Derby ozdobou kola

Sportnet|29. nov 2006 o 00:00

Bratislava (TASR+SITA) - I. hokejová liga pokračovala včera zápasmi 24. kola.Sp. Nová Ves - Kežmarok 4:3 (0:1, 2:1, 2:1) S vynikajúcou diváckou

Bratislava (TASR+SITA) - I. hokejová liga pokračovala včera zápasmi 24. kola.

Sp. Nová Ves - Kežmarok 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

S vynikajúcou diváckou kulisou prinieslo podtatranské derby hokej vysokej úrovne. Domáci sa ujali vedenia až v 44. minúte, čo sa ukázalo byť rozhodujúce.

Góly: 28., 51 Tomáš Sax, 38. Muranský, 44. Polomský, - 6., 27. Marcinko, 59. Fedor. Rozhodovali: Žák - Korba, Szabó, vylúčení: 8:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4500 divákov.

Prešov - Detva 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)

Hostia prekvapili už v 55. sekunde, to však bolo v ich podaní všetko. V ďalšom priebehu mali domáci jednoznačne navrch.

Góly: 19., 31. Zavacký, 19., 50., 53. Suja, 15. Bukna, 39. P. Segľa, 40. Š. Rusnák, 58. Goffa - 1. Korčok. Rozhodovali: Findura - Bednár, T. Orolin, vylúčení: 7:11, navyše: Martin Melicherčík, Lipták (obaja Detva) obaja 10 minút OT za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 520 divákov.

Trebišov - Ružomberok 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Po vyrovnanej prvej tretine domáci rozhodli v prostrednej časti. V domácom tíme vynikol Učník, autor troch gólov.

Góly: 4., 37., 52. Učník, 12. Šalata, 21. Matej - 12., 48. Vepy, 14. Sivák. Rozhodovali: Bodák - Hric, Kalina, vylúčení: 11:14, navyše: Petran, Maliňák (Obaja Ružomebrok) obaja 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 310 divákov.

Humenné - B. Bystrica 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Strelecká aktivita bola na strane Bystričanov a tí

rozhodli o svojom víťazstve v záverečnom dejstve. Domáci nevyužili 3 presliovky o dvoch hráčov a výsledok stanovil Malček gólom do prázdnej bránky.

Góly: 15. Štekláč - 12. Lalka, 44. Dian, 49. Konder, 57. Malček. Rozhodovali: P. Grečko - Kapsdorfer, Vojtek, vylúčení: 6:9, navyše: Bodnár 10 za nešportové správanie - Laštiak 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 372 divákov.

Zostávajúce výsledky: Topoľčany - Senica 5:3 (2:1, 2:1, 1:1). Trnava - N. Zámky 4:6 (1:3, 1:2, 2:1). P. Bystrica - Piešťany 6:3 (3:1, 2:1, 1:1). Prievidza - Ružinov 4:3 sn (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0).