Pred pauzou šterbákovci na čele, Podtatranci strácajú divákov

Sportnet|11. dec 2006 o 00:00

Zápasy 33. kola hokejovej extraligy, ktoré sa hrali včera a boli predzvesťou reprezentačnej prestávky, urobili len niekotrým tímom radosť. Z

východniarov domáci ľad využili Košičania, ktorí zdolali Martin. Hostia sa zmohli na odpor len v úvodnej tretine, potom už dominovali jasne lepší hostitelia, ktorí sa vyhupli na čelo pelotónu. Naopak, pod Tatrami práve v úvodnej dvadsaťminútovke získali rozhodujúci náskok Nitrania a jediný gól kamzíkov stačil len zmierniť porážku. Cez pauzu budú musieť Popradčania dumať nad tým, ako nielen lepšie hrať, ale i čo urobiť, aby chodilo na zimák viac ich fanúšikov.

Košice - Martin 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Košice - Martin držal s Košicami krok iba v prvej tretine. Hostia mali dobrú príležitosť otvoriť účet už v 3. min. v presilovke, ale Špirko pred Lipovským nepochodil, rovnako ako v 6. min. Beran. Na trestnej lavici sedel Ďatelinka, keď Javín od modrej poslal puk smerom k Špilárovi a ten ho promptne zasunul za Ševelov chrbát. V 12. min. však Martin zásluhou Važana vyrovnal. Potom hral takmer minútovú presilovku piati proti trom, ale nevyužil ju. V druhej dvadsaťminútovke oceliari ovládli dianie na ľade. Najskôr Kmiť poslal puk vyrazený Ševelom po delovke Laža do bránky, potom v 32. min. hosťujúci gólman neudržal Draveckého pokus. V 35. min. sa pri presilovke oprel do strely Lažo a opäť sa rozvlnila sieť. Štyridsaťjeden sekúnd pred koncom druhej tretiny jasala Steel Aréna po piaty raz, do čierneho trafil Šimurda. Aj v tretej tretine mali Košičania hru pod kontrolou. Po góloch volali šance Bartoša, Šimurdu či Kmiťa, ale striedajúci brankár Dzubina svoj tím podržal. Martin aspoň zmiernil prehru zásluhou Klepáča, ktorý strelou od modrej uzavrel na konečných 5:2 pre Košice.

(tt)

Góly: 9. Špilár (Javín, Juraj Faith), 21. Kmiť (Lažo, Milan Varga), 32. Dravecký (Lažo), 35. Lažo (Kmiť), 40. Šimurda (Lipiansky, Kontšek) - 12. Važan (Koložváry, Podstavek), 54. Klepáč (Trokan, Beran)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: 46. Stančok (Martin) na 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Grečko, 5370 divákov. Košice: Lipovský - Milan Varga, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Bodnár - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - K. Kováč, Pleva, S. Gron. Martin: Ševela (41. Dzubina) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Sadloň - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Markovič, Špirko, Troliga - P. Tabaček, Kuric.

Mienka trénera

Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Martin hral v prvej tretine veľmi dobre, bol aktívny. V druhej tretine sme však hru ovládli, vypracovali si príležitosti a dali aj góly. V tretej hru kontrolovali. Sme radi, že sme zápas dotiahli do

víťazného konca, chlapci podali bojovný a perfektný výkon."

Ladislav Spišiak (Martin): "Do Košíc sme prišli

poctivo brániť stredné pásmo, v prvej tretine nám to aj vychádzalo, mali sme aj šance. V druhej hráči svojvoľne upustili od taktiky, domáci nás prečíslovali. V tretej sme sa vrátili k našej hre, vravel som hráčom, aby sme neutŕžili hanbu a neinkasovali ďalšie góly, dali si povedať. Košice

však boli lepšie, v tíme je obrovská kvalita."

Poprad - Nitra 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Poprad - Rozpaky a sklamanie z výkonov Popradčanov v doterajšom priebehu extraligy sa negatívne odzrkadlili na návštevnosti, keď na zápas s Nitrou bolo zvedavých len 1531 divákov. Domáci vstúpili do stretnutia priam katastrofálne, keď do 5. minúty stihli inkasovať za zbytočné fauly štyri tresty. Hostia sa nenechali dlho ponúkať a jeden z nich vo 4. min potrestal Kmeč, keď zoči-voči Kožuchovi nezaváhal. Tréner Hossa si po takomto vývoji už v 5. min zobral oddychový čas.

V 9. minúte obrana zabudla na Chrenka, ktorý však osamotený pred Kožuchom zaváhal. O dve minúty neskôr sa však Nitra radovala opäť, keď Raček pohodlne unikol Jerofejevsovi a zblízka po druhý raz prekonal neistého Kožucha. Potom Štefanka opäť zaskočil Kožucha, keď ho opäť prestrelil a puk sa takmer dostal tretíkrát do siete. Nitrania hrali s prehľadom a boli na koni, pričom Popradčanov zväzoval obrovský kŕč. V druhej tretine domáci pridali a vytvorili si prevahu. Napriek tomu, že sa hralo prevažne pred Lakosilom,

ten riešil akcie Popradčanov bezchybne a s istotou. Hra domácich bola poznačená nervozitou, ktorá sa s pribúdajúcimi minútami bez gólu stále zvyšovala. Nitrania bránili veľmi pozorne a trpezlivo a domácim okrem optickej prevahy viac nedovolili. Z kŕčovitej snahy o zvrat sa Podtatrancov podarilo v 51. min znížiť, keď počas presilovky Kroták skóroval do odkrytej časti bránky. Nitrania však napriek

zúfalému tlaku domácich v závere už druhý gól nepripustili a odviezli si z Popradu cenné tri body.

(SITA+TASR)

Góly: 51. A. Kroták (V. Král, Jerofejevs) - 4. Kmeč (Švárny, Suur), 11. Raček (M. Chrenko, M. Procházka)

Vylúčení 5:7 na 2 min, navyše: Martin Segľa (Poprad) na 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Rohoň, Vojtek, 1531 divákov. Poprad: Kožuch - Jerofejevs, Michal Segľa, Bambúch, V. Vlk, Fabian, Valečko, Kasík, Kumstát - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Cipulis, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Jarolín,

Kubus - V. Král, Štolc, Marcel Haščák. Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Petrina, Švárny, Suur, Chromý,

M. Procházka, R. Filip, Doskočil - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, Raček - Vadrna, Marek Slovák, M. Chrenko.

František Hossa (Poprad): "Výsledok ovplyvnil náš

nevydarený úvod. Celý priebeh naznačoval síce našu útočnú snahu, ale bez efektu. V závere už nebolo síl a výsledok potvrdil aj výkon Lakosila, ktorý svojich chlapcov podržal nad vodou. Tým, ktorí dali svoje srdce do zápasu ďakujem, ostatní sa musia nad sebou zamyslieť."

Ivan Dornič (Nitra): "Vedeli sme, čo nás dnes čaká, veď išlo o šesť bodov, preto sme sa na zápas dôkladne pripravili. Morálne nám pomohlo aj víťazstvo nad Slovanom. Chlapci boli síce unavení, no všetci sme si sľúbili, že do zápasu dáme všetko. Preto som spokojný

s výkonom celého kokektívu."

Program 34. kola

Utorok - 19. decembra o 17. 00 hod.: Zvolen - Poprad, Skalica - Košice, 17. 30: Martin - L. Mikuláš, Trenčín - Slovan, Nitra - Žilina.

Zvolen - Slovan 4:3 (0:0, 3:2, 1:1), góly: 24. Cibuľa (F. Turek, Krayzel), 33. Gašpar (Škvaridlo,

Kubenko), 35. Igor Majeský (Klouda), 54. Kopecký (Klouda) - 22. Kuľha (M. Kokavec, Sersen), 37. Kukumberg (Devečka), 59. Devečka (Pavlas). Vylúčení: 12:16 na 2 min., navyše: 36. Štork 10 min za

napadnutie zozadu, 60. Klouda 5+DKZ za nešp. správanie - 43. Kokavec 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švajč.) - Mášik, Mihajlo, 4300 divákov.

L. Mikuláš - Trenčín 2:9 (0:4, 1:3, 1:2), 36. Milec (Mach, Petran), 53. Hovorka (M. Školiak, R.

Sloboda) - 5. Melichárek (Pardavý, Marek Haščák), 6.

Poljaček (A. Kollár, V. Nemec), 19. Křetínský (Poljaček, Staněk), 20. Húževka (V. Baláž, Heš), 26. Lezo (Homer, Heš), 30. Húževka (V. Baláž), 32. Lezo (Mikulík), 43. Marek Haščák (Melichárek, Heš), 59. Poljaček (V. Nemec, Liška) Vylúčení: 7:4 na 2 min., navyše: 55. Grman (L. Mikuláš) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Krpelec, Valach, 1510 divákov.

Žilina - Skalica 3:2 (1:0, 1:2, 1:0), 14. Zlocha (Hanzal, Opatovský), 22. Zlocha, 45. Opatovský (Zlocha) - 26. Liščák (R. Školiak, Flamík), 40.

Kocák (Liščák). Vylúčení: 9:7 na 2 min., navyše: 42. Hanzal 5+DKZ za napadnutie a 10 min za nešp. správanie - 42. Liščák 5+DKZ za napadnutie a 10 min za nešp. správanie, 58. Jozef Liška 10 min za nešp. správnie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Marušin - Miľovčík, Halecký, 1219 divákov.