Postup je už na dosah

Sportnet|24. nov 2006 o 00:00

K CERO V.O.D.S. Košice - Arvi Marijampole 86:65 (52:36)Košice - Na svoje tretie vystúpenie v základnej skupine s Európskeho pohára FIBA nastúpili

K CERO V.O.D.S. Košice - Arvi Marijampole 86:65 (52:36)

Košice - Na svoje tretie vystúpenie v základnej skupine s Európskeho pohára FIBA nastúpili včera basketbalistky K Cero V.O.D.S. proti litovskému tímu Marijampole.

Úvod sa domácemu celku vôbec nevydaril a tréner Karnay bral v 2. min. oddychový čas za stavu 0:5. Kormidelníkove rady pomohli, Košičanky sa striasli počiatočnej nervozity a v 4. min. už prvýkrát viedli 10:9. V ďalších fázach prvej štvrtiny pokračoval vyrovnaný priebeh stretnutia a tak to bolo až do konca úvodnej desaťminútovky. Do druhej štvrtiny vstúpili východniarky vynikajúcim spôsobom. V úvodných necelých štyroch minútach nastrieľali súperkám 18 bodov, pričom inkasovali jediný a odpútali sa na 40:21. Tento náskok stanovil ďalšiu réžiu zápasu, domáce prevzali taktovku a predvádzali v tých chvíľach pekný basketbal. Dve minúty pred koncom polčasu svietilo na ukazovateli okrúhle skóre 50:30. Potom sa síce trochu pozviechal aj litovský celok, ale do kabín odchádzali slovenské majsterky so 16-bodovým náskokom.

Po zmene strán boli už východniarky v pohode a kontrolovali vývoj zápasu. Dovoliť si mohli aj pohľadné kombinačné akcie, pretože súpera evidentne herne prevyšovali. Ich náskok neklesal, práve naopak, prehupol sa cez 20-bodovú hranicu a po tretej štvrtine bol stav 71:46. Záverečné dejstvo tak bolo už len otázkou skóre. Stretnutie sa prakticky dohrávalo, domáce ešte zopárkrát potešili domácich priaznivcov a bez najmenších problémov svoje luxusný náskok udržali. Košičanky sa včerajším víťazstvo výrazne priblížili k postupu do základnej skupiny, k definitíve im stačí víťazstvo v najbližšom domácom dueli s Trutnovom.

Zostava a body Košíc: McCarvillová 12, Branzovová 8, Barényiová 6, Číkošová 20, Jalčová 17 (Michulková 16, Jurčenková 7, Čarnoká, Růžičková). Najviac bodov za Marijampole: Briedyte 19, Razmaite 18, Naideniene 14. Rozhodcovia: Bissang (Fr.) a Bukanovičová (Srb.), trestné hody: 11/9 - 17/13, trojky: 8:5, fauly: 17:18, 2000 divákov.

Ďalší zápas I-skupiny: Dinamo Moskva - Kara Trutnov 87:60 (38:36)