Chemes na maďarského súpera nestačil

Sportnet|4. dec 2006 o 00:00

Humenné - V 12. kole Stredoeurópskej ligy sa na humenskej palubovke hral súboj slovenského a maďarského vicemajstra. V prvom meraní síl sa tešila

Kometa po víťazstve až v tajbrejku, tentokrát zvládla stretnutie bez straty setu a potvrdila tak papierové prognózy.

Humenné - Kaposvár 0:3 (-16, -19, -25)

(mšk)

Domáci sa ujali vedenia 1:0, no to bolo v I. sete všetko. Pri podaní Kántora padlo dvakrát eso, maďarský reprezentant bodoval aj útokom a stav sa otočil. Chemesáci pôsobili ustráchane, spočiatku sa ešte ako-tak držali (9:12), no ďalší odskok súpera (11:17) už bol definitívny. V druhom dejstve stavili zverenci trénera Hronca na agresivitu najmä na servise a razom dostala pevná hra súpera trhliny. Jakubov dvoma esami otočil z 0:1 na 3:1, viackrát si domáci vydreli trojbodov náskok (5:2, 10:7, 14:11) a naposledy za stavu 16:13, no potom prišla nečakaná séria 2:11, keď prím hral Mózer na servise a Németh v útoku a razom bol stav 18:24. Záverečné dejstvo sa opäť začalo lepšie pre súpera. Kometa viedla 4:9, no pri servise Mattu sa náskok scvrkol (8:9) a stav sa dokonca vyrovnal 11:11. Aj keď hostia viedli 16:20, v koncovke to bol boj (22:22), po bloku Polláka mali chemesáci setbal (25:24), následne zachránil útokom pri kolíku Németh, bodoval Kantor a po zlom príjme ukončil dianie nahrávač Marko.

Chemes: Kríž 2, Jakubov 13, Ondrušek 2, Kašper, Matta 1, Hriňák 5 (libero Vajda, Pollák 6, Mikula 11, Tholt 2, Sabol). Kometa: Nagy 3, Kovács 4, Kántor 16, Marko 5, Németh 20, Mózer 7 (libero Molnár, Bánhegyi 1, Lacznik).

Esá: 5:8. Pokazený servis: 10:12. Body po blokoch: 7:9. Pred 350 divákmi rozhodovali Kovář a Grabovský (obaja ČR). Hrací čas: 73 minút.

OSTATNÉ VÝSLEDKY

Innsbruck (Rak.) - Bled (Slovin.) 0:3 (-24, -20, -19), Aon hotVolleys Viedeň - Maribor (Slovin.) 3:0 (11, 26, 18), Varaždín (Chor.) - Kazincbarcika (Maď.) 3:0 (21, 23, 17), Karlovac (Chor.) - VKP Bratislava 3:1 (20, 23, -20, 18).