Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Dobre rozbehnutý zápas sa zlomil v poslednej štvrtine

Rožňava - Po takmer mesačnej pauze cestovali juniori ŠPD Rožňava na svoje prvé zápasy odvetnej časti dorasteneckej ligy. Minulú sobotu hrali v

Košiciach a nedeľu v Prešove. Už na prvý zápas cestovali oslabený o troch chorých hráčov. Navyše sa im v úvode zranil M. Ádám, čo znamenalo, že oba zápasy odohrali len s jediným vysokým hráčom. Napriek tomu v Košiciach boli domácemu mužstvu vyrovnaným súperom. V Prešove to už bolo iné a tretie mužstvo tabuľky jednoznačne dominovalo.

"Výsledok v Košiciach neodzrkadľuje priebeh zápasu," začal tréner kadetov Peter Ádám, ktorý minulý víkend zaskočil na lavičke za G. Beshira. Hoci mali Košičania výškovú prevahu, zápas sa lámal až ku koncu. "V prvom polčase sa darilo najmä Galovičovi, na ktorom sme postavili celú hru. V obrane sme doskakovali lopty, ale zlou rozohrávkou sme ich strácali. Súper nás potom trestal. Ak by sme toto eliminovali, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom a zápas mohol dopadnúť ináč," myslí si P. Ádám. Na druhý deň cestovali do Prešova. Stretnutie mali domáci jednoznačne v rukách. "Doplácali sme na slabú obranu a veľa stratených lôpt, to bola hlavná príčina vysokej prehry. Prejavila sa únava. Nepodarilo sa nám zmobilizovať sily a zopakovať výkon z Košíc," poznamenal P. Ádám.

Napriek tomu, že juniori v oboch zápasoch prehrali, zastupujúci tréner v tom vidí aj isté pozitívum. "Poučenie vidím hlavne v tom, že aj keď je súper vyšší, ešte to neznamená, že je aj lepší. Ukázalo sa to v Košiciach, ktoré mali s nami problém. Keď kolektív zapne a dá sa dokopy, dajú sa poraziť aj oveľa vyšší hráči," myslí si P. Ádám, no jedným dychom dodáva, "máme úzky káder. Keď niektorí vypadnú, nemôžeme pomýšľať na úspech. Len keď sme komplet, máme nádej."

SLÁVIA TU KOŠICE - ŠPD ROŽŇAVA

105:79 (18:22, 39:41, 69:60)

body Lechman 32, Halás 20 - Bukovič 8, Čižmár 6, Baran 9, Galovič 29, Hlivák 11 (Kavečanky 3, Sýkora 3, Németh, Ádám 2, Kúdela 3), trojky 8, trestné hody 17/12, fauly 16:22

Hostia už v 8. min. zápasu prišli Ádáma, ktorý sa v súboji zranil a do konca už nenastúpil. Hoci s jedným vysokým hráčom dokázali do polčasu držať krok. Vyhrali ho o dva body. Koncu tretej štvrtiny sa Košičanom podarilo vyrovnať. Prispel k tomu aj fakt, že viacerí hráči Rožňavy už mali na konte štyri fauly a hrali opatrnejšie. V úvode poslednej štvrtiny musel po útočnom faule odísť Bukovič, o chvíľu sa vyfauloval aj jediný vysoký hráč Hlivák. Domáci potom už natiahli svoj náskok a stretnutie vyhrali.

BK 99 PREŠOV - BK ŠPD ROŽŇAVA

112:42 (28:4, 47:19, 80:23)

body Kandravý a Ustohal 17 - Bukovič, Čižmár, Baran 4, Galovič 24, Hlivák 5, (Kavečanky 7, Sýkora 2, Németh, Kúdela), trojky 2, trestné hody 19/17, fauly 20:27

Do Prešova cestovali Rožňavčania s deviatimi hráčmi. Chýbal zranený Ádám. Pevná obrana domácich im toho veľa nedovolila, svedčí o tom aj výsledok prvej štvrtiny. Hostia v nej dali len štyri body. Naopak Rožňavčania mali slabú obranu a často strácali loptu. Súper to hneď aj trestal.

Ďalšie výsledky

13. kolo: B. S. H. Dolný Kubín - BK Dolný Kubín 83:59, AC LB Spišská Nová Ves - Fatran Žilina 115:65, BKM Svit - MBK Žilina 68:52, BK 99 Prešov voľno

14. kolo: BKM Svit - Fatran Žilina 106:47, AC LB Spišská Nová Ves - MBK Žilina 84:54, Slávia TU Košice voľno