Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Starší žiaci HKM 98 získali prvé body

Rožňava - Štvrté kolo sa nieslo v znamení radosti i smútku. Starší žiaci oplatili súperovi z Bardejova prehru z úvodného kola a zaknihovali si

premiérové víťazstvo v novom ročníku. Mladší žiaci hrali bez nasadenia, dôrazu a podľahli navlas rovnakým skóre ako v uplynulom kole.

Rožňava - Bardejov (starší žiaci)

6:3 (1:1, 1:1, 4:1)

G: Gajan 2, Gallo, P. Tutko, Luca, Belák

Rožňava: Hronec - Gajan, Gonos, Benedik, Vápeník, Murza, Piaterík, Gazdík, P. Tutko, Šoltés, Belák, J. Gallo, Griger, Luca, Garan

Dve tretiny sľubovali vyrovnané stretnutie a na oboch stranách padali lacné góly do sietí brankárov. Domáci boli bojovnejší a dokázali odolať neraz presilovkám súpera. V tretej časti hry hostia po tretíkrát viedli 3:2. Domácim sa v priebehu jedinej minúty podarilo nielen vyrovnať, ale dosiahli aj vedúci gól. Desať minút pred koncom v rýchlom slede dvakrát prikrášlili výsledok a zaslúžene zvíťazili. Hráč hostí Martin Hladký si za hrubé nešportové správanie vyslúžil osobný trest do konca stretnutia. "Konečne chlapci začali plniť moje pokyny, čo sa odrazilo aj v samotnom stretnutí. V druhej časti sme už zlepšili streľbu a v záverečnej tretine už jednoznačne dominovali a kontrolovali hru. Som rád, že sme zvíťazili a zlepšujeme sa zo zápasu na zápas. Pred týždňom sme podľahli o gól a dnes pri troche šťastia mohlo byť skóre výraznejšie, ale v ceste nám trikrát stála tyč hosťujúcej brány. Za negatívum môžem považovať moment, keď hráč hostí v snahe znervózniť chlapcov za stavu 3:3, vyprovokoval šarvátku. Malo nasledovať obojstranné vylučovanie, ale rozhodcovia trestali iba hlavného aktéra incidentu," povedal po stretnutí tréner Cyril Smorada. Ďalší výsledok: Sabinov - Gelnica 1:8

0:18 (0:8, 0:5, 0:5)

Rožňava: L. Piatko - Gettler, Árvay, Benedik, Maťa, Krutek, Varga, Kosár, Krajec, Nezbeda, Lukáč, Judiak, Gallo, Foldeš, Révay, Pjatko, Miškár, Kubej, Vápeník

Mladší žiaci, ktorí majú takmer stopercentnú zápasovú účasť, na skúseného súpera herne ešte nedorástli. Hrali nedôrazne bez nasadenia a v závere kondične zaostávali čo sa v konečnom dôsledku prejavilo na výslednom skóre stretnutia. "Je ťažké niečo počas týždňa nacvičiť, nakoľko z veľkého množstva hráčov sa väčšinou chlapci na tréningoch iba vystriedajú a chodia sporadicky. Niektorí síce už robia pokroky, dokážu si presne nahrať a je radosť ich sledovať. Príde však majstrovský zápas a je po všetkom. Hrajú rozhárane a iskru strácajú," uviedol tréner Ján Öszi. Ďalší výsledok: Sabinov - Gelnica 5:6.

Tabuľka mladších žiakov

1. Gelnica440061:912

2. Bardejov320124:226

3. Sabinov310225:163

4. Rožňava40041:640

Na stretnutie piateho kola cestujú žiaci HKM 98 mládeže Rožňava do Gelnice.

VŠIMLI SME SI

Po víťazstve si starší žiaci HKM 98 mládeže Rožňava vyslúžili nielen pochvalu, ale tréner Smorada udeľoval i tresty. Hráči museli absolvovať desať kolečiek okolo štadióna a nasledovalo dvadsať kľukov. "Tieto tresty boli udeľované ako následok nezodpovedného prístupu k tréningovým i zápasovým povinnostiam. Niektorí si totiž tréning mýlia s volným, verejným korčuľovaním a pokyny trénera sú im ľahostajné. Musia si uvedomiť, že príprava je platená z vrecák ich rodičov a má slúžiť k ich zdokonaľovaniu a osvojovaniu tajov hokejového umenia," povedal tréner C. Smorada.