Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Duel starších žiakov vyvrcholil hromadnou bitkou

Rožňava - Mládežníci HKM 98 mládeže Rožňava sa v 3. kole regionálnej žiackej ligy predstavili na súperovom ľade v Sabinove. Mladší žiaci vysoko

prehrali a v batohu si doviezli osemnásť gólov. Starší žiaci odohrali vyrovnanú partiu a domáci ratovali body až v závere stretnutia.

Sabinov - Rožňava (mladší žiaci)

18:0 (7:0, 6:0, 5:0)

Rožňava: L. Piatko (L. Fafrák) - Kubej, Árvai, Foldeš, I. Pjatko, Nezbeda, Gettler, Miškár, Varga, Maťa, Kosár, Révay, Vápeník, Krajec, Krutek, Benedik, Gallo, Judiak, Lukáč

Na stretnutie do Sabinova vycestovali mladší žiaci v kompletnej zostave dvadsiatich hráčov tvoriacich súpisku mužstva. Mladých neskúsených hráčov domáci už v úvodnej časti herne predčili a mali taktiež kvalitného brankára, ktorý veľa práce nemal. Skóre v prospech domácich sa po druhej tretine prehuplo do dvojciferného vyjadrenia a tak sa tréner hostí Ján Öszi rozhodol dať príležitosť všetkým hráčom okúsiť príchuť majstrovského zápasu. "Vzhľadom na veľký počet hráčov, ktorí merali ďalekú cestu som dal možnosť zahrať si každému od najmladších chlapcov i mladému brankárovi. Domáci hrali čo potrebovali a v našom kolektíve prevládala dekoncentrovanosť, chýbal dôraz, pohyb a nasadenie. Hrali sme vlažne, produkovali množstvo chýb a nedokázal som chlapcov dostať do varu," povedal na margo stretnutia tréner Ján Öszi. Ďalšíe výsledok 3. kola: Gelnica - Bardejov 21.2. Ďalší program: Rožňava Bardejov (nedeľa 9.00 hod.), Gelnica Sabinov.

Sabinov - Rožňava (starší žiaci)

3:2 (0:0, 1:1, 2.1)

G: Belák, Gazdík

Rožňava: M. Hronec - Gallo, Vápeník, Benedik, T. Tutko, P. Tutko, Ondrej, Piaterík, Benko, Belák, Griger, Šoltés, Gajan, Luca, Gazdík, Murza

Hostia nastupovali na stretnutie s rešpektom, ale od úvodných minút boli domácim vyrovnaným súperom. O vyrovnanosti svedčí aj pomer striel 7:8 a 11:11 v druhej časti hry. Po bezgólovej tretine sa dostali do vedenia domáci, ale hostia dokázali odpovedať vyrovnávajúcim gólom z hokejky Gazdíka. Ďalšie šance hostia nedokázali využiť a do záverečnej tretiny nastupovali obaja aktéri v snahe rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Rožňavčanom sa podarilo už v úvode streliť vedúci gól Belákom a tesný náskok si udržali až do 58. min. stretnutia. V dramatickom závere domáci najprv vyrovnali skóre a dvadsať sekúnd pred koncom strelil Štofka ich víťazný gól. "Mladí rozhodcova toto stretnutie nezvládli. Osobné súboje, ktoré boli na hranici regulárnosti netrestali a dalo sa očakávať, že sa niečo zomelie. V záverečných minútach, keď sme viedli rozdielom gólu takmer celú tretinu som chlapcov nabádal, aby puky vyhadzovali, snažili sa výsledok udržať a drobiť hru. Rozhodcovia nám na dôvažok vylúčili nevinne hráča pričom v našom obrannom pásme sa previnil voči pravidlám domáci hokejista. Nevhadzovalo sa v strednom pásme, ale pred našou bránou z nepochopiteľných dôvodov. Z presilovky domáci následne vyrovnali a strhla sa bitka za podpory celej domácej striedačky. Dezorientovaní rozhodcovia nepristúpili k obojstrannému vylučovaniu. Neskôr, keď sa pokračovalo v hre naši chlapci akoby primrzli o ľad, ostali stáť a najúdernejšia domáca päťka dosiahla víťazný gól z hokejky Štofka, ktorý prestrelil nášho brankára. Do zápisu sme uviedli námietku na výkon rozhodcov, ale tí nereagovali ani na to, že podpísali neúplné údaje dokonca bez uvedenia výsledku stretnutia," povedal tréner Cyril Smorada. Starší žiaci mali víťazstvo na dosah a ostáva veriť, že v nasledujúcich kolách svitne na lepšie časy. Slabá utorková tréningová účasť však pre zvládnutie prípravy pred nedeľňajším zápasom neveští nič dobrého. Ďalší výsledok kola: Gelnica - Bardejov 9:5. Nasledujúci program: Rožňava Bardejov (nedeľa o 11.00 hod.), Gelnica - Sabinov.