Korzár logo Korzár
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Demitra sa po osemzápasovej absencii činil

Ani jeden slovenský hokejista nezasiahol do hry v štyroch zápasoch NHL v noci na sobotu. Brankár diablov Martin Brodeur zaznamenal 84. shutout v

kariére, čím v historických tabuľkách vyrovnal zápis tretieho Glenna Halla. Slovenskí hokejisti sa v bohatom štrnásťzápasovom programe noci na nedeľu prezentovali ôsmimi bodmi za tri góly a päť asistencií. Pavol Demitra zaznamenal po osemzápasovej absencii spôsobenej otrasom mozgu úspešný návrat a gólom i dvoma asistenciami prispel k víťazstvu Minnesoty nad Chicagom po predĺžení.

Kouč Jacques Lemaire: "Od Pavlovho návratu sme si sľubovali, že aktivuje ostatných. Už nám jeho prehľad v hre a tvorivé schopnosti veľmi chýbali." Marián Gáborík so zranenými slabinami vynechal 22. zápas a údajne s tímom neodcestuje na 3-zápasovú sériu u súperov. O víťazstve New Yorku Islanders and Floridou rozhodol Miroslav Šatan, ktorý najskôr v 59. min dostal domácich do vedenia 4:3 a hoci Ruslan Salej ešte stihol v záverečnej minúte vyrovnať, slovenský kanonier jediným, úspešným sólom ako prvý muž v roztreloch zabezpečil pre domácich pretrhnutie dvojzápasovej šnúry prehier na vlastnom ľade. "Mám rád, keď môžem nájazdy začať. Otvára sa mi široký priestor možností a celá tá šou štartuje, keď sa pohnem," povedal hrdina zápasu. Strelecky sa presadil aj Marián Hossa, no jeho 22. gól v sezóne nestačil na odvrátenie prehry s Pittsburghom a navyše na čele kanadského bodovania ho opäť vystriedal hviezdny Jaromír Jágr, ktorý má už 43 bodov - o bod viac ako Hossa. Body za asistencie si pripísali Milan Jurčina z Bostonu a Ladislav Nagy (na snímke) z Phoenixu, no ich tímy zhodne prehrali. Už 16. asistenciu v sezóne získal aj obranca Ľubomír Višňovský z Los Angeles.

Výsledky - sobota: WASHINGTON - ANAHEIM 1:6 (0:2, 0:1, 1:3), góly: 46. Siomin (Ovečkin, Brashear) - 1. Thornton (Marchant), 15. Marchant, 28. Penner (Marchant, Thornton), 43. Selänne (McDonald), 51. McDonald (Kunitz, Selänne), 52. Perry (Getzlaf).

NEW JERSEY - PHILADELPHIA 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), 4. Langenbrunner (Eliáš, Gionta), 32. Gionta (Gomez, Rafalski). DALLAS - EDMONTON 0:2 (0:1, 0:1, 0:0), 12. Bergeron (Sýkora, Stoll), 23. Torres (Tjärnqvist, Stoll). VANCOUVER - CAROLINA 4:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0), 11. Bulis (Näslund, Morrison), 38. Chouinard (Tremblay, Morrison), 46. Tremblay (Morrison , Näslund), 64. D. Sedin (H. Sedin, Tremblay) - 46. C. Adams (Staal, Cole), 56. Cole (Whitney, Wiliams), 58. Commodore (Cole, Hedican).

Nedeľa: MINNESOTA - CHICAGO 5:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0), 16. Parrish (DEMITRA, Koivu), 32. DEMITRA (Koivu), 40. Koivu (DEMITRA, Rolston), 44. Parrish (Rolston, Bouchard), 64. Parrish - 9. Havlát (Ruutu), 35. Havlát (Hamilton, Keith), 54. Hamilton (Salmeläinen, Wisniewski), 54. Seabrook (Havlát, Smolinski). NEW YORK ISLANDERS - FLORIDA 5:4 po predĺžení a nájazdových rozstreloch (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0), 2. Hilbert, 10. Asham (Sillinger, Blake), 45. Martínek (Simon), 59. ŠATAN (Sillinger, Žitnik), +rozhodujúci samostatný nájazd ŠATAN - 18. Horton (Bouwmeester, Salej), 38. Roberts (Horton, Salej), 38. Weiss (Gratton, Olesz), 60. Salej. ATLANTA - PITTSBURGH 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1), 19. Hnidy (Vigier, Rucchin), 41. MARIÁN HOSSA (Kozlov), 56. Kapanen (Kozlov, Metropolit) - 15. Crosby (Gončar, DuPont), 29. Malkin (Crosby, Gončar), 48. Whitney (Malkin, Christensen), 64. Armstrong (Malkin).

LOS ANGELES - COLORADO 5:4 (0:2, 2:1, 3:1), 25. Kostopoulos (Armstrong), 28. Cammalleri (Armstrong, Kostopoulos), 45. Cammalleri (Brown, VIŠŇOVSKÝ), 51. Thornton (Murray), 54. Conroy (Cowan, Willsie) - 4. Laaksonen (Laperriere, Klee), 7. Sakic (Arnason, Brunette), 39. Liles (Sakic, Clark), 46. Turgeon.

BOSTON - NEW JERSEY 1:5 (0:2, 1:0, 0:3), 23. Savard (JURČINA, Bergeron) - 12. Pandolfo (Brylin, Madden), 19. Langenbrunner (Zajac, Eliáš), 51. Rasmussen (Gionta, Martin), 55. Eliáš (Gomez, Oduya), 57. Brylin (Pandolfo, Madden). PHOENIX - DALLAS 3:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 0:1), 14. Jovanovski (Comrie, Laraque), 26. Nolan (Saprykin, Roenick), 48. Zigomanis (NAGY, Ballard) - 9. Lehtinen (Jokinen, Boucher), 14. Jokinen (Lehtinen, Ribeiro), 21. Hagman (Modrý, Halpern), 65. Lehtinen (Sydor, Zubov). OTTAWA - NY RANGERS 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), 36. Spezza (Schubert, Preissing) - 18. Straka (Jágr, Nylander), 27. Jágr (J. Ward, Straka), 60. Shanahan (A. Ward). ST. LOUIS - COLUMBUS 1:5 (0:2, 1:2, 0:1), 33. Guerin (Ručinský, Weight) - 17. Modin (Nash, Fiodorov), 20. Fiodorov (Malhotra), 31. Foote (Výborný, Brule), 40. Brule (Výborný), 51. Fiodorov (Carter, Nash). CALGARY - VANCOUVER 5:3 (2:1, 2:0, 1:2), 5. Huselius (Kobasew, Robyn Regehr), 19. Phaneuf (Hamrlík, Iginla), 27. Iginla (Tanguay, Langkow), 30. Lombardi (Ritchie, Huselius), 60. Tanguay (Iginla) - 15. D. Sedin (Bieksa, H. Sedin), 46. Bulis (H. Sedin, D. Sedin), 51. Bieksa (Morrison). SAN JOSE - NASHVILLE 3:1 (2:0, 0:1, 1:0), 5. Brown (Cheechoo, Thornton), 17. Cheechoo (Thornton, Pavelski), 57. Cheechoo (Thornton, Marleau) - 35. Vašíček (Erat, Hartnell). MONTREAL - BUFFALO 2:3 po predĺžení a nájazdových rozstreloch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1), 30. Ryder (Koivu, Souray), 43. Souray (Plekanec, Streit) - 27. Novotný (Afinogenov), 38. Roy (Vanek, Paetsch), +rozhodujúci samostatný nájazd Vanek. PHILADELPHIA - WASHINGTON 3:5 (0:1, 3:2, 0:2), 23. Gagne (Picard, Knuble), 28. Gagne (Timonen, Picard), 31. Knuble (Robitaille, Gagne) - 7. Ovečkin (Clark, Zubrus), 22. Laich, 28. Clark (Morrisonn, Ovečkin), 48. Muir (Beech, Ovečkin), 60. Pettinger (Siomin, Pothier). TAMPA BAY - ANAHEIM 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), 11. Perrin (Ranger, St. Louis), 38. Fedotenko (Lecavalier), 51. Richards (St. Louis) - 4. Penner (Marchant, Thornton), 31. Penner (Thornton, Beauchemin), 33. Selänne (McDonald, Kunitz), 43. Kunitz (Selänne, S. Niedermayer). DETROIT - TORONTO 5:1 (2:0, 2:1, 1:0), 10. Samuelsson (Cleary, Dacjuk), 18. Zetterberg (Holmström, Schneider), 31. Samuelsson (Lidström, Schneider), 40. Zetterberg (Holmström, Dacjuk), 42. Cleary (Dacjuk, Schneider) - 33. McCabe (Wellwood, Sundin).

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Atlanta)31222042

2. Ľubomír Višňovský (Los Angeles)31 7 16 23 -4 70 10

3. Ladislav Nagy (Phoenix) 2741822

4. Marek Svatoš (Colorado)2991120

5. Miroslav Šatan (NY Islanders)2981119

6. Pavol Demitra (Minnesota)2161218

7. Andrej Meszároš (Ottawa)3041418

8. Zdeno Chára (Boston)2751217

9. Jozef Stümpel (Florida)316814

10. Richard Zedník (Washington)205813

11. Juraj Kolník (Florida)22448

12. Michal Handzuš (Chicago)8358

13. Marián Gáborík (Minnesota)7437

14. Branko Radivojevič (Minnesota)29347

15. Marcel Hossa (NY Rangers)28123

16. Štefan Ružička (Philadelphia)9112

17. Tomáš Kopecký (Detroit)24101

18. Milan Jurčina (Boston)18011

19. Branislav Mezei (Florida)31011

20. Tomáš Malec (Ottawa)1000

21. Ronald Petrovický (Pittsburgh)10000

22. Andrej Sekera (Buffalo)1000

--------------------

Peter Budaj (Colorado)12660:492827690,79 2,54

(Počet odohratých zápasov, odchytané minúty, inkasované góly, počet úspešných zákrokov, percentuálna úspešnosť, priemer inkasovaných gólov na zápas.)

KANADSKÉ BODOVANIE

1.Jaromír Jágr (NY Rangers)29142943

2. MARIÁN HOSSA (Atlanta)31222042

3. Teemu Selänne (Anaheim)32172441

4. Martin St. Louis (Tampa Bay)30172239

5. Sidney Crosby (Pittsburgh)25132639

6. Vincent Lecavalier (Tampa Bay)30172037

7. Jason Spezza (Ottawa)30152237

8. Dany Heatley (Ottawa)30181836

9. Viačeslav Kozlov (Atlanta)31112536

9. Rod Brind'Amour (Carolina)30102636

10. Michael Nylander (NY Rangers)28102535

-------------------------------------------------

TABUĽKY

Východná konferencia

Atlantická divízia

1. New Jersey179271:6836

2. NY Rangers1510494:9034

3. NY Islanders1511388:8333

4. Pittsburgh1211583:8929

5. Philadelphia817471:10920

Severovýchodná divízia

1. Buffalo2252121:8746

2. Montreal168587:8137

3. Ottawa15141103:8431

4. Toronto1313595:10531

5. Boston1411278:9430

Juhovýchodná divízia

1. Atlanta1885104:9341

2. Carolina1512497:9834

3. Washington1310691:10032

4. Tampa Bay1414297:9530

5. Florida1015679:10426

Západná konferencia

Centrálna divízia

1. Nashville188396:8039

2. Detroit177479:6338

3. Chicago1012567:8325

4. Columbus916263:7520

5. St. Louis717465:10018

Severozápadná divízia

1.Edmonton1610280:7134

2. Minnesota1611285:7834

3. Calgary1410376:6331

4. Vancouver1415166:8129

5. Colorado1314290:8528

Pacifická divízia

1. Anaheim2336116:7652

2. San Jose219090:6542

3. Dallas2010082:6340

4. Los Angeles1116487:10726

5. Phoenix1116171:102 23

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
  2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 23 846
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 256
  3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 838
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 683
  5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 301
  6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 055
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 704
  8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 865
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 808
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 637
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Košiciach má byť viac ako sto testovacích miest

Miesta by mali poznať v utorok, zverejniť ich vo štvrtok.

UNLP.
POZNÁMKA JAROSLAVA VRÁBEĽA

Po tom, čo mamička a advokátka predviedli v pôrodnici, sa už nedá byť ticho

Koronakarma mnohých takých dobehla, nakoniec prosia o modlitby.

Ilustračné.

Košice predali parcely na verejné parkoviská, sú súkromné

Za Rašiho to tak schválili, developer nevie prečo. Najviac má Hreha.

Mesto predalo pozemky na verejné parkovacie miesta. Od developera ich získali po 3-tisíc eur s DPH majitelia bytov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minúta po minúte: Celoplošné testovanie Slovenska bude budúci víkend

Počas pilotnej fázy plošného testovania otestovali 140 945 ľudí.

Minister obrany Jaroslav Naď a premiér Igor Matovič.
Podpredseda parlamentu musel zavolať políciu.
Komentár Petra Schutza

Do análov hlavným vchodom

Ani päťtisíc odhalených v predpremiére nedáva odpoveď na záhadu, že načo je dobré plošné testovanie.

Peter Schutz
Južný pól Mesiaca. V tejto oblasti má v roku 2024 pristáť misia Artemis III.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop