Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Hruščáka potešila efektivita spojok

Košice Na posledné stretnutie v tomto kalendárnom roku v Hlohovci nastúpili hádzanári 1. MHK Košice pod taktovkou nového trénera Jána Hruščáka (na

snímke) a rolu favorita naplnili do bodky a vyhrali 31:23. Lepší vykročenie si kormidelník nemohol ani želať a potvrdilo sa, že nová metla dobre metie. Na druhej starne treba povedať, že tento celok naplno zabodoval aj v predchádzajúcom kole v Bratislave a pred dvojmesačnou prestávkou získal podľa očakávania štyri body. "Z tohto zápasu a výsledku netreba robiť žiadnu vedu. Domnievam sa, že ak by bol na trénerskej lavičke hocikto tento mančaft by tam vyhral. Naším cieľom bolo získať dva body, čo sa sme aj splnili. Podali sme solídny výkon a som rád, že sa presadili spojky, ktoré dali spolu 19 gólov. So streľbou môžem byť spokojný, ale musím povedať že stále v našej hre je viacero nedostatkov, ktoré musíme postupne odstraňovať. Rezervy vidím pri hre v oslabení, ale aj obrana by mohla byť celistvejšia. Samozrejme, že každé stretnutie je iné a poukáže na niektoré nedostatky. My sme od toho sme ich eliminovali na minimum. Pred nami sa otvára niekoľko týždňová prestávka, ktorú by sme chceli čo najlepšie využiť," hovorí kormidelník Ján Hruščák. Hlohovčania v prvom polčase sa snažili držať krok s favoritom, ktorý však postupne získaval pevnejšiu pôdu pod nohami. "Do prestávky sme mali vylúčených viacerých hráčov a domáci osobne bránili Jána Kolesára. Práve pri našich oslabeniach sa súper dokázal gólovo dotiahnuť. V útoku hrali dosť dlho a snažili sa zakončovať po pripravených akciách a držali sa nás. V tejto časti hry im dobre zachytal aj brankár a nám sa nedarilo pri ich postupných útokoch zakladať rýchle protiútoky. Po zmene strán sme sa predsa len dokázali viac presadiť a dosiahli sme povinné víťazstvo," hovorí J. Hruščák. V tomto zápase sa výrazne presadili spojky, ktoré dali takmer dvadsať gólov. Rovnako v dobrom svetle sa ukázal pivot Mazák, ktorý na šestke odviedol kus dobrej práce pre spoluhráčov, pričom aj sám dal štyri góly. "Potešilo ma, že spojky mali veľmi dobrú úspešnosť streľby, každá viac ako päťdesiat percent , čo sa prejavilo aj na celkovom výsledku," dodal J. Hruščák. V ostatných dvoch kolách košickí hráči dali zabudnúť na kolísavé výkony zo základnej časti a pripísali si povinné štyri body do tabuľky. V nej im patrí druhá priečka za Prešovom, s ktorým sa stretnú 14. februára budúceho roka.