S Dubovou sa konečne dočkali výhry

Sportnet|15. dec 2006 o 00:00

Košice - Volejbalisti VK Šaca vstúpili do odvetných bojov základnej časti I.SVL východ. Na domácej palubovke najskôr privítali hráčov Detvy, opäť

posilnených o dvoch extraligových Zvolenčanov. A práve Košičan Michalčo, zvolenský hráč hrajúci za Detvu, bol rozhodujúcim jazýčkom a svojim podaním a smečmi rozhodol oba zápasy v prospech Detvy. Hoci Šačania predovčšetkým v druhom zápase favoritovi odolávali, Detve nakoniec podľahli 0:3 (19:25,22:25,20:25) a 1:3 (18:25,25:18,19:25,18:25).

Uplynulý víkend mali volejbalisti Šace nahustený program, keď vycestovali do Spišskej Belej a deň na to predohrávali zápasy proti Dubovej. V Spišskej Belej sa odohrávali podobné zápasy ako s Detvou. Šačania síce ukázali, že volejbal hrať vedia, no nezvládnuté koncovky setov rozhodli v prospech Spišskej Belej, ktorá vyhrala 3:0 (25:18,27:25,30:28) a 3:0 (25:20,24:14,25:23).

Dubovú už privítali na domácej palubovke a od úvodu sa hral dynamický volejbal. V prvom zápase nastúpil Šačania aj s liberom, čo sa ale v priebehu zápasu ukázalo ako nevýhoda, keďže sa zranil blokár Sopirjak, a mladý smečiar Demko pôsobil na ihrisku nevýrazne. Nemal ho však kto vystriedať. Domáci tak po prvom vyhratom sete ďalšie tri prehrali v koncovke, záas sa skončil výsledkom 1:3 (25:19,16:25,23:25,24:26). Do druhého duelu teda nastúpili v pozmenenej zostave bez libera a konečne sa volejbalistom VK Šaca podarilo prelomiť smolu koncoviek a vyhrať nad favorizovanou Dubovou 3:1 (25:19,28:26,21:25,30:28). Svoju stúpajúcu formu budú môcť Šačania potvrdiť až po vianočnej prestávke na palubovke Bardejova, ktorý má rovnako ako Šaca na konte tri výhry.