Stále nenašli premožiteľa

Sportnet|7. dec 2006 o 00:00

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odhrali ďalšie majstrovské zápasy.Muži - II. liga: BK Humenné - BK´99 B.I.G.O. Prešov 65:78 (Kažimír

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odhrali ďalšie majstrovské zápasy.

Muži - II. liga: BK Humenné - BK´99 B.I.G.O. Prešov 65:78 (Kažimír 42, Boroň 10, Gáll a Seman po 7, Eperieši 4, Skuban 3, Kancír a Purdeš po 2, Ustohal 1, Marušák, Novický).

Ľubomír Kažimír, vedúci družstva: Aj vo svojom ôsmom stretnutí zvíťazili naši mladíci, tentoraz na pôde BK Humenné. Od úvodných sekúnd udávali tón hry a skóre narastalo v náš prospech. Po prvej štvrtine bol rozdiel 15 bodov, po polčase o 24. V druhom polčase v 25. minúte bol rozdiel v skóre najvyšší (28 bodov), no naši chlapci akoby si mysleli, že je po zápase a nepochopiteľne poľavili. Zbytočne strácali lopty, zle bránili a domáci začali ukrajovať z náskoku. V 34. minúte bol rozdiel len 13 bodov, no tento náskok už naši udržali do konca. Strelecky sa zaskvel Michal Kažimír, ktorý zaznamenal úctyhodných 42 bodov. V sobotu o 13. hodine sa v telocvični SŠ Ľ. Podjavorinskej stretnú doposiaľ dve neporazené družstvá, keď hostíme UVL GM Košice."

Kadeti: Slávia TU Košice - BK´99 66:85 (Hajduček 17, Mráz 12, Breja a Čurilla po 8, Kočan 6, Hudačko, Šeminský a Šveda po 5, Mitkov a Vinc po 4, Kancír, Kiseľa a Kolcun po 3, Boroň 2) a 48:128 (Kočan a Mráz po 20, Hajduček 18, Kancír a Šeminský po 15, Hudačko 9, Kolcun a Vinc po 8, Šveda 7, Kiseľa 6, Mitkov 2).

Ivan Leibitzer, tréner: Posledné zápasy základnej skupiny sme odohrali v Košiciach. O umiestneniach družstiev v konečnej tabuľke už bolo rozhodnuté, a tak sa hralo voľnejšie z oboch strán. My sme si skúšali zostavy pätíc a niektoré kombinácie. Tieto zápasy boli zároveň prípravou na kvalifikačné boje o kadetskú ligu so Svitom B. Domáca Slávia nám temer nekládla odpor a keď sme boli málo pozorní, tak sa vtedy snažila úspešne zakončovať, ale to bolo všetko. Moji chlapci si zahrali s chuťou a takto poslali svoju vizitku smerom do Svitu, že s nami to v boji o postup nebudú mať ľahké."

Starší žiaci: BKM Obnova Bardejov - BK´99 42:76 (Hlafka 33, Bartek 16, Kancír R. 7, Lašák 6, Hrabčák 5, Babinčák 4, Kancír M. 3, Popel 2) a 38:70 (Bartek 21, Hlafka 19, Hrabčák 13, Lašák 6, Babinčák 3, Fedor, Kancír M., Kancír R. a Popel po 2).