naivne myslel, že silou svojho poslaneckého klubu dokáže ukočírovať pána Mečiara. Mečiar však ukázal Ficovi, ako dokáže robiť mocenskú politiku," povedal Hrušovský včera v diskusnej relácií televízie Markíza Na telo. Predseda ĽS-HZDS sa podľa neho vrátil k taktike robenia politiky spred roku 1998.
Mečiara by nedokázala ukočírovať ani pravicová vláda, tvrdí Hrušovský. "Prečo by mal on meniť svoje spôsoby a taktiku. Čo robí Ficovi, by robil ktorémukoľvek partnerovi," vyhlásil. Aj kvôli tomu neuvažuje KDH o prehodnotení svojho postoja k ĽS-HZDS na čele s Vladimírom Mečiarom. "Kým budem predsedom KDH, tak hnutie nebude spolupracovať s HZDS s Mečiarom na čele na vládnej úrovni. Hnutie a ja osobne som v tomto smere pevne rozhodnutý," dodal Hrušovský.
Predseda KDH už nechcel hovoriť o možnej povolebnej spolupráci s rôznymi stranami. Zopakoval však, že ponukou na povolebné rokovania so Smerom chcelo KDH dosiahnuť lepšiu alternatívu pre Slovensko. Hnutie chce teraz robiť všetko pre to, aby po budúcich voľbách bolo alternatívou vládnej koalície. "Dajme vláde šancu, nech preukáže schopnosť plniť všetky nereálne sľuby," dodal.
Vláda sa však podľa neho vysmiala chudobným ľuďom do očí, keď nominovala na čelo Transpetrolu bývalého člena manažmentu VSŽ Júliusa Rezeša. Prípadné podanie návrhu na odvolanie ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka za
nomináciu Júliusa Rezeša do orgánov Transpetrolu by musela odsúhlasiť celá opozícia. KDH návrh na jeho odvolanie zatiaľ predkladať nebude," povedal Pavol Hrušovský. Ako dodal, minister hospodárstva by mal zvážiť svoj odchod z funkcie sám a posunúť tak politickú kultúru o úroveň vyššie.
Hrušovský sa nechcel vyjadrovať k politickému pozadiu zadržania podnikateľa Ladislava R. a právnika Ernesta V. "Je tam veľa nejasností. Niektoré procesné úkony vzbudzujú podozrenia z pochybenia," konštatoval predseda KDH.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.