Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Baníci trápili technikov trojkami

Košice Basketbalisti Handlovej potrápili Sláviu TU Košice, keď opäť vytiahli svoje osvedčené zbrane. Nastrieľali spolu desať trojok, a tak tri

štvrtiny bolo stretnutie mimoriadne vyrovnané a dramatické. V záverečnej desaťminútovke však technici zlepšili obranu a od súpera sa dokázali odpútať na viac ako desať bodov. Na úplnom konci tak baníci už len korigovali na celkových 78:70.

Pre extraligového lídra sú to dôležité dva body, pretože minulý týždeň neuspel v Lučenci a prehral aj vo Svite v Slovenskom pohári. Na opätovné pozdvihnutie sebavedomia teda potrebovali Handlovú poraziť. "Iste, je to dôležité víťazstvo, lebo sa nám bude lepšie cestovať v ďalšom kole na Inter, ktorý nám šliape na päty. Dúfam, že budeme v lepšej pohode, lebo teraz doma sme hrali dosť kŕčovito, najmä v obrane. Dostali sme veľa trojok, len Smačko nám dal päť." Veru, čerstvo angažovaný srbský tréner prebral Handlovčanov k lepšiemu výkonu, než predvádzali v tomto ročníku doposiaľ, keď im ako minuloročnému finalistovi patrí až ôsma priečka. Vsádzali ako tradične predovšetkým na trojky, stačil im pritom kúsoček priestoru. Boli teda stále nebezpeční, lebo strelami spoza oblúka vedeli poriadne hroziť. "My sme mali aj nedorozumenia v obrane, na ktoré sme doplácali. Keď súper postavil clony, nepopreberali sme si dobre hráčov a vždy ostal voľný niekto, kto nás potrestal." Našťastie, po piatej Smačkovej trojke z toho tretej v tretej štvrtine si na tohto skúseného ostrostrelca dali už žlto-modrí pozor a ďalšiu mu nedovolili. "Bolo to jednoznačne kolektívnou obranou, lebo sme si dvojclony automaticky preberali s pivotom." O tom, že v poslednej štvrtine už kanoniera hostí východniari strážili pozorne, svedčila aj jedna z najkrajších akcií zápasu, keď v 37. minúte práve Zabavník efektne zablokoval Smačka tak, že mu ani nedovolil vystreliť a Mišinský, ktorý sa dostal k lopte, poľahky zakončil rýchly protiútok. Bol to dôležitý moment, pretože technici tým krátko pred koncom zvýšili na sedembodový rozdiel. "Áno, dali sme si naňho väčší pozor, nepúšťali sme ho už do streleckých pozícií, ktoré mal v prvých troch štvrtinách."

Vedúci celok tabuľky tak naďalej drží domácu neporaziteľnosť. "Dúfam, že ju udržíme až do konca sezóny," dopĺňa J. Zabavník, ktorý hral v sobotu dobre a podobne kvalitný výkon od neho budú Košice potrebovať aj v stredu, keď od 18. hodiny hrajú domácu odvetu štvrťfinále Slovenského pohára so Svitom. Pod Tatrami prehrali 64:73, potrebujú teda výhru o 10 bodov, aby postúpili do záverečného Final four tejto súťaže v Lučenci. "Myslím si, že tých deväť bodov straty je doma zmazateľných. Treba vyhrať o desať a postúpiť do Final four," jasne prezentoval zámery Slávie TU jej zastupujúci kapitán.

Nevídané: Mišinský smečoval!

Košice Tak toto teda Richardovi Mišinskému vyšlo! V závere stretnutia proti Handlovej prekvapil vari všetkých v hľadisku, keď svoj individuálny únik zakončil smečom. Nie je nič nezvyčajné vidieť v mužských zápasoch smeče, ale od Mišinského by to čakal málokto. Košický rozohrávač (185 cm) totiž doposiaľ aj v situáciách, keď sa rútil sám na kôš, stále volil bezpečné zakončenie o dosku a o vešanie sa ani nepokúšal. "Vážne si ani ja sám nepamätám, kedy som naposledy v zápase vešal," smial sa po stretnutí R. Mišinský. Čo sa teda stalo, že v sobotu sa mu zachcelo zasmečovať? "Od začiatku zápasu som sa cítil dobre, kondične aj fyzicky. Cítil som v nohách, že mám dynamiku, tak nebol problém. Na rozcvičke som sa dobre 'nabudil' a toto bol výsledok. Veril som si, vedel som, že to viem. V zápasoch však väčšinou idem na istotu, ale dnes som sa cítil naozaj ľahší."