Doma po troch víťazstvách dve prehry

Sportnet|28. nov 2006 o 00:00

Michalovce - Michalovskí basketbalisti odohrali počas víkendu ďalšie dve stretnutia základnej časti na domácej palubovke. Po troch plných bodových

ziskoch tentoraz pred vlastným obecenstvom dvakrát so súpermi zo Spiša a Tatier dvakrát zaváhali a boj o účasť v prvej štvorke po základnej časti teda ešte bude z ich pohľadu dramatický.

1. BK Michalovce - Legato Svit 64:77 (36:36)

Prvé dve štvrtiny duelu s Legatom Svit vôbec nenasvedčovali tabuľkovému postaveniu oboch súperov (Svit bez prehry 16 bodov, 1. BK 4 víťazstvá 3 prehry 11 bodov). Z prvých 8 bodov 1. BK si na svoje konto všetky pripísal Tebeľák. Domáci oslabení o Kolena a M. Rakovského nepôsobili nervóznym dojmom. Darilo sa im v postupnom útoku, vnikali do obrany Svitu, alebo využívali dlhé nahrávky pri rýchlych protiútokoch. Viedli už o 7 bodov (17:10), no záver prvej štvrtiny evidentne nezvládli a hostia dokázali vyrovnať. Slabé chvíľky Zemplínčanov prišli, ale príliš skoro. Zahadzovali šance, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch. V niektorých momentoch to vyzeralo, ako keby sa len potrebovali zbaviť lopty. Robili množstvo individuálnych chýb. Náskok hostí preto postupne narastal a zastavil sa až na čísle 13.

Body: Tebeľák a Tkáč po 17, Mižák 13, Holda 8, Biganič 5, Bene 4.

1. BK Michalovce - Kovohuty Krompachy 74:84 (33:51)

Po sobotňajšom rozpačitom výkone so Svitom sa v nedeľu s Krompachmi čakala od 1. BK výhra. Opak bol pravdou. Hostia sa od úvodných minút dostali do vedenia, výborne zónovo bránili, a v útoku rýchlo rozhadzovali loptu. Domáci dokázali dvakrát dotiahnuť na rozdiel jedného bodu (13:14, 25:26), nevedeli však so svojim súperom udržať krok, náskok preto narástol až na 19 bodov (32:51). Krompašania v závere stretnutia znervózneli, dvaja hráči museli z ihriska odísť pre 5 faulov. Zemplínčanom to ale nepomohlo, znížili síce na 66:68, no nepodarilo sa im zvrátiť stav stretnutia vo svoj prospech. Víťazstvo hostí zabezpečil Kurilla (30 bodov), ktorý bol na neudržanie.

Body: Koleno 26, Tebeľák 14, Biganič 10, Holda 8, Tkáč 7, Mižák 4, Ivanko 3, Kováč 2.