Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Marián Hossa hviezdou mesiaca november

New York (TASR/SITA) - Päť slovenských hokejistov sa presadilo v 18 víkendových zápasoch zámorskej NHL. V noci na nedeľu dva body za asistenciu si v

súboji s Anaheimom na domácom ľade pripísal obranca Ľubomír Višňovský, ale stačili len na zmiernenie prehry LA Kings v pomere 3:4. Po jednej asistencii si pripísali aj obranca Ottawy Andrej Meszároš a útočník Colorada Marek Svatoš, spokojnejší bol Meszároš, ktorého tím zdolal doma Tampu Bay 5:2, Colorado podľahlo vo Vancouveri tesne 1:2. Gólovo dali o sebe vedieť Miroslav Šatan, jeho gól už v 4. minúte nasmeroval NY Islanders k víťazstvu 5:3 v Pittsburghu a taktiež Richard Zedník bol autorom vedúceho gólu v 3. minúte zápase s Buffalom na domácom ľade, ktorý vyhral Washington 7:4.

Slovenského hokejového reprezentanta Mariána Hossu vyhlásili v piatok za jednu z troch hviezd mesiaca november. Spolu s ním si prestížne ocenenie vyslúžil Fín Teemu Selänne a brankár Montrealu Canadiens Cristobal Huet. Starší z bratov Hossovcov nazbieral v novembri 22 bodov (10+12), čo ho vynieslo na čelo kanadského bodovania a takisto aj na prvé miesto tabuľky najlepších kanonierov celej súťaže. V drese tímu Atlanta Thrashers zaznamenal držiteľ Zlatého puku z uplynulej sezóny 6 zápasov s viac ako jedným bodom a jeho tím aj jeho zásluhou vedie tabuľku Juhovýchodnej divízie.

SOBOTA:

New Jersey - Pittsburgh 5:2 (2:1, 2:1, 1:0). Góly: 4. Langenbrunner 12. Eliáš, 28. Pandolfo, 31. Zajac, 37. Gionta - 2. Christensen, 21. Malkin.

Minnesota - Detroit 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Góly: 28. Cleary, 28. Lidström, 44. Cleary.

Buffalo - New York Rangers 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0). Góly: 18. Hecht, 22. B. Campbell, 51. Drury, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Briere - 36. Rozsíval, 48. Straka, 49. Nylander.

Chicago - St. Louis 5:2 (2:0, 1:0, 2:2). Góly: 7. Hamilton, 7. T. Ruutu, 33. Salmelainen, 60. Holmqvist, 60. Lapointe - 41. Wideman, 53. Guerin.

Calgary - Columbus 2:1 (0:1, 0:0, 2:0). Góly: 45. Iginla, 47. Kobasew - 20. Hainsey.

NEDEĽA:

Los Angeles - Anaheim 3:4 (0:2, 0:1, 3:1). Góly: 44. S. Thornton, 59. R. Blake (VIŠŇOVSKÝ), 60. Brown (VIŠŇOVSKÝ) - 5. Moen, 13. Selänne, 38. R. Niedermayer, 42. Selänne.

Ottawa - Tampa Bay 5:2 (4:0, 0:2, 1:0). Góly: 3. Eaves, 7. Corvo (MESZÁROŠ), 9. Vermette, 17. Spezza, 54. Vermette - 29. Perrin, 31. Lecavalier.

Detroit - San Jose 2:3 (0:1, 2:0, 0:2). Góly: 32. Samuelsson, 33. Schneider - 3. Marleau, 57. M. Bell, 60. Pavelski.

Montreal - Toronto 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 1:0). Góly: 30. Perežogin, 52. S. Koivu, 56. S. Koivu, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Souray - 10. White, 13. Sundin, 43. Welwood.

Carolina - Boston 5:2 (1:2, 2:0, 2:0). Góly: 3. E. Staal, 26. Cole, 39. Just. Williams, 47. E. Staal, 52. Ray Whitney - 15. Donovan, 16. Stuart.

Philadelphia - New Jersey 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1). Góly: 2. Fedoruk, 18. R. Jones, 41. Knuble - 18. Parise, 33. Eliáš, 58. Lukowich, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Parise.

Pittsburgh - New York Islanders 3:5 (2:1, 0:2, 1:2). Góly: 8. C. Armstrong, 13. Christensen, 56. Recchi - 4. ŠATAN, 23. Vik. Kozlov, 31. Sillinger, 51. Vik. Kozlov, 58. Sillinger.

Florida - Atlanta 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Góly: 18. O. Jokinen - 7. Vigier, 25. Metropolit, 60. Kovalčuk.

Washington - Buffalo 7:4 (4:1, 1:2, 2:1). Góly: 3. ZEDNÍK, 3. Muir, 8. Ovečkin, 17. Clymer, 28. Pettinger, 50. Pettinger, 60. Erskine - 16. Roy, 30. Drury, 40. Vanek), 53. Stafford.

Nashville - Chicago 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 0:1). Góly: 19. Hartnell, 34. Weber, 35. K. Timonen - 1. Hamilton, 31. Salmelainen, 60. Hamilton, 61. Hamilton.

Edmonton - Columbus 0:4 (0:1, 0:2, 0:1). Góly: 9. Svitov, 33. Brule, 34. Carter, 60. Fritsche.

Dallas - Minnesota 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0). Góly: 4. Boucher, 29. L. Eriksson, 56. J. Jokinen, rozhodujúci samostatný nájazd premenil J. Jokinen - 3. Nummelin, 40. Rolston, 42. M. Koivu.

Vancouver - Colorado 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Góly: 35. D. Sedin, 48. Pyatt - 45. Liles (SVATOŠ).

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey25149262:6630

2. NY Rangers26139484:8030

3. NY Islanders25139372:6729

4. Pittsburgh251110475:8026

5. Philadelphia27815468:10220

Severovýchodná divízia

1. Buffalo262042113:8142

2. Montreal25157375:6833

3. Toronto281310591:9231

4. Ottawa271412196:7329

5. Boston241210268:8326

Juhovýchodná divízia

1. Atlanta28177496:7938

2. Carolina281510393:8833

3. Tampa Bay271312285:8728

4. Washington26119679:8928

5. Florida28815569:9621

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Nashville25175389:6937

2. Detroit 25 14 7465:5832

3. Chicago241012260:7322

4. St. Louis25715360:8617

5. Columbus25716255:7416

Severozápadná divízia

1. Edmonton251310271:7028

2. Minnesota261311274:7028

3. Vancouver271313159:6927

4. Calgary241210266:5726

5. Colorado261212281:7526

Pacifická divízia

1. Anaheim282026100:6946

2. San Jose27207085:5840

3. Dallas26179074:5834

4. Los Angeles28915478:9722

5. Phoenix24915063:9218

(za víťazstvo v riadnom hracom čase aj po predĺžení resp. po sam. nájazdoch sú dva body, za prehru po predĺžení resp. po samostatných nájazdoch je jeden bod)

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Atlanta)28201939

2. Ľubomír Višňovský (Los Angeles)2871421

3. Marek Svatoš (Colorado)2691120

4. Ladislav Nagy (Phoenix)2341620

5. Zdeno Chára (Boston)2451217

6. Miroslav Šatan (NY Islanders)2561016

7. Andrej Meszároš (Ottawa)2741216

8. Pavol Demitra (Minnesota)2051015

9. Jozef Stümpel (Florida)285813

10. Richard Zedník (Washington)205813

11. Juraj Kolník (Florida)22448

12. Michal Handzuš (Chicago)8358

13. Marián Gáborík (Minnesota)7437

14. Branko Radivojevič (Minnesota)26347

15. Marcel Hossa (NY Rangers)25123

16. Štefan Ružička (Philadelphia)8112

17. Tomáš Kopecký (Detroit)21101

18. Branislav Mezei (Florida)28011

----------------------------------------------------

Peter Budaj (Colorado)11252,5091,2%

(u brankára za menom nasleduje počet zápasov, počet inkasovaných gólov, gólový priemer a perc. úspešnosť zásahov)

KANADSKÉ BODOVANIE

1. MARIÁN HOSSA (Atlanta)28201939

2. Jaromír Jágr (NY Rangers)26122739

3. Rod Brind´Amour (Carolina)28102636

4. Teemu Selänne (Anaheim)28132134

5. Sidney Crosby (Pittsburgh)22102434

6. Mikael Nylander (NY Rangers)26102434

7. Thomas Vanek (Buffalo)26171633

8. Dany Heatley (Ottawa)27161733

9. Martin St. Louis (Tampa Bay)26161632

10. Jason Spezza (Ottawa)27122032

Iľja Kovaľčuk (Atlanta)28171532

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Zelená Bratislava
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
  5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
  7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 345
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 606
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 226
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 353
  5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 077
  6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 085
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 009
  8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 047
  9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 880
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 810
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Odberné miesta otvorili, testuje sa už tretí deň (minúta po minúte)

Cieľom pilotného celoplošného testovania je spomaliť šírenie ochorenia Covid-19.

Testovanie v Bardejove.
Historikovi pripomína monotónna biela omietka zateplený panelák.
Interiér krematória prešiel úpravou.
Vizsolyská biblie, inak nazývaná aj Károlyiho biblia. Je vzácna, keďže ide o prvý maďarský preklad Svätého písma z roku 1590.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.
Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?

Ben Cunningham.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop