Aj v oslabení proti lídrovi nesklamali

Sportnet|27. nov 2006 o 00:00

Rimavská Sobota - Hoci stretnutie medzi Rimavskou Sobotou a Michalovcami patrilo počas tohto víkendu medzi zopár tých, ktorých zmysel asi poznajú iba

na Slovenskom futbalovom zväze, najmä v druhom polčase boli prítomní diváci svedkami zaujímavého futbalu. Za stavu 2:1 mali oba tímy dostatok šancí na skórovanie, strelci však úspešní neboli, a tak sa v nadstavenom čase dostal k slovu kanonier Pisár, ktorý stanovil konečný rezultát. Michalovce nastúpili bez zranených Šitova, Smreka a Ruskovského, no napriek tomu odohrali zaujímavý súboj.

"V prvom rade chcem poukázať na tento nezmyselný systém súťaže, ktorý splodil aj takýto zápas, v ktorom aj keby sme vyhrali alebo prehrali 10:0, v tabuľke sa to nijako neodzrkadlí. Napriek tomu sme sa chceli na ihrisku lídra prezentovať sympatickým spôsobom. Dali sme aj priestor hráčom, ktorí doposiaľ veľa nehrávali, pôsobili sme zakríknutým a nezohratým dojmom. Domáci nás pritlačili, nepremenili penaltu i ďalšie šance, dali sme si vlastný gól... V závere prvého polčasu sme hru zlepšili, Jevľanovov pekný gól nás vrátil do zápasu a po prestávke sme už boli Rimavskej Sobote podstatne vyrovnanejším súperom. Mali sme aj šance, no Aľušík ani Bačík v koncovke neuspeli," konštatoval tréner MFK Zemplín Jozef Škrlík, ktorý dal v strede poľa premiérovo prednosť talentovanému dorastencovi Matúšovi Humeníkovi. Ten nastúpil prvýkrát od začiatku a na ihrisku pobudol až do konca stretnutia. "Stred poľa tvorili mladíci Hreško a Humeník, no prekvapujúco druhý menovaný hral lepšie. Zo začiatku bol trošku neistý, ale s pribúdajúcim časom sa osmelil a hral naozaj dobre. Počas zimnej prestávky dostane istotne viac priestoru, bude mať teda viac možností ukázať, čo v ňom je," doplnil Jozef Škrlík, ktorý viedol mužstvo z lavičky so svojim asistentom Vladimírom Rusnákom. Šéftréner MFk Zemplín Ladislav Molnár - ako pred týždňom sľúbil - sa na lavičke už neobjavil a na hru mužstva sa pozeral z tribúny. "Priznám sa, že sme počas stretnutia niektoré veci konzultovali a Laco bol v kabíne pred zápasom i počas prestávky," prezradil.

Futbalisti Michaloviec majú počas nasledujúceho týždňa prestávku, do tréningového procesu sa opäť zapoja na začiatku budúceho týždňa 4. decembra.