotke neurobil hanbu a v najvyššej oblastnej súťaži si našiel svoje stabilné miesto. Pri každom klube sa snažíme vyzdvihnúť a pochváliť niečo. V prípade Mníšku n/H je to podobne ako v Poráči osobnosť starostu obce. Pod jeho vedením futbal v obci napreduje a rovnako sa skvalitnil futbalový stánok nováčika.

Odorín

Vonku Odorínčania ani raz nevyhrali. Pritom napríklad stretnutia v Tepličke a Olcnave odohrali vo veľkom štýle. Odorínske mužstvo dozrelo a pri vhodnom doplnení mladíkov sa môže odraziť od dvanásteho miesta. Dobrým krokom bolo angažovanie nového trénera, lebo takéto mužstvo potrebuje usmerniť. Kedy si boli Odorínčania povestní svojou domácom neporaziteľnosť, na jeseň v tejto štatistike úplne prepadli, keď prehrali až tri zápasy.

Slovinky

Rok čo rok sa boria v Slovinkách s tými istými problémami odchod hráčov za prácou a pohyb v dolnej časti tabuľky. Za svoju prácu by si Jozef Ďorko a spol. konečne zaslúžili odmenu v podobe lepšieho umiestnenia v tabuľke.

Letanovce

Čo už dodať k jeseni v podaní Letanovčanov? Školskou výchovnou terminológiou povedané päťadvadsať na zadok! Tak vyspelé mužstvo, s dobrou dorasteneckou základňou a takéto výsledky? Pred zimnou prestávkou ich môže tešiť vysoké víťazstvo v ostatnom zápase nad Jamníkom (6:0), ale pri pohľade na celú jeseň len použiť slová z jednej známe českej rozprávky Trubte na poplach!!!

Poradie najlepších strelcov:

11 gólov Popadič (Hrabušice), 10 gólov Tokár (Gelnica), 8 gólov- Kaščák (Olcnava), 7 gólov Oravec (Hrabušice), Marcinčák (Teplička), M. Belej (Kluknava), Líška (Poráč), Ján Suchý (Bystrany), Kočiš (Jamník), J. Slamený (Sp. Hrušov), 6 gólov Lesnický (Teplička), Čarnoky (Kluknava), 5 gólov Kolčár (Kluknava), Fabíny (Jamník), Hodnický (Markušovce), M. Majko (Odorín), 4 góly Gorbár (Teplička), Tomaško (Gelnica), P. Belej (Kluknava), T. Antal (Poráč), Antony (Markušovce), Š. Filip, M. Filip (Sp. Hrušov), Melek, Vantroba (Odorín), 3 góly Dičák, Priehoda (Hrabušice), L. Hamrák (Teplička), Demčák, Králik (Gelnica), Nehyla (Kluknava), Kandráč (Poráč), Jochman (Bystrany), Ruman (Jamník), Gonda (Olcnava), Hulič (Mníšek n/H), J. Poláček, Ďorko (Slovinky), Neupaver (Letanovce).

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 983
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 033
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 211
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 347
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 321
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 123
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 908
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 963
 9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 808
 10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 745
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Odberné miesta otvorili, testuje sa už tretí deň (minúta po minúte)

Cieľom pilotného celoplošného testovania je spomaliť šírenie ochorenia Covid-19.

Testovanie v Bardejove.
Historikovi pripomína monotónna biela omietka zateplený panelák.
Interiér krematória prešiel úpravou.
Vizsolyská biblie, inak nazývaná aj Károlyiho biblia. Je vzácna, keďže ide o prvý maďarský preklad Svätého písma z roku 1590.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.
Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?

Ben Cunningham.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop