Postup si vybojovali Sviťania

Sportnet|7. dec 2006 o 00:00

Košice - Včera sa hrali odvetné zápasy štvrťfinále Slovenského pohára basketbalistov.Košice - Svit 65:68 (9:5, 28:19, 43:43)(špa)Košičania

Košice - Včera sa hrali odvetné zápasy štvrťfinále Slovenského pohára basketbalistov.

Košice - Svit 65:68 (9:5, 28:19, 43:43)

(špa)

Košičania potrebovali bez zraneného Nubera zmazať deväťbodové manko z prvého stretnutia. V úvodnej štvrtine bolo veľa nepresností a tak skóre bolo kuriózne nízke. V druhej časti si domáci vypracovali potrebný deväťbodový náskok, ale po prestávke oň rýchlo prišli a Svit v 27. min. už vyhrával 38:33. Technici dokázali síce vyrovnať, no hostia v záverečnom dejstve opäť úspešne kontrovali a s prehľadom postúpili medzi kvarteto najlepších.

Najviac bodov: Stojanovič 17, Zabavník 12 - Klarič 21, Mička 15, 700 divákov. Prvý zápas 64:73, do semifinále postupuje Svit.

Sp. Nová Ves - Pezinok 74:74 (25:19, 37:38, 61:52)

V zaujímavom zápase plnom zvratov v niektorých fázach sa zdalo, že Spišiaci prejdú cez súpera, ale ten napokon v závere odolal ich náporu.

Najviac bodov: Madaj 19, Ridzoň 13, Pešta 12 - Lukjanec 19, Haviar 14, Kuznecov 12, 1000 divákov. Prvý zápas 67:75, postupuje Pezinok.

Zostávajúce výsledky: Handlová - Inter 77:71 (39:37), prvý zápas 63:86, postupuje Inter. Lučenec - Komárno 62:53 (31:33), prvý zápas 81:63, postupuje Lučenec.