Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Košičania sa priblížili k rivalovi

Košickí hokejisti vo výbornej atmosfére v Steel aréne porazili vedúci Slovan 6:2, čím nielenže potešili fanúšikov, ale sa aj priblížili k čelu

tabuľky. Na lídra z Bratislavy po sérii víťazstiev aktuálne strácajú už len šesť bodov. Popradčania v dramatickom súboji u majstra v Žiline vyhrali po samostatných nájazdoch.

Program 31. kola (zajtra): Žilina - Martin, Poprad - Košice, Slovan - Skalica, L. Mikuláš - Nitra, Trenčín - Zvolen.

Košice - Slovan 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Tomáš TÓTH

Košice - Zaplnená Steel Aréna už v úvode včerajšieho šlágra so Slovanom stŕpla. To sa na košického brankára Lipovského rútil Uram v nariadenom trestnom strieľaní. Ale faulovaný hráč ponúknutú možnosť nevyužil. Príležitosť otvoriť účet mali Košičania v prvej päťminútovke minimálne tri, ale Chovan čaroval o príležitostiach Šimurdu, Kmiťa a Faitha. V polovici tretiny skončil puk po sóle Kmiťa na bránkovej čiare. V 17. min. Aréna predčasne kričala gól, Bartošov pokus videorozhodca za čiarou nevidel, ale pri presilovke sa štadión predsa len dočkal. Javín trafil od modrej parádne - 1:0. V 25. min. bola košická obrana rozhodená a Uram mal dosť času na to, aby namieril presne - 1:1. Potom prišla tutovka Tvrdoňa a skvelý zákrok Lipovského. V 27. min. v oslabení odviedol skvelú prácu Bartoš a jeho milimetrovú prihrávku poslal Faith za Chovanov chrbát. Potom pri hre štyroch proti štyrom otestoval brankára Slovana jedovkou Javín. Skvelú akciu rozbehol v 36. min. Lažo, cez Draveckého sa puk dostal ku Kmiťovi a ten zvýšil náskok Košíc - 3:1. Aréna sa bavila a Kontšek mohol v závere druhej tretiny pridať ďalší gól, no Chovan bol proti. Slovanu nepomohol ani druhý gól z úvodu tretej tretiny, lebo 20 sekúnd po Kuľhovom presnom zásahu trafil aj Dravecký. A o päť minút na to opäť. Vyhnal tak Chovana z bránky. Inkasoval aj Hovi v 52. min. z hokejky Kalla. Ale niekoľko veľmi dobrých zákrokov tohto fínskeho gólmana uchránilo Slovan od ešte vyššej prehry. Košičania totiž totálne ovládli dianie na ľade.

Góly: 44., 49. Dravecký, 17. Javín, 27. Juraj Faith, 36. Kmiť, 52. Kall - 25. Uram, 43. Kuľha. Rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 7:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 8340 divákov. Košice: Lipovský - Kall, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Varga - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, Bartoš - Jenčík, Pleva, K. Kováč. Slovan: J. Chovan (49. Hovi) - Devečka, Srdínko, Pavlas, Huba, Kolba, Sersen - J. Sýkora, Vorel, Uram - Pištek, Ľ. Hurtaj, Kuľha - Pašek, Tvrdoň, Kukumberg - Baček, Gráčik.

MIENKA TRÉNERA

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Zápas sa pre nás nevyvíjal priaznivo. Ale boli sme aktívni, hrali útočne rovnako ako súper. Dôležitý moment bol náš gól v oslabení na 2:1, ale zďaleka nebolo ešte rozhodnuté. Hokej to bol pekný, úžasný, takáto atmosféra a zápas divákov poteší."

Žilina - Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Žilina (TASR) - Hostia začali aktívnejšie, ale už v úvode nevyužili presilovku 5:3, aj keď sa Škovira dobre uvoľnil pred Lacom, predsa sa mu ho nepodarilo prestreliť. O 4 minúty odpovedal domáci Opatovský, keď zblízka tesne prestrelil Hurajtovu bránku. V 11. minúte urobila domáca obrana chybu za bránkou, puk sa odrazil pred voľného Krotáka, pre ktorého už nebol problém prestreliť domáceho brankára Laca. Hostia mali ešte 2 dobré strelecké príležitsoti, ale ani Štolc ano Jasovský sa v sľubných šanciach nepresadili. Naopak minútu pred záverom z rýchleho protiútoku Straka našiel pred bránkou hostí Gálika, ktorý pred 1. sirénou pohodlne skóroval. Druhá tretina nepriniesla veľa hokeja. Na obidvoch stranách sa síce bojovalo, ale len v strednom pásme. Až po 30. minúte mužstvá zvýšili svoje úsilie a domáci Gálik mohol poslať Žilinu do vedenia, ale z bezprostrednej blízkosti Hurajta sa nepresadil, podobne ako o niekoľko sekúnd neskôr Krajči, ktorého strelu hosťujúci brankár vyrazil. Pred záverom 2. časti hrali hostia presilovku a v 37. minúte nahodený puk Bambúcha šikovne tečoval pred Lacoom Jasovský, čím poslal do vedenia opäť hosťujúci Poprad. Tretia časť mala hokejovú úroveň a patričnú dramatičnosť. Do posledej časti vstúpili aktívnejšie domáci, keď už v 43. minúte po individuálnej akcii vyrovnal najprduktívnejší hráč Žiliny Krajči. V 46. minúte po najkrajšej akcii stretnutia išla Žilina do vedenia, keď obranca Dlouhý mohol strieľať na Hurajta, no zvolil prihrávku na úplne voľného Hreusa, ktorý do prázdnej bránky strelil 3. gól Žiliny. Hostia však rýchlo vyrovnali, keď o 2 minúty neskôr Kroták ideálne našiel pred bránkou domácich obrancu Fabiana, ktorý taktiež pohodlne skóroval. Žilinčania mohli opäť ísť do vedenia, ale Tománek a opakovane Opatovský Hurajta neprestrelili. V riadnom hracom čase sa skončilo stretnutie 3:3. V predĺžení boli aktívnejší domáci, ale Hanzal ani Opatovský sa strelecky nepresadili. V samostaných nájadzoch bol úspešnješí hosťujúci Poprad, keď rozhodujúci nájazd premenil Halaj.

Góly: 20. Gálik, 43. Krajči, 46. Hreus - 11. Kroták, 37. Jasovský, 48. Fabian, rozhodujúci samostatný nájazd Halaj. Rozhodovali: J. Konc - Gašparík, Višňovský, vylúčení: 7:7, navyše: Tománek (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1340 divákov. Žilina: M. Laco - Kusovský, Dlouhý, T. Slovák, Saviels, J. Turoň, P. Frühauf, Halász, M. Kivoň - Hvila, Hreus, Gálik - Hanzal, Straka, Krajči - Opatovský, Tománek, Zlocha -

Oravec, Bulík, Lelkeš. Poprad: Hurajt - V. Vlk, Bambúch, Michal Segľa, Fabian, Valečko, Kasík, Kumstát, Jerofejevs - Jasovský, Halaj, Jabrocký - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Mašlonka, Štolc, Piatak - Martin Segľa, Jarolín, Kubus.

František Hossa (tréner Popradu): "Z pohľadu nasadenia a tempa mohli diváci vidieť celkom dobré stretnutie. Po zvládnutých herných činnostiach sme išli do vedenia, no po obranných chybách sme umožnili Žiline nielen vyrovnať, ale aj ísť do vedenia. Nám sa po zvýšenom úsilí podarilo vyrovnať. V samostatných nájazdoch sme mali viac šťastia a som rád, že sme prelomili tú neúspešnú bilanciu z predĺžení."

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Martin - Zvolen 0:4 (0:0, 0:3, 0:1). Góly: 24. Gašpar, 39. Igor Majeský, 39. Kubenko, 51. F. Turek, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Podstavek (Martin) 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Mášik, Mihajlo, 3360 divákov.

Skalica - L. Mikuláš 7:3 (2:0, 3:2, 2:1). Góly: 13. K. Sloboda, 20. Kocák, 28. R. Školiak, 28. M. Zajac, 29. Hollý, 48. M. Zajac, 54. Liščák - 25. Fatyka, 40. Michel Miklík, 42. Michel Miklík, vylúčení: 10:14 na 2 min, navyše: K. Sloboda 5+DKZ, Kocák 5+DKZ - M. Školiak 10 min, M. Droppa 5+DKZ, presilovky: 6:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mihálik - Horínek, Židek, 3100 divákov.

Nitra - Trenčín 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Góly: 32. Ľ. Kolník, 53. M. Štefanka, 57. Vala - 39. Lezo, vylúčení 6:12 na 2 min, navyše: J. Kováčik 5+10+DKZ - Melichárek 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Goga, 3429 divákov.