Korzár logo Korzár
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Skvelá domáca bilancia vyšvihla Plavnicu medzi elitu

Plavnica - Medzi jeden z kolektívov, ktorý po jesennej časti môže byť vzhľadom na celkové umiestnenie spokojný, patrí piatoligový FK Plavnica.

Tamojšie mužstvo účinkuje v tejto súťaži už druhý rok a môžeme smelo povedať, že v konkurencii celkov z podtatranského a prešovského regiónu sa vôbec herne nestratilo, pričom navyše svojmu okresu, v ktorom zastupujú túto ligu iba oni a celok z Podolínca, robia výborné meno. Súčasným prezidentom FK, ktorý sa taktiež veľkou mierou pričinil o správny chod mužstva v jesennej časti je Rastislav Grich, ktorého sme v našom rozhovore požiadali o celkové zhodnotenie prvej polovice súťažného ročníka 2006/2007.

Máte za sebou jesennú časť súťaže. Ako je známe, v piatej lige účinkujete už druhý rok. Nakoľko hodnotíte vaše pomerne lichotivé umiestnenie v prvej päťke?

Môžem usúdiť, že momentálna 5. priečka je dobrým výsledkom a osobne aj ja som s týmto umiestnením spokojný. Myslím si, že hráči si najmä v druhej polovici jesene správne načasovali formu, čo ich vynieslo medzi elitné mužstvá súťaže. Na druhej strane nás mrzia straty bodov v Uzovciach a Pušovciach, ktorých príčinou však nebol slabší výkon mužstva, ale oslabený a úzky káder, z ktorého vypadli niektorí kľúčoví hráči. Nedá mi pripomenúť ani stratu bodov so Štrbou, s ktorou sme síce odohrali výborné stretnutie, no na zisk čo i len bodu sa nám nepodarilo siahnuť, pretože súper rozhodol o svojom víťazstve až v samotnom závere duelu. Vzhľadom na náročné podmienky, aké v klube v súčasnosti máme, najmä kvôli nepravidelnej účasti hráčov na majstrovské stretnutia, kedy je neraz veľmi ťažko poskladať čo najvhodnejšiu zostavu, môžeme byť ale vcelku spokojní. Naše výsledky sa totiž jasne odzrkadľovali od kompletného kádra, tak ako tomu bolo v poslednom majstrovskom zápase v Kendiciach, kde sme predviedli azda jeden z našich najlepších výkonov a predvedenou hrou sme všetkých prekvapili.

Z celkových štatistických údajov sme postrehli pomerne vysokú streleckú efektivitu a úspešnosť na domácej pôde. Čomu to pripisujete?

Každá hra musí mať aj svoju šťastenu a pozitívne stránky, ktoré sme dosahovali prakticky od 6. kola. V podstate na domácej pôde sme až do konca jesene neinkasovali ani jeden gól a navyše sme mali aj pozoruhodne málo sa vyskytujúce skóre 19:0, čo viditeľne preukazuje silu nášho mužstva na vlastnej pôde. Táto rarita nie je len vďaka výbornej streleckej efektivity našich hráčov, ale taktiež aj vynikajúcej defenzívy na čele s brankárom Majdákom, ktorý má podľa môjho názoru asi najväčšiu zásluhu na tom, že si tak nepretržite udržal čisté konto. Vyzdvihnúť by som chcel ale aj záložnú radu, ktorá sa v každom dueli predvádzala v tom najlepšom svetle. Aj keď nám v priebehu jesene odišiel z mužstva jeden z ťahúňov ofenzívy Mariančík, dokázali sme tento odchod nášho hráča v čo najkratšom čase vyriešiť a vytvorili sme taký systém, ktorý sa nám ukážkovo pozdáva a je základom našich úspechov.

Spĺňali vaši zverenci všetky očakávania a požiadavky?

Tak, ako som už spomenul skôr, s predvedenými výkonmi všetkých hráčov môžem vyjadriť spokojnosť. Aj napriek vyskytujúcim sa problémom som rád, že v každom dueli sa snažili nesklamať ma svojím predvedeným výkonom a siahli až na dno síl. Každý pristupoval k určeným povinnostiam čo najzodpovednejšie ako mohol, čím prejavil veľký charakter. Celé mužstvo sa neraz dokázalo zomknúť a presvedčiť nás všetkých, že cesta k víťazstvám je možná v každom prípade. O to cennejšie je, že moji zverenci sa dokázali v pomerne krátkom čase vysporiadať aj s vyskytnutými sa problémami, pričom futbal brala väčšina z nich ako svoju záľubu a srdcovú záležitosť, pretože akékoľvek vytvorenie profesionálnych podmienok u nás nie je zatiaľ možné. Sme preto veľmi radi, že tento šport v súčasnosti zdobí našu obec, pričom najväčšiu zásluhu na tom má hlavne spomínané mužstvo.

Momentálne stojíte pred zimnou prípravou. Na čo sa v nej predovšetkým zameriate?

Keďže cez týždeň je pre trénovanosť mužstva veľmi málo času, v prvom rade sa budeme snažiť nájsť čo najideálnejší spôsob na odstránenie tohto pretrvávajúceho problému. V samotnej príprave budeme klásť azda najväčší dôraz na kondičnú stránku mužstva a vyriešenie otázky postu hlavného trénera. Aj keď s prácou súčasného trénera Jozefa Pavlišina môžeme vyjadriť iba spokojnosť, jeho neúčasť, či už na tréningoch, ale aj samotných dueloch nás priviedla k rozhodnutiu nahradiť ho podobným vhodným typom, akým bol on. Pri jeho neprítomnosti odvádzal veľký kus užitočnej práce manažér mužstva Pavol Kyšeľa s celým realizačným tímom, za čo im chcem touto cestou pekne poďakovať, pretože aj oni majú nesmiernu zásluhu na našom súčasnom lichotivom umiestnení.

Po reorganizácii súťaži dostala tá, v ktorej momentálne účinkuje aj váš tím, novú podobu s polovičnou prevahou podtatranských kolektívov. Myslíte si, že to zlepšilo celkovú úroveň futbalu v tejto lige?

Myslím si osobne, že celková úroveň tejto súťaže je v súčasnosti pomerne dosť vysoká. Ak by som ju mal porovnať s ostatnými piatoligovými skupinami, tá naša je určite najzaujímavejšia, čo potvrdzuje aj počet až 16 mužstiev, čo je zo všetkých najviac. Ak by som mal naviac zhodnotiť jej celkovú kvalitu, treba uznať, že viaceré celky v nej čerpajú hráčov hlavne z mužstiev, ktoré hrajú vo vyšších súťažiach, v ktorých sa nedokážu herne presadiť. Takýmto príkladom sme aj my, keďže náš káder posilňujeme perspektívnymi hráčmi z druholigovej Starej Ľubovne, ale aj z celého okresu, ktorí potom majú pevné miesto v zostave. Ak by som ju mal zhodnotiť oproti našej I. triede, ide o veľký výkonnostný rozdiel, o čom sa presvedčil aj druhý účastník tejto súťaže z nášho okresu Podolínec, ktorému jeseň určite nevyšla podľa vlastných predstáv.

Myslíte si, že po postupe mužstva Starej Ľubovne do II. ligy skupiny východ sa celková situácia okolo tohto športu v meste a okolí dostatočne zvýšila?

Som presvedčený, že tento dosiahnutý úspech výrazne napomohol nielen celému okresu k zvýšeniu záujmu fanúšikov o tento športový fenomén, ale taktiež aj nám. Využili sme totiž príležitosť posilniť tím hráčmi z A mužstva Starej Ľubovne, ktorí sa nedostali na súpisku jej mužstva. Samozrejme, že je to pre nás veľká pomoc najmä kvôli pretrvávajúcim problémom so zložením mužstva na jednotlivé majstrovské zápasy. Nemožno zabudnúť ani na klub z Junošportu, s ktorým máme taktiež veľmi dobré vzťahy a posilnili sme naše mužstvo niekoľkými hráčmi od nich, pretože si všetci dobre uvedomujeme, že V. liga je omnoho náročnejšia súťaž. Treba dodať, že samotná úroveň futbalu v okrese má stúpajúci trend, čo potvrdzujú aj neustále vysoké návštevy na majstrovských zápasoch, neraz aj viac než 500 divákov. Nás môže tešiť fakt, že tieto stretnutia sa hrajú v sobotu, čo je nesmiernou výhodou pre samotných hráčov a fanúšikov, či už od nás, alebo aj okresných mužstiev. Našim verným divákom však môžeme iba poďakovať za neustálu priazeň k tomuto športu a vytváranie vynikajúcej atmosféry nielen v domácich dueloch, ale aj na ihriskách súperov.

Ako je známe, v klube zastávate dôležitú funkciu prezidenta, ale pri neúčasti hlavného trénera a manažéra mužstva ste zastupovali aj jeho. Darilo sa vám tieto úlohy zvládať k vašej spokojnosti?

Musím povedať, že futbal je pre mňa veľkým koníčkom a záľubou, ktorá ma dokáže maximálne uspokojovať. Na zvládnutie všetkých úloh je však veľmi potrebné mať dostatok voľného času, čo bolo v mojom prípade niekedy dosť veľkým problémom. Čo sa týka spomínaného zastupovania, môžem iba potvrdiť, že mne sa to stalo len trikrát. Najväčší prehľad o celej situácii v mužstve mal manažér Pavol Kyšeľa, ktorý pri neúčasti Jozefa Pavlišina rozhodoval o zložení základnej zostavy mužstva v majstrovských zápasoch. Taktiež treba poďakovať aj všetkým, ktorí sa o futbal v obci tak veľmi zaujímajú, pretože ide vlastne o našu jedinú kultúrnu vložku, ktorá má u nás určite veľký význam.

Plánujete výrazný pohyb v kádri počas zimnej prestávky?

Ak by som mal zhodnotiť momentálnu situáciu v našom kádri, môžem povedať, že kvalitných hráčov máme zatiaľ dostatok, niekedy ba až na rozdávanie. V nejednom zápase, ako som už skôr spomínal, ich bolo kvôli pracovným a študijným povinnostiam minimum a zosúladiť 12 až 14 hráčov na zápasy nebolo vôbec jednoduché. Potvrdzujú to aj zbytočné straty bodov, ktorých zisk by nás určite posunul o nejaký ten stupienok vyššie. V nastávajúcej zimnej príprave bude veľmi záležať jedine na tom, koľko hráčov sa bude schádzať na tréningových jednotkách a prípravných zápasoch. Ak bude ich počet čo najvyšší, predpokladám, že problémy so zložením kádra nás už obídu. Z tohto hľadiska je preto nesmierne dôležité, aby sa do odvetnej časti mužstvo čo najlepšie zohralo a svojimi dosiahnutými výsledkami robilo všetkým radosť. Ak by sa náhodou vyskytla situácia možného odchodu nejakého hráča zo základnej zostavy, jeho miesto určite neostane neobsadeným, pretože záujem prebojovať sa do základnej jedenástky je zo strany hráčov veľký.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 726
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 017
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 895
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 306
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 942
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 752
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 123
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 594
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 500
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 350
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Začínajú s plošným testovaním (minúta po minúte)

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené na celoplošné testovanie na Covid-19.

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené.
Polyfunkčný objekt, za ktorým je obytný súbor Park Anička.
Ilustračný záber tréningu mládeže v Aréne sršňov.

Mesto Prešov chce predať dom v Soľnej Bani jeho nájomcom

Krajňák nesúhlasí s takýmto zbavovaním sa majetku.

Soľná Baňa. Vľavo dom ešte vo vlastníctve mesta, vpravo pamiatka koniareň.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.
Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálny prokurátor Kováčik defacto skončil

Slovenská justícia sa otriasa v základoch.

Podcast Dobré Ráno.
Minister financií Eduard Heger na tlačovej konferencii o národnom reformnom pláne.
Od soboty sa ulice vyprázdnia.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop