Basketbalisti ŠPD rozhodli o víťazstve hneď v úvode

Sportnet|12. dec 2006 o 00:00

Rožňava - V uplynulom 11. kole II. basketbalovej ligy po týždňovej prestávke privítali Rožňavčania mužstvo BK-D Michalovce. Hneď v úvode si vytvorili

náskok, ktorí si udržiavali až do konca stretnutia.

ŠPD Rožňava - BK-D Michalovce

93:69 (36:11, 60:34, 83:50)

body za Rožňavu L. Nagy 13, Mišenda 22, B. Nagy 25, M. Helmécy 11, Ledvinský (Krištof 2, Halko 11, Herško 9, Valentík), trojky 10, trestné hody 19/12, fauly 21:15

V prvej štvrtine vychádzalo domácim na čo siahli. Súperovi dovolili dať len 11 bodov, pričom ešte minútu pred koncom bol stav 29:7. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, domáci ju vyhrali o bod. Hostia však boli dosť nervózni z výrokov rozhodcov, čoho výsledkom boli aj technické chyby Michalovčanov. V ďalšom priebehu vyústili do predčasného odchodu dvoch hráčov. V týchto chvíľach však mali Rožňavčania zápas pevne v rukách. No nebolo to jednoduché, pretože v prvej štvrtine musel tréner J. Nagy striedať zraneného Ledvinského. Ten už potom do zápasu nezasiahol. Po prestávke domáci znova pridali a osobnou obranou po celom ihrisku získali lopty. Do poslednej štvrtiny išli s 33 bodovým náskokom. V nej už trocha poľavili, hostia to využili a vyhrali ju 19:10. V konečnom dôsledku však už len skorigovali stav na 93:69. Strelecky sa presadila dvojica Mišenda a B. Nagy. Oba zaznamenali po tri trojky, rovnako ako L. Nagy.

MIENKA TRÉNERA

Súper mal na konte len jednu prehru, mali sme teda trochu obavy zo zápasu. Navyše som nevedel, či prídu v kompletnej zostave, pretože pôvodne ho chceli preložiť na nedeľu. Mali nastúpiť v silnej zostave, no možno nás podcenili, alebo neviem, čo sa stalo. Až som sa čudoval, ako ľahko sme v prvej štvrtine dávali koše, či bránili hráčov súpera. Úvod vyznel jednoznačne v náš prospech, povedal tréner Juraj Nagy a pokračoval, pred zápasom sme si povedali, že obrana musí byť stopercentná, čo sa v prvej štvrtine aj darilo. Tá vlastne ukázala, akým smerom sa bude zápas uberať. Veril som vo víťazstvo. Súper už mohol rozdiel len stiahnuť, ale nie dobehnúť. V poslednej štvrtine to však bolo horšie, nejako sme ju vypustili. Hosťom sa darili trojky a nevedeli sme tomu zabrániť. J. Nagy sme s výkonom svojich zverencov spokojný, zároveň však vidí medzery. Zápas ukázal, v čom sa nám treba zlepšovať. Je to napríklad práca pod košom, zameriame sa na to v individuálnych tréningoch. Zároveň potrebujeme doplniť taktické veci, dotiahnuť nejaké signály. Máme ich nacvičené, ale potrebujeme nabrať istotu, aby sme ich mohli využiť aj v zápase, podotkol J. Nagy. V zápase museli predčasne odísť dvaja hráči súpera. Pomohlo to? Možno po psychickej stránke, keď sú nebol v pohode. My sme boli herne lepší, viedli sme a aj kondične sme boli na to lepšie, uzavrel J. Nagy.