Rosina ml. bude jazdiť Porsche Super Cup

Sportnet|14. dec 2006 o 00:00

Pod značkou Matador Motorsport v tomto roku súťažilo viacero skúsených, ale aj mladých talentovaných jazdcov nielen na Slovensku, ale aj v Česku,

Nemecku, Veľkej Británii, či v zámorí. Spomedzi viacerých slovenských nádejí patrí medzi najväčšie Štefan Rosina jun., ktorý štartoval v dlhodobom seriáli majstrovstiev sveta FIA GT, zvíťazil na viacerých okruhových pretekoch v Česku a Slovensku. Historický úspech pre Slovensko získala aj dvojica jazdcov v cross country rally Jozef a Marek Sýkorovci, ktorí sa stali vicemajstrami Európy v seriáli pretekov Baja. Waleský jazdec Craig Middleton sa zasa pod značkou Matadoru stal víťazom MSA National Gravel Rally Champions vo Veľkej Británii. Už tradične v seriáli ME pretekov automobilov do vrchu bojuje o medailové priečky Peter Jureňa, ktorý v tomto roku obsadil v N-kategórii 3. miesto.

Podpora motorizmu bude pokračovať aj v budúcom roku, pričom zaznamená niekoľko kvalitatívnych posunov. "Rosina mladší sa v amatérskom tíme ARC Bratislava spolu s Miroslavom Konôpkom vždy umiestňoval hneď za piatimi továrenskými tímami a s jeho výsledkami je spokojnosť," uviedol prezident Matadoru a súčasne otec nádejného pretekára Štefan Rosina starší a dodal: "Na pretekoch na maďarskom Hungaroringu videli Štefana jazdiť na vlastné oči zástupcovia rakúskeho tímu Lechner Racing Team a angažovali ho do svojich služieb na budúci rok." Ide o účasť v seriáli podporných pretekov F1 Porsche Super Cup.

Peter Jureňa si už viacero rokov stavia za cieľ stať sa absolútnym majstrom Európy. V predchádzajúcich sezónach, z ktorých tá ostatná bola už jedenásta v sérii, päťkrát zvíťazil v skupine N a štyrikrát sa stal držiteľom Trofeje FIA. "Jeho doterajší model Mitsubishi Lancer Evo VII je už päť rokov za zenitom a s mankom výkonu 80-100 KS na tri konkurenčné BMW. Na novú sezónu mu Matador zakúpi nový, výkonnejší automobil Mitsubishi EVO IX," informoval Dušan Koblišek, ktorý tiež informoval, že v tomto týždni v Monaku Medzinárodná automobilová federácia k 1. 1. 2007 zrovnoprávnila vozidlá v skupine N, keď vydala nariadenie o zrušení restriktorov. Tým sa prakticky vyrovná manko oproti vozidlám s atmosférickými motormi. Pokiaľ ide o organizáciu domácich pretekov, aj v roku 2007 sa uskutoční Rely Matador Tatry a Slovakia Matador v pretekoch automobilov do vrchu na pezinskej Babe. (TASR)