Vedúce duo nezaváhalo

Bratislava - Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž 1. Liga pokračovala včera kompletným 28. kolom. Líder tabuľky napriek hernej i streleckej

prevahe vo východniarskom derby vyhral nad Trebišovom najtesnejším rozdielom. Plný počet bodov získal aj druhý Kežmarok, ktorí si poradil s Piešťanmi. V druhom východniarskom derby pod Vihorlatom videli diváci zaujímavé stretnutie, v ktorom padlo rozhodnutie až po samostatných nájazdoch, keď víťazný gól Prešovčanov strelil Bukna.

Sp. N. Ves - Trebišov 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

V priemernom zápase mali Spišiaci veľkú prevahu a množstvo gólových šancí, ich premieňanie v góly bolo ale slabé. Chýbal dôraz a presnosť pri streľbe. Trebišov sa úspešne bránil, jeho brejky boli nebezpečné a hrozili gólmi.

Góly: 6. T. Sax, 23. Saluga, 42. Ordzovenský, 50. Petruk - 15. Pohorelský, 22. Wantulok, 58. Penxa. Rozhodovali: Majling - T. Orolín, Gavalier, vylúčenia: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1150 divákov.

Kežmarok - Piešťany 5:3 (4:2, 0:0, 1:1)

Útočný uragán, ktorý od začiatku zápasu spustil Kežmarok na súpera priniesol domácim 3-gólové vedenie už v 10. minúte. Stačilo však minútové poľavenie v koncetrácii a náskok sa scvrkol iba na jeden gól. V druhej tretine sa mužstvá pozornejšie strážili a tak veľa pekného hokeja diváci nevideli. Tretiu tretinu začali lepšie hostia, ktorí sa gólom H. Ručkaya vrátili do zápasu. Potom to už bolo len o bojivnosti a obetavosti, i keď každé z mužstiev malo v závere výhodu presilovej hry ujal sa iba gól v power play z hokejky kapitána domácich Fedora.

Góly: 1. Sadiki, 8. Marcinko, 10. Drotár, 19. Jurčo, 60. Fedor - 12. J. Ručkay, 13. Mišík, 45. H. Ručkay. Rozhodovali: Žák - Snášel, Bednár, vylúčenia: 7:8, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0, 500 divákov.

Humenné - Prešov 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Vo východniarskom derby boli diváci svedkami obojstranne rýchleho hokeja. Bojovne hrajúci domáci celok sa favorita nezľakol, trikrát viedol o jeden gól, no hostia, ktorí už v záverečnej tretine mali viac z hry, si vynútili predĺženie. V ňom brankári neinkasovali a na rad prišli nájazdy. Majerník naklonil misky váh na humenskú stranu, ale Závacký a Bukna zabezpečili dva body pre prešovské Lietajúce kone.

Góly: 9., 38. Kováč, 33. Findura - 13., 36. Suja, 51. Chovan. Rozhodovali: Ország - Miľovčík, T. Szabó, vylúčenia: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 331 divákov.

Ružomberok - Prievidza 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), góly: 9. Sivák, 30. Marek Jurčo, 41. Zúbek - 24. Jánovský. Rozhodovali: Kubuš - Pavela, Tornay, vylúčenia: 7:6, navyše Súder (Prievidza) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 328 divákov.

Detva - N. Zámky 6:0 (2:0, 0:0, 4:0), 9. Pohorelec, 19. Filo, 46. Melicherčík, 51. Gavalec, 56. Urgela, 58. Lietava, Rozhodovali: J. Konc - Mášik, Mihajlo, vylúčenia: 5:4, navyše Melicherčík (Detva) 10 min za napadnutie, presilovky: 2:0, oslabenia 0:0, 100 divákov.

B. Bystrica - Senica 5:3 (0:1, 5:1, 0:1), 21. Longauer, 23. Škorvánek, 24. Konder, 25. Plavucha, 30. Lálka - 4. Kováč, 31. Krišák, 56. Blanár. Rozhodovali: Ľ. Jakubec - Krpelec, M. Valach, vylúčenia: 8:10, navyše Ivičič 10 min za napadnutie zozadu - Krumpál a Hološka po 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 400 divákov.

Trnava - Pov. Bystrica 7:4 (2:2, 3:0, 2:2), 11. Feranec, 16. Valentík, 21. Holovič, 31. Feranec, 35. Klokner, 55. Klokner, 60. Valentík - 2. Gašo, 18. Juraj Liška, 45. Martinka, 49. L. Sikorčin, 225 divákov.

Topoľčany - HK 99 Ružinov Bratislava 5:2 (0:1, 2:1, 3:0), 27. Božik, 31. Varga, 42. Varga, 43. Malinka, 47. Kytnár - 20. Wagenhoffer, 25. Gráčik, 210 divákov