Slováci v NHL nebodovali

Sportnet|8. dec 2006 o 00:00

Ani jeden z dvojice slovenských hokejistov sa v noci na včera nepresadil a obaja odchádzali z ľadu aj s jasnou tímovou prehrou. Obranca Andrej

Meszároš dokonca na konte s dvoma mínusovými bodmi, keď jeho Ottawa prehrala vo Washingtone 2:6. Ladislav Nagy s kojotmi z Phoenixu v Dallase nezahryzli do súpera ani raz a podľahli mu 0:3.

Washington zdolal Ottawu a natiahol víťaznú sériu na štyri stretnutia. Gólman domácich Olaf Kölzig zaznamenal 35 úspešných zákrokov a v útoku sa najvýraznejšie presadila fomácia Chris Clark (2+0), Alexander Ovečkin (0+3), Dainius Zubrus (0+3). "Máme vynikajúci tím a hrali sme dobre," skonštatoval Ovečkin.

Dallas aj bez zraneného útočného kvarteta Mike Modano, Brenden Morrow, Eric Lindros a Antti Miettinen zdolal Phoenix. Marty Turco s 25 úspešnými zákrokmi zaznamenal 27. shutout v kariére a sériu bez inkasovaného gólu natiahol na 143 minút a 6 sekúnd. Turco tak zopakoval výkon Eda Belfoura zo sezóny 2000/01, ktorý ako posledný v drese Stars zaznamenal dva shutouty za sebou. Kojotom sa v tejto sezóne proti Dallasu nedarí, keď už po tretí raz skončili s nulou na konte strelených gólov a puk do bránky Stars dopravili naposledy pred 196 minútami a 13 sekundami.

WASHINGTON - OTTAWA 6:2 (2:0, 1:1, 3:1). Góly: 16. Bradley, 17. Clark (Zubrus, Ovečkin), 34. Clark (Ovečkin, Zubrus), 47 Siomin (Pettinger, Beech), 51. Pettinger (Ovečkin, Zubrus), 52. Laich (Gordon, Bradley) - 29. Fisher (Schaefer, Vermette), 46. Spezza (Preissing, Heatley).

NEW JERSEY - MONTREAL 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0). Góly: 55. Parise (Gomez, Rafalski), 65. Eliáš (Rafalski, Gomez) - 4. Bonk (Perežogin).

DALLAS - PHOENIX 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Góly: 3. Zubov (Boucher, Jokinen), 38. Ribeiro (Lehtinen, Eriksson), 58. Boucher (Zubov, Ribeiro).

EDMONTON - CAROLINA 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Góly: 23. Winchester (Reasoner, Greene), 39. Smith (Torres), 42. Pisani (Stoll, Staios) - 32. Adams (Belanger, Wesley).

ANAHEIM - NASHVILLE 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Góly: 20. Selänne (McDonald, Kunitz), 30. Getzlaf (Kunitz, Pronger), 50. Selänne (Kunitz, S. Niedermayer), 56. Kunitz (Selänne, McDonald).