Michalovskí hokejisti podľahli ďalšiemu ašpirantovi na postup

Sportnet|5. dec 2006 o 00:00

Michalovce V 5.kole II.hokejovej ligy Východ Michalovce prehrali s kvalitným Breznom 3:7. Treba povedať, že druhý najvážnejší ašpirant na postup do

I.ligy (po Bardejove) dosiahol zaslúžené víťazstvo, keďže bol všestranne lepším celkom. "V prvej tretine sme hlavne v obrane podali slabý výkon. Už v prvej minúte išli dvaja hráči súpera na brankára, našťastie šancu nepremenili. To sa ale na domácom ľade jednoducho nemôže stať. Boli sme ospalí a nevýrazní, čo si vôbec neviem vysvetliť. Nečudo, že sme po prvej časti stretnutia prehrávali 0:3. V druhej tretine sme sa síce o dosť zlepšili, ale čo z toho, keď sme zahodili šance a dali len jeden gól, aj to až v polovici stretnutia. V poslednej dvadsaťminútovke sme sa síce snažili, ale spočiatku bez efektu. Brezno dávalo góly a my sme báli, aby sme nedostali desiatku. Preto sme dosť pridali a v rozpätí minúty dali dva góly, čím sme aspoň trocha prikrášlili výsledok," rozrečnil sa michalovský hráč Lukáš Bajko. Brezňania umne bránili, boli rýchlejší, pohyblivejší, dôraznejší v osobných súbojoch a pohotovejší v útočnej činnosti. Michalovce majú za sebou zápasy s dvoma najlepšími mužstvami súťaže. Na základe výsledkov sa ukázalo, že na absolútnu špicu tabuľky nemajú (skóre z oboch súbojov 7:22 hovorí za všetko) a že ich doterajšia výkonnosť zodpovedá skôr tretej priečke. "Dva ťažké súboje odhalili našu najväčšiu slabinu zlú koncovku. Ak by sme nezahadzovali gólové príležitosti, určite by sme dosiahli lepšie výsledky. Akoby nám v niektorých momentoch chýbala dostatočná koncentrácia. Našťastie, v domácom prostredí nás čakajú relatívne ľahšie duely proti Lučencu a Rožňave. Dúfam, že sa chytíme a získame stratené sebavedomie. Verím, že si vybojujeme víťazstvá," uzavrel skromne pôsobiaci hokejista.

Domov»Sportnet na východe»Michalovskí hokejisti podľahli ďalšiemu ašpirantovi na postup