Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Do roku 2007 vstupuje v čele Sokol Matrix

Kežmarok - V záverečnom kole kežmarskej hokejbalovej ligy tohto kalendárneho roku videli diváci zaujímavé zápasy. Najdramatickejší bol určite ten

prvý, po ktorom si Kubachy poriadne vydýchli, lebo Tornádo ešte v posledných sekundách mohlo stretnutie dotiahnuť do predĺženia. V druhom sa nečakane rozstrieľali Snipers, ktorí z posledných dvoch zápasov inkasovali dvojciferné prehry, no tentoraz ich útoku neodolal beznádejne posledný Poprad. V poslednom dueli išlo o to, či zásluhou vyššieho počtu stretnutí sa Sokol Matrix dostane do čela tabuľky, alebo im obrana a brankár Fighters v tom zabránia. Favorit však nezakopol, a aj keď celú jeseň na prvom mieste trónil Sever Kežmarok, prezimuje na nej Sokol Matrix.

HBC Kubachy Sp. Bystré - Tornádo Kežmarok 6:5 (4:2, 0:2, 2:1)

Góly: Šeliga 2, Pichnarčík, J. Jurčo, J. Ferko, M. Budaj - D. Jankura 3, Kupský 2.

Dramatický zápas s nečakanou zápletkou a výbornými individuálnymi výkonmi (Šeliga, M. Budaj, J. Ferko, D. Jankura, Kupský). Kubachy sa do súpera pustili s vervou a úvodná strelecká kanonáda im zabezpečila trojgólové vedenie. Po gólovom otrasení sa, Kežmarčania spresnili hru. Do vrátenia sa do zápasu im pomohol gól do šatne v závere prvej tretiny, ktorým znížili na priateľný dvojgólový rozdiel. V druhej tretine na streleckú aktivitu hráčov zo Spišského Bystrého odpovedali rovnakou mincou. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, no tentoraz s lepšou koncovkou pre Tornádo. To opäť gólom do šatne stav vyrovnalo, a tak v tretej tretine začali mužstvá od začiatku. V nej chceli hráči Tornáda rozhodnúť už v úvode, no po dvoch hrubých chybách v obrane prišli dva zlepené góly v úvode do ich siete, čo výrazne pomohlo Kubachom k upokojeniu sa. Tornádo však ukázalo v zápase dobrú formu i chuť zápas zvrátiť, a tak ho nezabalili. Ba naopak, tempo vystupňovali, čoho výsledkom bolo zníženie stavu dve minúty pred koncom. Skúsenosti súpera, v ktorého radoch je predsa len trochu viac reprezentantov, i skúseností z ťažkých zápasov, rozhodli o jeho tesnom víťazstve. Súboj však bol určite ozdobou dňa, lebo obe mužstvá sa sústredili na hru a ukázali výborný hokejbal.

TJ Poprad - Snipers Bendík Kežmarok 0:10 (0:3, 0:5, 0:2)

Góly: Lach 4, J. Majer 3, Straka 2, P. Zubal.

Po dvoch debakloch (Snipers - Sever 4:13, Snipers - Matrix 6:13) si hráči Snipers konečne schuti zastrieľali. Odniesol si to Poprad, ktorý si v jeseni tých debaklov pripísal na svoje konto podstatne viac. I preto sa čaká, aké posily si toto mužstvo napíše na súpisku v novom roku, pretože rovnica desať zápasov, rovná sa desať prehier, nie je určite pre Poprad optimistická. Hráči Popradu vystrelili do priestoru brány súpera iba deväť striel, čo znamená, že posilniť mu treba na každom poste. Paradoxne Snipers, aj keď gól tentoraz neinkasoval, je nutné, aby sa posilnil práve na brankárskom poste, kde je určite najzraniteľnejší. Teraz mu to vyšlo, no vyrovnané zápasy prehrával práve kvôli brankárovi. Tentoraz o výsledku rozhodol do polovice zápasu, pretože súper mal málo sebavedomia na nebezpečné protiútoky a nehrozil počas zápasu takmer vôbec a išlo iba o výšku prehry.

Fighters Sp. Belá - HC Sokol Matrix Kežmarok 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: P. Pavličko - L. Zwick 3, Šlosár, D. Pacanovský.

Aj tento posledný ligový zápas v kalendárnom roku 2006 bol lepší ako ligový priemer, no za zápasom Kubachy - Tornádo 6:5 určite zaostal v jednom - v dramatickosti. Aj tu podali niektorí hráči (Vaško, Leščák, Novák, L. Zwick) výborné individuálne výkony, najmä gól kapitána Matrixu Lukáša Zwicka, ktorým zvýšil na 3:1 bol ukážkou vynikajúcej palicovej techniky. Preštrikoval sa cez štyroch hráčov súpera a efektne prekonal i výborného Vaška v bráne Fighters. Brankár Fighters bol určite najzamestnanejším mužom zápasu, no na druhej strane sa prekonával i brankár Matrix Roman Novák. Ten si tentoraz odpustil hrubé chyby pri rozohrávke a plne sa sústredil na svoj brankársky výkon. Často výborne zasiahol pri nebezpečných brejkoch súpera, ktorý mal v zápase často šancu zdramatizovať zápas, resp. nejakým gólom sa vrátiť do stretnutia, no práve výkon Nováka v bráne mu to nedovolil. Napriek vystuženej obrane Fighters išlo na Vaška až 40 striel. Pred jeho bránou zásluhou šikovnosti hráčov Matrixu bolo veľmi často horúco, no táto ligová brankárska jednotka ukázala výborný výkon a nebyť jeho umenia, išli by Fighters domov určite s dvojcifernou prehrou.

Ďalší program - sobota 20.1.2007:

12.00 hod.: Snipers Kežmarok - Fighters Sp. Belá (Sev, Mat)

Šláger prvého kola v novom roku. Zápas nemá favorita.

13.00: Tornádo Kežmarok - HC Sokol Matrix Kežmarok (Fig, Pop)

Favoritom je líder tabuľky, no po prestupovom termíne sa môže udiať všeličo.

14.15: Sever Kežmarok - TJ Poprad (Sni, Tor)

Obhajca by nemal mať problémy s posledným mužstvom ani po posilnení jeho kádra.