Športová šťastena kamzíkom opäť nepriala

Sportnet|30. nov 2006 o 00:00

Poprad - Začali sme veľmi ustráchane a ani sme sa nestihli rozkukať a už sme prehrávali 2:0. Napriek tomu, že hráči vedeli z prvého stretnutia, ktoré

sme tu odohrali, čo ich tu čaká, nie všetci sa s týmto prostredím a kvalitnou hrou súpera dokázali vyrovnať, uviedol po zápase v Poprade asistent trénera Slovana Bratislava Róbert Pukalovič. Hostia po druhej tretine striedali brankára Hoviho, ktorého nahradil Chovan. Sám Hovi prišiel za nami po druhej tretine a povedal nám, že sa necíti a tak sme to riskli a postavili do bránky Chovana, ktorý potvrdil svoje kvality a svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre. Trestné strieľania sú lotéria, hra vabank a tentoraz sme boli šťastnejší my a šťastie sa priklonilo na našu stranu, doplnil R. Pukalovič.

Domáci tréner František Hossa (na snímke) komentoval stretnutie triezvym a profesionálne objektívnym pohľadom. Priebeh zápasu bol dosť náročný z toho pohľadu, že sme hrali pomerne dosť v oslabení, či už to bolo vylúčenie Štolca do konca zápasu, klasické oslabovky a potom ešte i desaťminútové vylúčenie Pavlička. Improvizácia zostavy nás stála dosť síl i koncentrácie. Pri štvrtom góle sme sa nechali uniesť hrou v rohu a pred bránkou ostal úplne voľný hráč Kukumberg. Je to veľká škoda, ale myslím si, že z hľadiska defenzívy tam boli chyby. Čo sa týka situácie pri inkasovanom štvrtom góle, my sa nemôžeme spoliehať na rozhodcov, že odpískajú zakázané uvoľnenie, ale musíme hrať, až kým ten hvizd skutočne tí hráči nepočujú. Samozrejme v predĺžení, resp. v samostatných nájazdoch to je lotéria a vyhrá ten, kto to lepšie zvládne, hodnotil F. Hossa.